HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Nraug_11

Hmong beauty nature

PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

+3
koojziagkabzaug
xiongchang
PajYeebLaimKabNoog
7 posters

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 17th February 2013, 6:17 pm

    ......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim as...Kheev lam...Koj yog...Kuv tug hluas nkauj mas...Kuv khaws tau cia mas...Kev nco tau...Hnub pib...Hli xaus...Xyoo kawg...Thiaj tseeb os...Yog tsi maj hnub pib...Hli xaus...Xyoo kawg...Tsi tseeb os...Lam piav kwv huam ua si...Lom zem xwb os...Me muam paj yeeb lam aws...Zoo sib ntau...Rov ntsib koj hauv no...Nco ntsoov tuaj tu cheb pluas plav...Koj lub tsev du lug...Kuv thiaj tuaj nrog...Koj thuv thiab os...Me muam paj yeeb laim aws...Mam sis ntsib dua os.
    Hmong ntuj tshiab
    Hmong ntuj tshiab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 537
    Date d'inscription : 2011-05-25

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Hmong ntuj tshiab 17th February 2013, 7:21 pm

    PajYeebLaim wrote:
    Hmong ntuj tshiab wrote:
    PajYeebLaim wrote:

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 6cb993d8ced7dc0268647692454e6d1d


    Tsab xov xa moo

    Tus ntawm no------------------kuv yog xyooj tsab
    Yuav los tshab-----------------------ib zaj dab neeg
    Hais kom deeg-----------------mus thoob ntiaj teb
    Xa mus deb-------------------------txog ntuj tim ub

    Tus kuv hlub --------------------koj dua twg lawm
    tsis pom tawm------------------------ncig li yav tas
    puas xeev ras----------------------nco wb kev hlub
    ntuj thaum ub------------------wb kev nkauj nraug

    tham nrov yaug---------------nrog lub xyoo tshiab
    mob kuv siab---------------------yeej tsis paub zoo
    tau ntau xyoo----------------------tsis hnov koj xov
    ntuj nram ntxov-----------------------wb tej lus cog

    puas nco txog-------------------------tej me lus zoo
    tsis muaj hmoo------------------thiaj tau ncaim koj
    tso wb txoj------------------------kev hlub rau luag
    lawv thiaj puag--------------------koj rau kuv ntsia

    tus mob ntxhia----------------hlais rhe nplooj siab
    ua mob iab------------------txhua hnub txhua hmo
    kuv thiaj nco--------------------------koj tag ib sim
    ntshe yog vim------------------wb hmoov tsis tiam

    es koj niam----------------------thiab koj txiv lawv
    thiaj yuam rawv-------------------koj mus rau luag
    lub kua muag----------------ntws tuaj ntawm plhu
    tsa ncauj hu--------------------------koj tsis zoo teb

    tej lus ntxheb------------------hlub koj tshaj plaws
    tsis paub tsaws-----------------------zaj lus pab koj
    kua muag loj-------------------------koj thiaj tau so
    ua kev nco----------------------mus txog hnub tuag

    ho yuav zuag---------------------txog koj tus kheej
    koj lub neej--------------------------zoo li cas lawm
    cev nkauj ntxawm------------------puas zoo li qub
    yav thaum ub----------------------wb tuav tes rawv

    lub caij sawv--------------------tham seev yuj yees
    txoj kev plees--------------------ncig mus yuj yeev
    tsis nco seev--------------------txoj kev nyuab siab
    nyob ntuj tshiab------------tawm plaws ntuj tsaug

    tej kev taug--------------------------ua ke tas hnub
    tshav tsis kub-----------------------tsis hnov cua no
    caij ntuj so---------------------------los yeej ib yam
    txoj kev tham------------------yeej tsis pov khawv

    ntuj yuas lawv----------------kuv nplooj siab hlub
    txiv leej tub--------------------xav ntsoov txog koj
    thaum tuaj ntoj------------------txog roob vaub kib
    kuv rov ntsib------------------------koj ua zaum ob

    neej pov plob----------------thiaj muaj qhov tseeb
    kev thaj yeeb-------------------wb kev nkauj nraug
    thiaj pib raug---------------------ua phooj ywg zoo
    tham lub xyoo--------------------mus dhau lub niaj

    neej sawm txhiaj------------------wb tau teem tseg
    tuav rawv leg----------------------sib pab tsim kho
    kuv thiaj rho-----------------------pob peev rau koj
    tuam tus choj-----------------ncav cuag kev kawm

    koj thiaj tawm------------------tuaj mus Vientiane
    thaum kawm tas-------------------mam sau ua neej
    kuv tus kheej-------------------pab koj kawg nkaus
    vim tej laus----------------------txoj cai quab yuam

    nto ntoo tshuam----------------phiaj thaiv kuv kab
    txoj kev tab-------------------------lub cuab lub yig
    nws thiaj tig------------------------mus rau lwm tus
    Hmoob leej nus------------------thiaj mob lub siab

    Kua muag iab----------------ntws tuaj ntawm plhu
    Tsa ncauj hu------------------------lub ntuj tsis pab
    Tsis pom qab-----------------------yuav ua zaj twg
    Ncauj cuag tswg---------------------los pab tsis tau

    Chim siab dhau-----------------ces thiaj kawg quaj
    Kuv tsis muaj-------------------vaj huam yuav pab
    Thiaj rov qab---------------------los mus looj ceeb
    Luag thiaj txeeb---------------koj ntawm kuv mus

    Ua luag tus---------------------mus nrog luag nyob
    Siab thiaj mob---------------------los txog hnub no
    Kuv thiaj nco------------------koj nyob nruab siab
    caij ntuj tshiab------------------------lub hli xiab ib

    teb kab tsib------------------------nrog koj mus lov
    caij sawv ntxov---------------------wb kuj sib cuag
    tsaus ntuj zuag-------------------tuaj tim npoo ntuj
    kuv siab yuj---------------------tsis xav ncaim mus

    Hmoob leej nus------------------teev me kua muag
    Ntws nrov tsuag------------------yam teev dej lwg
    Txawm leej twg----------------yeej tsis nrog paub
    Ncauj tsis saub-----------------kua muag teev yees

    Txoj kev plees----------------------ces tag zaum no
    Xyov yuav nco-----------------mus txog hnub twg
    Tej phooj ywg--------------------kuj pab mob siab
    Kua muag iab-------------------thiaj ntws dai daub

    Koj puas paub---------------------tias kuv hlub koj
    Lub plawv ntoj--------------------ces siav yuav yaj
    Mob siab tshaj-----------------------los hais tsis tau
    Chim siab dhau---------------------kuv uv tsis taus

    Hmoob tej laus------------------txoj kev txhav poj
    Twg zog loj--------------------thiab twg npab ncab
    Yog twg nyab---------------kuv ntxub tshaj plaws
    Ua rog raws------------------------tua kom tu noob

    Raws kom poob-----------------rau qab tsuas tuag
    Siab thiaj tsuag------------os phawg hmoob aw!!/.

    ( xaus li no )

    .


