HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

PajHuamNrhiavTus KuvHlub Nraug_11

Hmong beauty nature

PajHuamNrhiavTus KuvHlub Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

+3
koojziagkabzaug
xiongchang
PajYeebLaimKabNoog
7 posters

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 19th December 2012, 10:03 am


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub 6cb993d8ced7dc0268647692454e6d1d

    Tus neeg kuv hlub koj dua twg lawmNtau xyoo kuv seev tsis tawm
    Muab koj nco zais tuaj nruab siabTxhua hnub hmo Nqos dhawv
    Lub kua muag iab Tsis qhia leej twgLub kua muag teev yees zoo
    Yam teev dej lwg qhia tsis tau leejtwg paubKuv seev hlub seev
    ncoKoj lub me nplug kua muag dai daub.Koj ncaim kuv mus txog
    tav noKoj puas nco tus neeg 1 txwm hlub koj.Nws lub zog qaug tsis
    xav uahaus ua noj es koj puas nco txog Nws qaug lub zog tsis
    xav tsim lub neejTsuas yog hnov lub me kua muag ntwsThiab txeej
    zoo li tus neeg puag hlwbVim nws lub me siab tsuas muaj koj xwbYeej
    tsis muaj leej twg yuav pauv tauThiaj tuaj sau zaj lus nrhiav lus nco
    Tso ntawm no seb koj puas pomThov lub ntuj pab tsom wb txoj kev hlub
    thov lub ntuj pub kom kuv nrhiav cuagSeb kuv lub kuamuag puas qhuav
    Seb kuv txoj kev npau suav puas los Tshwm simSeb kuv txoj kev
    hlubkev chim puas yuav ploj tau Vim nco koj dhau kuv me leej nus
    ntxim hlub
    .


    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 19th December 2012, 11:42 am

    ......Nyob zoo os...Paj yeeb laim...Kuv tsi paub koj dua li...Kuv pom koj lub npe tshwm hauv no...Koj yog tub hluas...Los hluas nkauj...sau ntawv kho siab ua luaj li...Kev tshwm sim yug...Los ua ib zaug neeg...Ntiaj teb no..."Ib leeg"...Muaj ib zaj dab neeg...Nkauj nraug zoo...Sib hlub kawg...Tsi sib tau...Yam ob tug ntses...Koom nyob ib lub pag dej..."Tab sis"...Muaj ib hnub...Raug tib neeg...Tuaj cais tu...Daus tawm...Mus tso dua...Ob tug dej...Ib tug ntwg sab nyaj laj teb...Ib tug ntwg raws...River Me Kong...Nqeg hav tas tiam...Tsi sis ntsib...Tsi sib cuag txog...Niaj hnub no...Los tseem nco ntsoov...Tug tib neeg ntawd...Tuaj nruab siab..."Tsi ploj"
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 19th December 2012, 11:48 am

    ......Me leej muam...Tug neeg ntxim hlub nco tshua..."Tam sim no"...Tsuas sis ntsib hauv:..."Internet"...hais lo lug hlub nco tshua...Los tsi sib cuag...Yuav ua cas nas yuam...Yam tauv huab nas...Ya nrog cua...Ib nta ntuj...Seb koj puas pom os.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 20th December 2012, 2:03 pm

    xiongchang wrote:......Nyob zoo os...Paj yeeb laim...Kuv tsi paub koj dua li...Kuv pom koj lub npe tshwm hauv no...Koj yog tub hluas...Los hluas nkauj...sau ntawv kho siab ua luaj li...Kev tshwm sim yug...Los ua ib zaug neeg...Ntiaj teb no..."Ib leeg"...Muaj ib zaj dab neeg...Nkauj nraug zoo...Sib hlub kawg...Tsi sib tau...Yam ob tug ntses...Koom nyob ib lub pag dej..."Tab sis"...Muaj ib hnub...Raug tib neeg...Tuaj cais tu...Daus tawm...Mus tso dua...Ob tug dej...Ib tug ntwg sab nyaj laj teb...Ib tug ntwg raws...River Me Kong...Nqeg hav tas tiam...Tsi sis ntsib...Tsi sib cuag txog...Niaj hnub no...Los tseem nco ntsoov...Tug tib neeg ntawd...Tuaj nruab siab..."Tsi ploj"

    abyss butterfly long bridge 31000 pictures, backgrounds and images

    Kuv tsis yog txiv neej kuv yog poj niam
    nyob zoo os XiongChang,Ua tsaug koj los saib kuv os Cas koj txawj tham ua luaj kuv mloog koj tham xwb ces ...Twb daws tau kuv 1 qho kev ntxhov siab ,koj txawj tham heev li kuv xav mloog koj tham dua li kuv seev lus lawm,Yog muaj caij los ho tuaj tham thiab txawb zog ua tsaug ov..
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 20th December 2012, 2:22 pm