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 5b65d74c986d8f54a6abc4e06c22feb5

    wow..me tijlaug HmoobNtujTshiabcas koj sau tau pajhuam zoo ua luaj li na los ab..
    ua tsaug nawb mog uas nws tseem nqa tej paj huam tu tu siab los los kua muag li no los pub pajyeeblaim read thiab os mog.Cas kuv yuav pab koj tu siab thiab khuv xim tag npaum li os tej me kev hlub zoo tag npaum li neb ko es txawm tuag tsawg tiam los yeej tshuav 1 nplooj me siab tsis lwj ,Me ntshav khiav yeev tos xwb tiag yom.Tu siab uas pajyeeb tuaj loj nyob rau sab thaib xwb es pajyeeb tsis paub tej me teb chaw kho kho siab li koj hais es xyov nyob rau qhov twg li lauj.koj zaj lus seev no mas hais tau ua kuv pab koj mob siab heev li ,kuv cia li hlub hlub neb heev li os .Tijlaug hmoobntujtshiab thov txim os mog pajyeeb tsis keej seev es ntshe yuav seev tsis tau 1 zaj zoo zoo li ko los pub koj .pajyeeb kuj muaj ntau yam nyob hauv pajyeeb siab ,tab sis tsis keej sau es ntshe yuav sau tsis tau ntau los rau nws nyeem tab sis ua tsaug rau nws zaj zoo pajhuam nawb mog muaj lwm zaj los ho nqa los pub paj yeeb read ntxiv os ua tsaug nws los nrog pajyeeb nyob sov tsev mog koj nyiam zaj nkauj kuv nyiam thiab los ...



    Txhob tu siab mog mam ntsib lwm tiam os ....



    paj yeeb laim yog koj muaj ces koj muab sau kom tau ua ib zaj lus los yog ib tsab ntawv tso rau hauv nov ces kuv mam muab dhos rau koj xwb mas lov?
    tsis xav tias koj tsis txawj no os koj yeej txawj xwb mas,
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  koojziagkabzaug 18th February 2013, 10:32 am



    Eb! luag niam luag txiv noj mov nplej mov nplaum yug luag es nim yug tau tus zoo hlub ntxim caum es luag nim muaj tag lawm tej me mov txias nrog qub zaub, yus ces yus niam yus txiv noj kuam cej kuam xua yug yus xwb ces yug tau yus tus phem dab tuag loj hlob ib zaug tssi nrog luag muaj lawm me khaub plees nkauj nraum tseg tau ua dab neeg hais yav laus...Chim laj xeeb xaus xi daim me nplooj tsawb liab, cev ntaj ntsug laus tag nrho ntshe yuav tsis muaj zaj dab neeg nrog nej piav...Hahahah...!
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 18th February 2013, 11:38 am

    ......Nyob zoo...Ib tsoom phooj ywg!...Nkauj muam hmoob...Hlub hmov tshua suav daws...Kuv yuav piav txog...{Mos}...Wb lub neej xya pua xyoo dhau lawm...Rau nej nyeem txog...Kev sib ntxub...Ua yeeb ncuab...Ua plaub ntug...Sib ntaus...Sib tua tuag...Ntiaj teb no...Tsi zoo ua nawb...Raws li...Zaj dab neeg no...October 14, 1972...Mos raug txhav yuav lawm...Kuv nco mos tshaj plawg...Tsi muaj yam nco npaum...February 19, 1973...Kuv nce tsheb ntiav nroog looj ceeb nqeg tuam nroog:...VienTiane February 21 - 23 - 25, 1973...Mus nthuav ntawv faj lem... peb lub vav hauj sam xws li...Lub vav thib: 1...Vav phab keo...Saib ib lub vav tas...xav tias...Tsi tseeb...Thiaj mus nkag...Lub vav thib: 2...Vav xim xab kej...Kuj hais...Ib yam nkaug..."Tab sis"...Tseem tsi tseeb thiab...Thiaj mus nkag...Lub vav thib: 3...Vav oo twb...Peb tug as cas...Hauj sam laug...Nthuav ntawv saib...Piav ib ntug zug li no...Xya pua xyoo dhau lawm...{Mos}...Yog ib tug thawj hauj sam...Nyob lub vav pem toj...Kuv tug kheej...Yog ib tug thawj hauj sam...Nyob lub vav nram taug...Lub vav nram taug zoo dua...Lub vav pem toj...Tug thawj hauj sam...Saib lub vav pem toj...Npaj tswv yim ua plaub txeeb lub vav nram taug ntau zaug..."Tab sis"...Tsi yeej plaub...Txeeb tsi tau...Thiaj txhij peeb tuaj tua...Lub vav nram taug...Ob tog sib ntaus sib tua...Nqaij ntuag ntshav nrog tuag tas...Ntiaj teb no.

    ......Thaum ntsuj plig...Nce txog rooj ntug...Tub tuam txoov kav txiav txim saum rooj ntug...Txiav txim tua ob leeg tas...Muab txha hlawv ua hluav tas...Npo nqa yiag dej npau tsawg muas...Npo nqa yiag dej kub tsaug dab huv si...Npo nqa zeb zag zom...Muab kuab tshua tsuag cawv ciaj sia...Muab thawj hauj sam...Lub vav pem toj...{Plhis}...Ua poj niam...Thawj hauj sam...Lub vav nram taug...Tug ntsuj plig...{Plhis}...Ua txiv neej li qub...Tso nkawd nqeg ntiaj teb...Tshwm sim yug...Ua tub ntxhais...Ua nkauj nraug...{Hlub nco tshua}...Them pauj kev chawj chim yav tas lawm..."Tab sis"...Tug ntsuj plig poj niam...Twb los tshwm sim yug ua neeg ntiaj teb...Rau tiam lawm...Nrhiav tsi tau...Tug hluas nraug...{Yeeb ncuab ntawd li}...Vim tug ntsuj plig...Txiv neej nqeg tshwm sim yug...Ua zaj laug tub ntxawg...Nyob pag hiav txwv ntuj...Rau pua xyoo...Tsi txawj tuag...Tawm twv xob tua tuag...Mam los tshwm sim yug...Tiam neej no...Ua nkauj nraug zoo...Them pauj kev chawj chim ntsim siab...Xya pua xyoo dhau lawm...Tsi sib tau...Ua niam txiv txwj nkawm sis...{Hlub}...Tsuas los sib nco xwb.

    ......As cas hauj sam xam noob nyoog xyoo 1973...Yav tom ntej...Tshuav cuaj caum xyoo...{Mos}...wb mam rov sis ntsib...Tiam tom ntej...Ua nkauj nraug...Sib yuav ua niam txiv txwj nkawm raws siab nyiam ntshaw...Yog li ntawd...Tiam neej no...Thiaj tsi sib tau...Tsuas los ua...Ib vuag nkauj nraug zoo...{Hlub nco tshua}...Pauj kev chawj chim ntsim siab...Xya pua xyoo tas lawm...Ib tsoom phooj ywg!...Nkauj muam hmoob...Hlub hmov tshua suav daws...Thov suav daws...Txhob sib ntxub...Txhob ua plaub...Txhob ua yeeb ncuab...Sib ntaus...Sib tua tuag li...Zaj dab neeg no.

    ......As cas hauj sam laug...Piav tseg li no...Cov niam txiv txwj nkawm...Niam tuag...Tseg txiv ua ntsuag...Txiv tuag tseg niam ua ntsuag...Neej tsi kawg...Tsi xaus...Tsi nto hauv...Cov sib nrauj...Sib tso...Yog ua yeeb ncuab tiam tas lawm...Koj tsim kuv...Tiam neej no...Kuv tsim koj...Rov lwm tiam...Tsi paub xaus...Cov los ua niam txiv txwj nkawm...Ib nqaj nto ntuj...Ib ploog nto ntsis...Cheb plaj tse qawj - Ntxuav yiag to...Tu tub hlob tiav nraug...Tau muab nyab...Yug ntxhais hlob tiav nkauj ntsug...Tau qua muaj vauv...Yeej thov ntawv zoo...Pem rooj ntug...{Ntawm niam nkauj kab yeeb - Tub tsheej xeeb nqa ntawv rawv nqeg...Tshwm sim yug...Ua niam txiv txwj nkawm tias...{Tais}...Nej yuav ntseeg...Thiab tsi ntseeg...Kuv tsi yuam ntseeg nawb...Kuv piav raws li..."As cas hauj sam laug"...Nthuav ntawv faj leem...Piav qhia li ntawd xwb...Ua tsaug.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 18th February 2013, 4:57 pm

    ......Ha...ha... lg lg Tam sim no...Pauv kev cai...Tswj fwm tshiab...Los peb caug yim xyoo...Tej hauj sam tom qab xyoo 1975...Los txog niaj hnub no...Puas muaj ntawv faj lem zoo li...Yav ntuj thaum ub lawm...Vim nplog liab...Tsuas teev hawm ua chaw ntseeg..."Ntis ntsej muag"...Kom lwm haiv neeg...Txhob thuam tau xwb...Yav ntuj thaum nplog phau ntawv...{Tas nas - Npaws las}...As cas hauj sam...Txiav cov nplooj zoo li...daim nplooj txiv puv luj..."Tab sis"...Tuab dua - Dav dua...Ntsaws tim qab...Tug mlom txwm nkaug...Ib xyoos ntuj zeeg...Kaum ob lub hlis...Peb puas rau caum tsib hnub...Mam thau rho los saib...Lo lug tias..."Noj npaws las"...Yog dab tim tswv teb chaws...Los yaim daim nplooj ntawd...Txaij nraug kho...As cas hauj sam...Mam siv sij hawm nyeem txhais tawm tias...Ib xyoos ntuj zeeg...Tim tswv npaj...Tim tswv moos...Toj roob hauv peg...Hais li cas?...Phau ntawv faj lem...As cas hauj sam kos duab zoo tseg...Yug mus thov saib koob hmoov...Yuav cuaj tug...Candle...Cuaj lub paj...Nrog cuaj lub raj ntawv...Ib lub raj ntawv twg?...Tso ib puas nyiaj...As cas hauj sam taws tswm ciab...Pe hawm tas..."Thov"...Nas mus tas xa...As las has tus...Ntev loo mam sawv los nthuav phau ntawv saib nyeem...Yug paub hnub...Tshwm sim yug...Hli...Xyoo...As cas hauj sam mam...Nthuav phau ntawv...Ib nplooj zuj zug saib nyeem txhais tias...Tiam tas lawm...Yug yog neeg...Los yog tsiaj...Los tshwm sim yug...Tiam neej no...Ua nqe zug...Rau yug mloog...Yog tim li cas?...Rau li cas?...Yuav ua yam dab tsi?...Thiaj li zoo...Yam twg?...Tsi zoo...Yuav tau zam...Txhob ua.
    shung
    shung
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 578
    Date d'inscription : 2012-05-08

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  shung 18th February 2013, 7:45 pm

    Tij laug xiongchang,

    Zoo siab rov tuaj ntsib koj thiab nyeem koj tej dab neeg kev sib hlub. Tij laug xiongchang, sib hlubn npaum li cas los tsis yog nqa daim ntawv niam txiv los ua neeg ces yeej tsis tau li tiag. Qhov tus as ca hauj sam nthuav ntawm faj lem los siab mas yeej muaj ntseeb tiam sim feem ntau yog lus rov qab xwb.

    Tij laug xiongchang, kuv muaj ib txiv ntxawm nws ua neeb poj qhe mus txog dab teb mas nws tham qhia kuv tias nws tus poj niam tam sim no tus txiv ua tuag lawm pua ib daim ntaub dawb2 tuaj tos nws mus noj ib pluag mov thiab tus txiv tuag lawm hais rau nws tias yuav yog pes tsawg xyoo mas rov sib ntsib sib pom no, thov txim kuv tsis nco xyo yog pe tsawg xyoo lawm. Tij laug ua neej nyob yuav tau sib hlub li hais tiag2 li thiaj li yuav tsis yug rov los ua yeeb ncuab ntxiv. kwv shung vang




    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 19th February 2013, 6:29 am

    ......Ha...ha... lg lg Kwv ntxawg...Shung...Yog leej twg?...Yuav poj ntsuag...Ua poj niam..."Khaws luag qub khau rau"...Neeg yeeb ceeb...Hais li ntawd...Yug tug tias...Yog niam hluas nkauj...Txiv hluas nraug...Tej poj nrauj nkauj fa...Yog neeg yeeb ceeb...Khaub hlab tiag...So ko taw...Ib pliag cuam pov tseg...Zaj lug no...Neeg yeeb ceeb qhia kuv...January 21, 1969...Hnub ntawd...Neeg yeeb ceeb...Coj kuv mus ntsib nkauj see...Dab tuag teb...Ib pliag...Ob tug neeg...Coj kuv mus zaum ntawd...Hais tseg...Kuv tiam neej no...Thiaj tsi yuav poj nrauj...Tsi yuav poj ntsuag...Ua poj niam os.
    Hmong ntuj tshiab
    Hmong ntuj tshiab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 537
    Date d'inscription : 2011-05-25

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Hmong ntuj tshiab 19th February 2013, 5:31 pm

    1, Niaj yai!!!!! Ntuj yuad me Hmoob ntxhais nkauj xwb, tos kho siab lawm luaj no los, vim yog, Mos Leej niam leej txiv es!!! txawj yug nyob mus txawj txawb es!!!, txawb lis ntua rau toj lug lim taim, cuaj lub roob tuaj laug sib cab, es!!! yim lub hav lom laug sib ntsaw, es thiaj yug tau Mos lub cev zeej zam zoo xws nkauj mab, es me paj plhu mos nyuj nyoos lom ntxim luag pem kum sawv daws ntshaw, es nraj lum Hmoob zeeg thiaj tooj teg nyob mus tooj npab, rub rhe Mos mus ciaj tag nraj lum Hmoob zeeg lom ib leeg nyab, es thiaj tseg ncua Mos me xab xwm phooj ywg rau ntuj sib txoog lias tuaj rov tom qab, noj hno qas lias tuaj nyob daig dab, es Mos me xab xwm phooj ywg thiaj tau mus thov yawm saub nthuav faj lem lom los saib ntaw, es ntshe yawm saub li tsa ncauj suab seev yuj yees hais tias ntuj os yuad Hmoob txiv leej tub es!!!! Tos tiam neej no Mos neb ua nkauj ua nraug nyob zoo lawm luaj I lom tsis sib tau los vim yog thaum neb los qaum ntuj ub los es neb me ntawv meej tab, nyob tuaj nraug ua kab, hos ntawv nyiaj keeb puaj txwm lom nraug tsis sib xyaw, es neb thiaj li los nyob ntiaj teb no tuaj ua chaw ntshaw, os mog,

    1, Niaj yai!!!!! Ntuj yuad me Hmoob ntxhais nkauj xwb, tos kho siab lawm luaj no los, vim yog, Mos Leej niam leej txiv es!!! txawj yug nyob mus txawj txawb es!!!, txawb lis ntua rau toj lug lim taim, cuaj lub roob tuaj laug sib ntev, es!!! yim lub hav lom laug los txog, es thiaj yug tau Mos lub cev zeej zam zoo xws nkauj cev, es me paj plhu mos nyuj nyoos lom ntxim luag pem kum sawv daws nco, es nraj lum Hmoob zeeg thiaj tooj npab nyob mus tooj teg, rub rhe Mos mus ciaj tag nraj lum Hmoob zeeg lom ib leeg sev, es thiaj tseg ncua Mos me xab xwm phooj ywg rau ntuj sib txoog lias tuaj rov tom tsev, noj hno qas lias tuaj nyob tsis poob cev, es Mos me xab xwm phooj ywg thiaj tau mus thov yawm saub nthuav faj lem lom los saib ntaw, es ntshe yawm saub li tsa ncauj suab seev yuj yees hais tias ntuj os yuad Hmoob txiv leej tub es!!!! Tos tiam neej no Mos neb ua nkauj ua nraug nyob zoo lawm luaj I lom tsis sib tau los vim yog thaum neb los qaum ntuj ub los es neb me ntawv meej npe, nyob tuaj nraug ua kev, hos ntawv nyiaj keeb puaj txwm lom nyob nraug tsis nto, es neb thiaj li los nyob ntiaj teb no tuaj ua chaw nco, os mog,


    Chim laj xeeb, laj luam cua, khuam nkauj tuaj lub ntsis ntsuag, es daj tsis yuad, deev tuaj tsis tau puag, ces chim siab lom lug lom txog hnub tuag, es mam li mus teem caij nroos rau ntxwj xib nyoog hav paj mus zaub quag, es mam li mus txia lim ntshis ua suav txiv nyuj twm nqov quj qaws nrhiav Mos lom mus nrau dua os,

    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 19th February 2013, 6:48 pm

    ......He...he... lg lg Phooj ywg!...Hmoob ntuj tshiab aws...Zoo siab ua tsaug...Koj zaj kwv txhiaj os nawb...Thov kom tsuas muaj li...Koj hais os.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th February 2013, 9:34 pm

    koojziagkabzaug wrote:

    Eb! luag niam luag txiv noj mov nplej mov nplaum yug luag es nim yug tau tus zoo hlub ntxim caum es luag nim muaj tag lawm tej me mov txias nrog qub zaub, yus ces yus niam yus txiv noj kuam cej kuam xua yug yus xwb ces yug tau yus tus phem dab tuag loj hlob ib zaug tssi nrog luag muaj lawm me khaub plees nkauj nraum tseg tau ua dab neeg hais yav laus...Chim laj xeeb xaus xi daim me nplooj tsawb liab, cev ntaj ntsug laus tag nrho ntshe yuav tsis muaj zaj dab neeg nrog nej piav...Hahahah...!

    KoojZiagKabZaug koj thiab kuv ces tsis muaj dab neeg nrog tijlaugxiongchang nkawv hais ces wb mam hais kwv txhiaj tsis muaj txwm pub rau nkawv luag xwb yom.

    xav tias koj yog kooj ziag es kuv yog kab zaug yomhehe

    Nim yais....cas wb nim hais zoo ua luaj no los twb tsis sib paub ces cia kooj ziag tuag nruab qho,kabzaug tuag nruab xub.kooj ziag tuag rau kooj zaug nco,Kabziag mam tuag rau me kooj zaug hlub,1 txwm xwb nawb pajyeeb laim tsis keej kwv txhiaj thiab hos tsis muaj tej dab neeg zoo zoo li tijlaug xiongchang nkawv ces hais li no xwb tiag yom hahaha zoo siab thiab ua tsaug koj zaj kwv txhiaj nawb koojziagkabzaug.kuv xav mas koj tsis kam qheb koj lub siab rau neeg paub xwb.hauv koj lub siab ma ntshe tseem yuav muaj kev hlub ntau tshaj li tij laug xiongchang nkawv pob?
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th February 2013, 9:48 pm

    xiongchang wrote:......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim as...Kheev lam...Koj yog...Kuv tug hluas nkauj mas...Kuv khaws tau cia mas...Kev nco tau...Hnub pib...Hli xaus...Xyoo kawg...Thiaj tseeb os...Yog tsi maj hnub pib...Hli xaus...Xyoo kawg...Tsi tseeb os...Lam piav kwv huam ua si...Lom zem xwb os...Me muam paj yeeb lam aws...Zoo sib ntau...Rov ntsib koj hauv no...Nco ntsoov tuaj tu cheb pluas plav...Koj lub tsev du lug...Kuv thiaj tuaj nrog...Koj thuv thiab os...Me muam paj yeeb laim aws...Mam sis ntsib dua os.

    yog li koj kuj lam nco meme rau lwm tiam tias kuv yog koj 1 tug muam npaws tuaj nrog koj zov hmoob tshav ntuj wb tau hais lus paj paws,Tiam no no ces yog 1 zaj dab neeg nco tsis tseeb es wb tau tso daj tso luag sib xyaws no xwb sib zeem los ua kev txheeb no xwb ma hehe tijlaug xiongchang txhob xav li cas mog pajyeeb nyiam tso dag heev xwb.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th February 2013, 10:06 pm

    xiongchang wrote:......Nyob zoo...Ib tsoom phooj ywg!...Nkauj muam hmoob...Hlub hmov tshua suav daws...Kuv yuav piav txog...{Mos}...Wb lub neej xya pua xyoo dhau lawm...Rau nej nyeem txog...Kev sib ntxub...Ua yeeb ncuab...Ua plaub ntug...Sib ntaus...Sib tua tuag...Ntiaj teb no...Tsi zoo ua nawb...Raws li...Zaj dab neeg no...October 14, 1972...Mos raug txhav yuav lawm...Kuv nco mos tshaj plawg...Tsi muaj yam nco npaum...February 19, 1973...Kuv nce tsheb ntiav nroog looj ceeb nqeg tuam nroog:...VienTiane February 21 - 23 - 25, 1973...Mus nthuav ntawv faj lem... peb lub vav hauj sam xws li...Lub vav thib: 1...Vav phab keo...Saib ib lub vav tas...xav tias...Tsi tseeb...Thiaj mus nkag...Lub vav thib: 2...Vav xim xab kej...Kuj hais...Ib yam nkaug..."Tab sis"...Tseem tsi tseeb thiab...Thiaj mus nkag...Lub vav thib: 3...Vav oo twb...Peb tug as cas...Hauj sam laug...Nthuav ntawv saib...Piav ib ntug zug li no...Xya pua xyoo dhau lawm...{Mos}...Yog ib tug thawj hauj sam...Nyob lub vav pem toj...Kuv tug kheej...Yog ib tug thawj hauj sam...Nyob lub vav nram taug...Lub vav nram taug zoo dua...Lub vav pem toj...Tug thawj hauj sam...Saib lub vav pem toj...Npaj tswv yim ua plaub txeeb lub vav nram taug ntau zaug..."Tab sis"...Tsi yeej plaub...Txeeb tsi tau...Thiaj txhij peeb tuaj tua...Lub vav nram taug...Ob tog sib ntaus sib tua...Nqaij ntuag ntshav nrog tuag tas...Ntiaj teb no.

    ......Thaum ntsuj plig...Nce txog rooj ntug...Tub tuam txoov kav txiav txim saum rooj ntug...Txiav txim tua ob leeg tas...Muab txha hlawv ua hluav tas...Npo nqa yiag dej npau tsawg muas...Npo nqa yiag dej kub tsaug dab huv si...Npo nqa zeb zag zom...Muab kuab tshua tsuag cawv ciaj sia...Muab thawj hauj sam...Lub vav pem toj...{Plhis}...Ua poj niam...Thawj hauj sam...Lub vav nram taug...Tug ntsuj plig...{Plhis}...Ua txiv neej li qub...Tso nkawd nqeg ntiaj teb...Tshwm sim yug...Ua tub ntxhais...Ua nkauj nraug...{Hlub nco tshua}...Them pauj kev chawj chim yav tas lawm..."Tab sis"...Tug ntsuj plig poj niam...Twb los tshwm sim yug ua neeg ntiaj teb...Rau tiam lawm...Nrhiav tsi tau...Tug hluas nraug...{Yeeb ncuab ntawd li}...Vim tug ntsuj plig...Txiv neej nqeg tshwm sim yug...Ua zaj laug tub ntxawg...Nyob pag hiav txwv ntuj...Rau pua xyoo...Tsi txawj tuag...Tawm twv xob tua tuag...Mam los tshwm sim yug...Tiam neej no...Ua nkauj nraug zoo...Them pauj kev chawj chim ntsim siab...Xya pua xyoo dhau lawm...Tsi sib tau...Ua niam txiv txwj nkawm sis...{Hlub}...Tsuas los sib nco xwb.

    ......As cas hauj sam xam noob nyoog xyoo 1973...Yav tom ntej...Tshuav cuaj caum xyoo...{Mos}...wb mam rov sis ntsib...Tiam tom ntej...Ua nkauj nraug...Sib yuav ua niam txiv txwj nkawm raws siab nyiam ntshaw...Yog li ntawd...Tiam neej no...Thiaj tsi sib tau...Tsuas los ua...Ib vuag nkauj nraug zoo...{Hlub nco tshua}...Pauj kev chawj chim ntsim siab...Xya pua xyoo tas lawm...Ib tsoom phooj ywg!...Nkauj muam hmoob...Hlub hmov tshua suav daws...Thov suav daws...Txhob sib ntxub...Txhob ua plaub...Txhob ua yeeb ncuab...Sib ntaus...Sib tua tuag li...Zaj dab neeg no.

    ......As cas hauj sam laug...Piav tseg li no...Cov niam txiv txwj nkawm...Niam tuag...Tseg txiv ua ntsuag...Txiv tuag tseg niam ua ntsuag...Neej tsi kawg...Tsi xaus...Tsi nto hauv...Cov sib nrauj...Sib tso...Yog ua yeeb ncuab tiam tas lawm...Koj tsim kuv...Tiam neej no...Kuv tsim koj...Rov lwm tiam...Tsi paub xaus...Cov los ua niam txiv txwj nkawm...Ib nqaj nto ntuj...Ib ploog nto ntsis...Cheb plaj tse qawj - Ntxuav yiag to...Tu tub hlob tiav nraug...Tau muab nyab...Yug ntxhais hlob tiav nkauj ntsug...Tau qua muaj vauv...Yeej thov ntawv zoo...Pem rooj ntug...{Ntawm niam nkauj kab yeeb - Tub tsheej xeeb nqa ntawv rawv nqeg...Tshwm sim yug...Ua niam txiv txwj nkawm tias...{Tais}...Nej yuav ntseeg...Thiab tsi ntseeg...Kuv tsi yuam ntseeg nawb...Kuv piav raws li..."As cas hauj sam laug"...Nthuav ntawv faj leem...Piav qhia li ntawd xwb...Ua tsaug.

    tijlaug xiongchang cas koj yuav mob ua luaj tiag hehe yog lub sij hawm ntawv muam pajyeeb nyob nrog koj ntshe twb muab koj rub kiag los hnia 1 pas ntxias koj plhws koj me taub hau so koj me kua muag es twb hais tias txhob quaj mog txhob khuv xim xav tias tsis yog neb hmoov es yog muam pajyeeb hmoov es cia muam paj yeeb mam hlub koj pauj ntau npaug rau nws hehe Jk .tijlaug kuv paub txog txoj kev chim ntawm kev hlub thiab kev txwj nkawm os koj piav me los kuv paub ntau thiab nkag thoob txhua mog kev plaub ntug ntawm kuv tij thiab tej yeeb ncuab nws txawj xam tau zuj zus hais txog kev txwj nkawm thiab kev hlub ntawm yus nplooj siab yuav yog tuag es thiaj yuav xam tau xwb tsis li tuag ua dab lawm los yeej tseem nco ntsoog hos,ua tsaug koj tej lus seev nawb mog muam pajyeeb thov foom 1 lo lus rau koj kom lwm tiam neb rov los ua nkauj nraug thiab txij nkawm tib si os mog thaum ntawv tau raws siab xav no nco ntsoov puab 1 thooj mov nqa mus ua muam pjyeeb tsaug vim tias muam pajyeeb yuav los ua niam hauj sam lawm tsis los muaj kev hlub lawm vim ntshai thiab dhuav kev hlub cuav lawm laub...
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th February 2013, 10:09 pm

    shung wrote:Tij laug xiongchang,

    Zoo siab rov tuaj ntsib koj thiab nyeem koj tej dab neeg kev sib hlub. Tij laug xiongchang, sib hlubn npaum li cas los tsis yog nqa daim ntawv niam txiv los ua neeg ces yeej tsis tau li tiag. Qhov tus as ca hauj sam nthuav ntawm faj lem los siab mas yeej muaj ntseeb tiam sim feem ntau yog lus rov qab xwb.

    Tij laug xiongchang, kuv muaj ib txiv ntxawm nws ua neeb poj qhe mus txog dab teb mas nws tham qhia kuv tias nws tus poj niam tam sim no tus txiv ua tuag lawm pua ib daim ntaub dawb2 tuaj tos nws mus noj ib pluag mov thiab tus txiv tuag lawm hais rau nws tias yuav yog pes tsawg xyoo mas rov sib ntsib sib pom no, thov txim kuv tsis nco xyo yog pe tsawg xyoo lawm. Tij laug ua neej nyob yuav tau sib hlub li hais tiag2 li thiaj li yuav tsis yug rov los ua yeeb ncuab ntxiv. kwv shung vang

    tus me phooj ywg shung koj puas nyiam nws cov lus teev tseg thiab ?Tijlaug xiong chng mas nws tshaj lij heev nco tau txhua kauj ruam uas nws tsuj yom hehe ua tsaug uas koj los saib peb sawv daws tham pem nawb mog



    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th February 2013, 10:11 pm

    shung wrote:Tij laug xiongchang,

    Zoo siab rov tuaj ntsib koj thiab nyeem koj tej dab neeg kev sib hlub. Tij laug xiongchang, sib hlubn npaum li cas los tsis yog nqa daim ntawv niam txiv los ua neeg ces yeej tsis tau li tiag. Qhov tus as ca hauj sam nthuav ntawm faj lem los siab mas yeej muaj ntseeb tiam sim feem ntau yog lus rov qab xwb.

    Tij laug xiongchang, kuv muaj ib txiv ntxawm nws ua neeb poj qhe mus txog dab teb mas nws tham qhia kuv tias nws tus poj niam tam sim no tus txiv ua tuag lawm pua ib daim ntaub dawb2 tuaj tos nws mus noj ib pluag mov thiab tus txiv tuag lawm hais rau nws tias yuav yog pes tsawg xyoo mas rov sib ntsib sib pom no, thov txim kuv tsis nco xyo yog pe tsawg xyoo lawm. Tij laug ua neej nyob yuav tau sib hlub li hais tiag2 li thiaj li yuav tsis yug rov los ua yeeb ncuab ntxiv. kwv shung vang

    tus me phooj ywg shung koj puas nyiam nws cov lus teev tseg thiab ?Tijlaug xiong chng mas nws tshaj lij heev nco tau txhua kauj ruam uas nws tsuj yom hehe ua tsaug uas koj los saib peb sawv daws tham pem nawb mog



    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th February 2013, 10:20 pm

    [quote="Hmong ntuj tshiab"]1, Niaj yai!!!!! Ntuj yuad me Hmoob ntxhais nkauj xwb, tos kho siab lawm luaj no los, vim yog, Mos Leej niam leej txiv es!!! txawj yug nyob mus txawj txawb es!!!, txawb lis ntua rau toj lug lim taim, cuaj lub roob tuaj laug sib cab, es!!! yim lub hav lom laug sib ntsaw, es thiaj yug tau Mos lub cev zeej zam zoo xws nkauj mab, es me paj plhu mos nyuj nyoos lom ntxim luag pem kum sawv daws ntshaw, es nraj lum Hmoob zeeg thiaj tooj teg nyob mus tooj npab, rub rhe Mos mus ciaj tag nraj lum Hmoob zeeg lom ib leeg nyab, es thiaj tseg ncua Mos me xab xwm phooj ywg rau ntuj sib txoog lias tuaj rov tom qab, noj hno qas lias tuaj nyob daig dab, es Mos me xab xwm phooj ywg thiaj tau mus thov yawm saub nthuav faj lem lom los saib ntaw, es ntshe yawm saub li tsa ncauj suab seev yuj yees hais tias ntuj os yuad Hmoob txiv leej tub es!!!! Tos tiam neej no Mos neb ua nkauj ua nraug nyob zoo lawm luaj I lom tsis sib tau los vim yog thaum neb los qaum ntuj ub los es neb me ntawv meej tab, nyob tuaj nraug ua kab, hos ntawv nyiaj keeb puaj txwm lom nraug tsis sib xyaw, es neb thiaj li los nyob ntiaj teb no tuaj ua chaw ntshaw, os mog,

    1, Niaj yai!!!!! Ntuj yuad me Hmoob ntxhais nkauj xwb, tos kho siab lawm luaj no los, vim yog, Mos Leej niam leej txiv es!!! txawj yug nyob mus txawj txawb es!!!, txawb lis ntua rau toj lug lim taim, cuaj lub roob tuaj laug sib ntev, es!!! yim lub hav lom laug los txog, es thiaj yug tau Mos lub cev zeej zam zoo xws nkauj cev, es me paj plhu mos nyuj nyoos lom ntxim luag pem kum sawv daws nco, es nraj lum Hmoob zeeg thiaj tooj npab nyob mus tooj teg, rub rhe Mos mus ciaj tag nraj lum Hmoob zeeg lom ib leeg sev, es thiaj tseg ncua Mos me xab xwm phooj ywg rau ntuj sib txoog lias tuaj rov tom tsev, noj hno qas lias tuaj nyob tsis poob cev, es Mos me xab xwm phooj ywg thiaj tau mus thov yawm saub nthuav faj lem lom los saib ntaw, es ntshe yawm saub li tsa ncauj suab seev yuj yees hais tias ntuj os yuad Hmoob txiv leej tub es!!!! Tos tiam neej no Mos neb ua nkauj ua nraug nyob zoo lawm luaj I lom tsis sib tau los vim yog thaum neb los qaum ntuj ub los es neb me ntawv meej npe, nyob tuaj nraug ua kev, hos ntawv nyiaj keeb puaj txwm lom nyob nraug tsis nto, es neb thiaj li los nyob ntiaj teb no tuaj ua chaw nco, os mog,


    Chim laj xeeb, laj luam cua, khuam nkauj tuaj lub ntsis ntsuag, es daj tsis yuad, deev tuaj tsis tau puag, ces chim siab lom lug lom txog hnub tuag, es mam li mus teem caij nroos rau ntxwj xib nyoog hav paj mus zaub quag, es mam li mus txia lim ntshis ua suav txiv nyuj twm nqov quj qaws nrhiav Mos lom mus nrau dua os,


    Hmoonntujtshiab cas koj yuav txawj kwv txhiaj ua luaj thiab ne.
    kuv muam pajyeeb thov qhuas koj mog koj zaj kwv txhiaj zoo thiab hais tau raug tijlaugxiongchang siab kawv sub mob? cia kuv mam muab 1 zaj nkauj rau koj wb lom zem ua ke yom hehe PajYeebLaim...............

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 90247503f82f8e023bd69c81011eff2b




    Last edited by PajYeebLaim on 21st February 2013, 7:13 am; edited 1 time in total
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 19th February 2013, 10:21 pm

    ......Hwb...hwb... Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Muam paj yeeb laim as...Kuv xav tham ntau kawg..."Tab sis"...Ntshai tsam koj muaj tub roog...Ua ntsej liab muag dub...Muab koj cem ntaus tsuj...Tsi muaj leej twg?...{Pab}...Thaum zoo li ntawd...Ntshe yuav tu siab heev os...Muam paj yeeb laim aws...Lub neej ntawd...Kuv twb ntsib pom dua...Cim peb caug xaus xyoo 1972...Kuv nrog ib tug hluas nkauj lub npe hu...{Suav}...Hais kwv txhiaj...Ntawm tshav pob zog...Phu xam loj...Tsoom hluas nkauj...Poj niam hluas laug sawv nres mloog...{Suav}...Wb hais kwv txhiaj nkauj nraug zoo...Ze ib puas tawm leej...Tsi nco qab ntxias me nyuam...Ua hmo noj...Raug cov txiv cem ntaus...Lawv cov txiv...Tuaj cem txwv tsi pub...{Suav}...Wb pov pob hais kwv txhiaj lub tshav pob zog...Phu xam loj ntxiv lawm...Hmoob mas...Phem kawg nkaug os...Muam paj yeeb laim aws.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 20th February 2013, 9:53 am

    xiongchang wrote:......Hwb...hwb... Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Muam paj yeeb laim as...Kuv xav tham ntau kawg..."Tab sis"...Ntshai tsam koj muaj tub roog...Ua ntsej liab muag dub...Muab koj cem ntaus tsuj...Tsi muaj leej twg?...{Pab}...Thaum zoo li ntawd...Ntshe yuav tu siab heev os...Muam paj yeeb laim aws...Lub neej ntawd...Kuv twb ntsib pom dua...Cim peb caug xaus xyoo 1972...Kuv nrog ib tug hluas nkauj lub npe hu...{Suav}...Hais kwv txhiaj...Ntawm tshav pob zog...Phu xam loj...Tsoom hluas nkauj...Poj niam hluas laug sawv nres mloog...{Suav}...Wb hais kwv txhiaj nkauj nraug zoo...Ze ib puas tawm leej...Tsi nco qab ntxias me nyuam...Ua hmo noj...Raug cov txiv cem ntaus...Lawv cov txiv...Tuaj cem txwv tsi pub...{Suav}...Wb pov pob hais kwv txhiaj lub tshav pob zog...Phu xam loj ntxiv lawm...Hmoob mas...Phem kawg nkaug os...Muam paj yeeb laim aws.

    TijLaug XiongCang zoo li pajyeeblaim leej twg yuav nyob twg los ua kub ua ntaiv na tsis muaj os mog,yog muaj ces pajyeeblaim tsis laim los txog tej nroog saum qaum ntuj no li os ntshe yog tijlaug ho muaj no xwb laub,txawm muaj los pajyeeb tsuas yuav cov lus tso dag hauv no xwb twb txhom tsis tau tijlaug xiong chang nqa khiav li os ha.... JK araund make pajyeeb happy zog tuaj Laughing Laughing

    thov txim os cov phooj ywg Valentine'sDay twb dhau los ntau hnub tab sis kuv zaj lus no tsis tiav es nq los post lig but just for someone I'm Neverforget...

    Happy Valentine'sDay... !!!

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Af275bec9d597df6cf1f82d82a21c5e4

    Today is Valentines Day
    A day to show a love one you care
    But how can you hold them kiss them console them
    When no one is even there

    Today is a day of us together
    And not a second to be left apart
    But knowing today won't bring those things
    It continues to break my heart

    I know I'm supposed to be happy
    And I really look the part
    But how can I smile
    And pretend that I'm happy
    When a piece is missing from my heart

    Today won't change the crying
    Today won't change pain
    Today won't change the fact
    That heartache is now a part of my name

    Today for me is lonely
    Today for me is untrue
    Today for me is wishing
    That once again I still had you

    But wishes are like fairy tales
    They rarely do come true
    So today is a day of loneliness
    And me being sad and blue

    Today for you is laughing
    Because to you my love is a game
    So while your happy spending time with friends
    I'm left to drown in pain

    Today is not a day anymore
    Its a waste of useless time
    Today for me is
    Loneliness, heartache, crying, praying
    That soon well be your turn.....!!!


    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th February 2013, 10:15 am

    ......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim aws...Es koj tug hlub nev...Mus dua qhov twg mas yom...Xav paub lub ntsiab tseeb os...Seb yog vim li cas tias...Nws ho nyob ib leeg...Tsi muaj tswv hlub plhw taub hau...Khawm puag pw hmo ntuj...Tuag no khiv...Ntshaw cub tawg sov...Hos ntawm kuv tug kheej mas...Txhob txhawj txog...Txhob ntshai os...Kuv poj niam...Siab loj...Siav ntev...Siav dav...Siab zoo...Siab dawb...Tsi muaj dab tsi os...Nws tseem niaj hnub thab kom yuav niam yau os..."Tab sis"...Kuv tsi yuav xwb...Vim ntshai tsam yuav tau...{Niam nkauj kub kaws}...Los hlawv neej puag...Tsi tau tug zoo li...Nws xwb os...Kev ua neej luag tej laug...Niaj txig piv ntuj nrag lug tias...Ib ntuj hnub qub...Tsi cuag lub hli...Muaj ib tsev tub nyab ntxhais vauv...Tsi cuag muaj tug txiv tsev zoo...Tsim txiaj ncus...Neeg ntiaj taug qaum peg...Thiaj saib taug yug...Tsi ntxij ncauj ntxi muag...Rau yug os...Me muam paj yeeb laim aws.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th February 2013, 10:32 am

    ......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim as...Zaj yas suab seev...Koj tso hauv no...Zoo kawg nkaug li os yom...Kuv ib txwm nyiam...{Paj ntshua nplaim os}...Kuv poj niam...Wb chav txaj pw...Kuv yuav cuab taub...{Paj ntshua nplaim yas}...Txawb zoo nkauj kawg os...Me muam paj yeeb laim aws..."Cas"...Koj nim tso...Zaj yas suab seev...Kho siab ua luaj...Kua muag ntwg yaws...Tam lwg dej nag...Ntxaum av...Tsi muaj tug...Cev tes so...Es tam sim no...Koj lub neej zoo li ntawd lov?...Me muam paj yeeb laim aws...Yog tsi muaj tug so...Koj lub kua muag tias...Los kuv mam so mas yom...Koj puas kam nas lov?...Kuv tsi paub tias...Koj nyob rab teb rooj ntug twg?...Tuaj seev nroo tu siab ua luaj nas yom...Me muam es...Yog txoj hmoo zoo...Hnub twg?...Sis ntsib lawm...Kuv mam hlub plhw ntshis li...Kuv hlub plhw poj niam mas lov?... I love you I love you Txhob quaj... :q :q Txhob ntshai os... affraid affraid .Muaj lug dab tsi?...Khuam siab...Kav tsij sau ntawv tuaj os... snt snt .
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th February 2013, 10:44 am

    ......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim as...Yog muaj siab tias...Kuv mam txuag...Koj lub neej ntxiv...Peb caug xyoo tom ntej os...Txhob rawm maj tas...Kev cia siab...Yog yug txoj sia...{Tsi tu tuag - Ncaim ntiaj teb}...Lub neej sov siab...Tseem nyob tog mog...Ib hnub tom ntej os mog...Txawm lub neej tsi kawg...Tsi xaus...Raws siab ntshaw xav tseg...Mam sib tw nrog...Nws ua neej mas yom...Me muam paj yeeb laim aws...Txhob tu siab... Sad Sad Txhob quaj... :q :q ...So kua muag os... I love you I love you <3 <3 . :)D :)D .
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 21st February 2013, 11:46 am

    xiongchang wrote:......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim aws...Es koj tug hlub nev...Mus dua qhov twg mas yom...Xav paub lub ntsiab tseeb os...Seb yog vim li cas tias...Nws ho nyob ib leeg...Tsi muaj tswv hlub plhw taub hau...Khawm puag pw hmo ntuj...Tuag no khiv...Ntshaw cub tawg sov...Hos ntawm kuv tug kheej mas...Txhob txhawj txog...Txhob ntshai os...Kuv poj niam...Siab loj...Siav ntev...Siav dav...Siab zoo...Siab dawb...Tsi muaj dab tsi os...Nws tseem niaj hnub thab kom yuav niam yau os..."Tab sis"...Kuv tsi yuav xwb...Vim ntshai tsam yuav tau...{Niam nkauj kub kaws}...Los hlawv neej puag...Tsi tau tug zoo li...Nws xwb os...Kev ua neej luag tej laug...Niaj txig piv ntuj nrag lug tias...Ib ntuj hnub qub...Tsi cuag lub hli...Muaj ib tsev tub nyab ntxhais vauv...Tsi cuag muaj tug txiv tsev zoo...Tsim txiaj ncus...Neeg ntiaj taug qaum peg...Thiaj saib taug yug...Tsi ntxij ncauj ntxi muag...Rau yug os...Me muam paj yeeb laim aws.

    tijlaug xiongchang cas koj txawj qhuab qhia ua luaj koj tej lus ma tsis pov tseg yog txawj khaws ces yuav coj mus nqa 1 nqag cia ua tshuaj.koj tej lus yog lus tsim nuj tsim nqe.yog thoob tsib to nrog ces yuav khaws tau mus qha 1 nqaj tse os yom ua tsaug nawb mog
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 21st February 2013, 11:59 am

    xiongchang wrote:......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim as...Zaj yas suab seev...Koj tso hauv no...Zoo kawg nkaug li os yom...Kuv ib txwm nyiam...{Paj ntshua nplaim os}...Kuv poj niam...Wb chav txaj pw...Kuv yuav cuab taub...{Paj ntshua nplaim yas}...Txawb zoo nkauj kawg os...Me muam paj yeeb laim aws..."Cas"...Koj nim tso...Zaj yas suab seev...Kho siab ua luaj...Kua muag ntwg yaws...Tam lwg dej nag...Ntxaum av...Tsi muaj tug...Cev tes so...Es tam sim no...Koj lub neej zoo li ntawd lov?...Me muam paj yeeb laim aws...Yog tsi muaj tug so...Koj lub kua muag tias...Los kuv mam so mas yom...Koj puas kam nas lov?...Kuv tsi paub tias...Koj nyob rab teb rooj ntug twg?...Tuaj seev nroo tu siab ua luaj nas yom...Me muam es...Yog txoj hmoo zoo...Hnub twg?...Sis ntsib lawm...Kuv mam hlub plhw ntshis li...Kuv hlub plhw poj niam mas lov?... I love you I love you Txhob quaj... :q :q Txhob ntshai os... affraid affraid .Muaj lug dab tsi?...Khuam siab...Kav tsij sau ntawv tuaj os... snt snt .
    tijlaug xiongchang yog hlub ces ces ua nkauj ua nraug thiaj tsis muaj kev ntxub os "sau ua txij ua nkawm ces 3 hnub zoo los 1 hnub yuav mag tsawm,cia nco ces mam hlub tsis txhob tso "cia ua nkauj nraug thiaj qab zib.yog sib tau ces 1 3hnub zoo los 1 hnub twg txoj me kev txij nkawm yuav iab cua noj plawv dib ua tsaug nawb nws cov lus zoo zoo kawg li ua tsaug tag nrho

    rau nws ntau sob lus saum toj no mog tij laug xiongchang tus siab zoo. Question Question
    tus muaj hmoo ces thiaj tau pom tijlaug cov paj Rose liab.tus tsis muaj hmoo ces ntshaw ntsaw
    lub me kua muag poob si niab xwb los ma tijlaug.ua tsaug nws qhuas pajyeeb zaj nkauj nawb twb yog muaj nws es pajyeeb thiaj muaj zog ua los post nov rau peb mloog ma mog" sib ntsib dua...
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 21st February 2013, 2:33 pm

    ......Ha...ha... lg lg Me muam paj yeeb laim as...Kev nkauj nraug..."Hlub nco tshua"...yeej zoo kawg nkaug..."Tab sis"...Yam tsob paj tawg zoo nkauj...Tsw qab - Tsw ha...xav cog ze tsev...Yug mam ywg dej...Rau chiv...Npoog av...Kom nplooj hlav ntsuab xiab...Lub ntsis mog...Liab ploog...Tawg paj zoo nkauj dua qub...Es txhob de paj...Los tsau dej ntsia saib kav ob hnub peb hmos...Paj ntsws zaug zeeg tas...Kev niam txiv txwj nkawm...Yeej muaj tseeb li...Koj hais mas...Cuaj hnub zoo...Hnub kaum ntuj ntxhoo...Cuaj hnub tshav...Hnub kaum yeej los nag...Yeej zoo tsi cuag li...Thaum ua nkauj nraug..."Tab sis"...Lub neej nkauj nraug...{Hlub nco tshua}...Yog neej npau suav...Tsi tseeb os...Lub neej tseeb...Yog lub neej niam txiv txwj nkawm...Thaum mob plab dias hau...Yuav saib nug nraim...Thaum mob nkeeg nyav...Yuav tu ntshis...Thiaj tsim nyog...Sib yuav ua niam txiv txwj nkawm ib zaug...Kuv yeej paub tias...Koj ntsib dua...Kev lwj siab ntxhov plawv...Vim raug tug tib neeg...Tsi muaj siab ntsws plawv...Tsim txom koj los lawm...Koj thiaj ntshai tsam zoo li qub...Me muam paj yeeb laim as...Kuv tsi paub...Xyov koj nyob rooj teb twg?...Tuaj seev ntaus ntawv hauv no os...Kuv nyob nroog...Minneapolis, Minnesota...U.S.A...Nyob zoo...Mam sis ntsib dua os mog.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 21st February 2013, 9:03 pm

    ......Hwb...hwb... Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Me muam paj yeeb laim aws...Ua nkauj nraug...Es yuav ua li cas nas...Ib leeg myob ib qho...Yuav ua cas?...Ua tau nkauj nraug os...Yog nyob ua ke...koom ib lub zog...Nruab hnub sis ntaub...Hmo ntuj sib cuag mas...Thiaj ua tau nkauj nraug os...Me muam paj yeeb laim aws...Ntaus ntawv sib cuag xwb...Ua tsi tau dab tsi os...Nkim sij hawm dawb...Piam caij nyoog...Tsi muaj nqis...Nyob twb ywm zoo dua os... ts ts cd cd .
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 21st February 2013, 10:01 pm

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 0c5eb05cc299c463275b9782d2e22b3e




    me nplooj siab zaum no yuav ploj 1 tus duab hli ci ntsa iab
    lub hli yuav tsi ci li qub,vim ntiaj teb tsim tsis muaj
    wb txoj kev hlub zaum no wb tus duab hli yuav ci tsaus.
    kuv yuav lajua lub neej txog hnub kuv txoj sia xaus ,
    kuv tsis tu siab,vim wb tsis muaj daim ntawv
    zoo nqa los thawj thiab,Wb thiaj los sib ntsib ua
    1lub chaw teev kua muag,cia 1 hnub twg wb txoj sia tu
    wb mam nco ntsoov nqa daim ntawv zoo zoo rov
    los sib cuag,kuv txawm nco koj npaum cas los "yuav tau 1
    Ria g kom 2 to tu.wb thiaj cheem tau tsis txhob siv
    foos los sib hu.cheem lub siab tsuas yog ua paug,wb tus
    ntsuj tseem tsis tau qaug, cheem wb lub plawv
    tseem pib kis mob,zoo dua li 1 hnub twg kho neeb kho yaig
    los cheem tsis tau wb tus ntsuj nyob,cheem kuv tseem
    cheem tau kuv txoj sia .cia mam ua siab maj mam ntoog
    tus mob ntxhia.ntxov tso koj thaum kuv tseem muaj txoj sia
    ua pa" nws yuav zoo dua 1 hnub twg yuav nco nco
    koj tuag nthi pw hauv qhov ntxa,kuv me leej nus tus kuv
    hlub,txawm wb yuav sib ncaim leeg sab ntuj los kuv
    nplooj plawm tseem yog lub siab qub,kuv tus neeg dai siab.
    txawm wb yuav sib faib kev mus los yuav khaw koj
    zais cia tuaj nruab siab.kuv yuav nco ntsoov wb txoj kev
    hlub hmo hli nra" wb pw tiv no tiv nag.zaum no ces
    yuav muab wb txoj kev sib hlub nco tsis muaj hnub tag,kuv
    tseem nco hmo wb mus zaum sab hli.kuv pw rau koj
    nwj hmoog ntsoov koj lub suab ntxhi,txawm me dej lwg yuav
    poob zeeg tshaw,wb lub siab sov so yam nte taw" ,wb
    yuav pw nrog tus me duab qaim hli niab,koj puag kuv sov
    koj nplooj plaw kuv pw koj ntiag sov kuv nplooj siab,
    txhua hmo lub hli nra.wb yuav seev yees tuaj mus sib hnia pa.
    txhua hmo lub hli xiab.wb yuav seevyees mus sib hnia
    ntxhiab,cas kuv yuav nco koj ua luaj.txhua lub sij hawm kuv
    pom koj tsis zoo tsa suab quaj los hauv lub siab nco
    nco koj nplooj plaw nim sib twntxuaj.txhua sij hawm wb sib
    ntsib lub ncauj tsis zoo qheb tias kuv hlub koj.hauv lub
    siab mob cuag hlua zoj.kuv saib koj lub me qhov muag dauv
    lawv los hnia kuv,twb kaj kuv lub siab dim pa ntshuv,
    thaum kuv pom koj puag lias kuv rau koj lub ntiag,zoo kuv siab
    tam ntiaj teb no twb tsis nco hnov 1 lub suab kab ziag.
    kuv nco koj tus pa sov kuv ntiag"zoo yam lub ntiaj teb no tsis
    muaj tus tshav kub tsuas muaj lawm tus me cua tuaj
    ntxiag "cas yuav nco koj txhij nco koj txhua.zaum no yuav tseg
    ncua koj lub suab hais.ploj lawm kuv lub suab hu.wb
    yuav mus ua lub neej kho siab khuav mrog lub kua muag ntws
    yam tus kej hiav txwv ntws tsis muaj hnub tu mog.
    zaum no ces cia koj mus raws siab ntshaw os tus neeg kuv nco,

    Tijlaug Shung koj los kho kuv qhov paj huam no rau kuv soj yom
    ?



    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 B62919d897c78f4b5758ad1365ebd008




    Last edited by PajYeebLaim on 25th February 2013, 11:34 am; edited 4 times in total

    Sponsored content


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 3 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 16th May 2024, 8:07 pm