    xiongchang wrote:......Me leej muam...Tug neeg ntxim hlub nco tshua..."Tam sim no"...Tsuas sis ntsib hauv:..."Internet"...hais lo lug hlub nco tshua...Los tsi sib cuag...Yuav ua cas nas yuam...Yam tauv huab nas...Ya nrog cua...Ib nta ntuj...Seb koj puas pom os.
    Me leej nus Kuv 1 txwm tsis tau paub tias hauv ntiaj teb no ,Muaj kev phem kev zoo thiab kev tu siab kev los kua muag.thaum kuv yau yau xav tias lubneej no cas zoo nkauj ua luaj ,Tawm rooj plaws pom lub hnub tshav nrig,pom me nplooj hmab nplooj ntoo ntsuab xiab ,Laim txias nim xav tias cas lub ntiaj teb yuav zoo nkauj ua luaj,Tsis paub tias 1 hnub twg yuav khaws tau kev quaj.Thiab poob kua muag,Tab sis thaum kuv nto nkauj zuj zus kev ntxhov siab kev kho siab los ze zuj zus ,los txog lub caij lub nyoog uas teev me kua muag poob nrog,Mam rov nco txog yav thaum ub,Kuv tseem yau yau rau kuv niam kuv txiv nkawv hlub.ua tsaug koj los saib kuv os XiongChang...

    PajYeebLaim...............

    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  koojziagkabzaug 20th December 2012, 4:37 pm



    Nyob zoo Paj yeeb Laim,

    Zoo siab txais tos nws tuaj xyuas peb lub tsev twj cuab.

    Wow...! Nws yuav txawj nrhiav tus hlub thaum ub ua luaj?
    Yog nws hnov cov lus no ntshe yuav quaj
    Cas nws yuav txawj seev txog kev daj dee
    Yog nws paub no ntshe yuav mob siab heev

    Tus hlub ces yog lub neej dhau lawm
    Zaum no ces cia ua npau suav ntshaw
    Tus nyiam ces yog lub caij tag los
    Zaum no ces cia ua npau ntub nco...xwb os mog.

    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th December 2012, 5:34 pm

    ......Nyob zoo os...Me muam paj yeeb laim as...Cas koj txiv noj tsav qhuav li tsi...Yuav txawj xya...Koj niam noj sim zeej dab tsi yug...yuav muab koj ti npe ua..Me muam paj yeeb laim...Kuv pom dheev...Koj lub npe tshwm plawg hauv no...Kuvnco dheev txog...Yav ntuj thaum ub xyoo 1970 - 1971...Kuv tseem me nyuam tub hluas...Noj peb caug tas nrho...hluas nkauj tuaj yaum kuv ua luag...Mus hais yeb...Puag pem toj siab...Sab tsua dawb...Cua tuaj nplawm ntwg...Me paj yeeb ntxhe txias...Haiv loog nce toj nqeg hav...Kuv twb pom koj lub me cev ntaj ntsug zoo zam...Me plaj plhu luag li nyav...Deev kuv nplooj siab...Ya plawg ib nta ntuj...Nco koj txhua hnub...Tshua koj txhua hmo...sawv nraim nloj siab tsi ploj...Cas tiam me neej no...yuav laug lawm zuj zug...Tsi hluas lawm...Chim nplooj plawv tshuav tawg...Tsi pom qab ua zaj twg zoo...Seev lub niaj...Nroo thaws lub xyoo os...Me muam paj yeeb laim aws.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th December 2012, 6:05 pm

    ......Nyob zoo os...Me muam paj yeeb laim as...koj nyeem tsab ntawv no...Seb puas raug koj siab os mog...Me leej muam...Tug neeg dai siab...Cas sij hawm luv...Txav lawm zuj zug...Ploj lawm tias...Cas caij nyoog tsawg...Txav lawm tshuj tshaws...Nim yaj ntshis li...Zaj npau suav...Vim koj ncaim kuv mus ua nraj lum hmoob zeeg sev lawm...Tsi muaj hnub rov qab...Thiaj tsav nco mob nplooj siab...Cuag dej kub hlab...Hluav tawg kub nyiab...Cas lub niaj dhau lub hli...Ntev zuj zug...Wb txoj me kev nkauj nraug...Niaj hnub taug...Nploj nphob lawm zuj zug...Cas lub caij dhua lawm ib xyoos zoo piv tam li...Dej ntwg nqeg hav...Tshuam hiav txwv ntuj...Kuv tseem teem caij suav nyoog...Ua hnub nyob...Ua hmo tog...Seb puas rov ntsib pom koj dua ib zaug ntxiv...Vim nco txog koj lub suab luag ncauj lug zoo qab zib luag li nyav nqhuab npho...Tseem ua suab sab nrov nta yeeg...Kuv pob ntseg tsi ploj...Kuv cim ntsoov...Koj lub me cev ntaj ntsug zoo zam...Me plaj plhu dawb paug mog nyoos tshiab khiv sua yeev...Kuv plaub caug yim nplooj siab...Tsi muaj hnub ploj nphob...Vim koj tseg...Kuv ib leeg nyob rooj niag teb no...Koj puas tseem nco txog...Kuv lawm nas yuam...Me leej muam paj yeeb laim ntxim hlub ib txhis as.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th December 2012, 8:53 pm

    ......Me muam paj yeeb laim as...Koj zaj lug...Paj huam nrhiav...Tug koj hlub nco tshua...Koj lam sau xwb los...Yeej muaj tseeb...Yog lam sau..."Ces tsi muaj dab tsi"...Yog muaj tias...Ces tsi tog koj lawm...Luag muaj poj niam puag pw sov so txhua hmo...Yav nruab hnub...Los muaj tug ua zaub mov luag noj tsaus plab npo...Tsi nco txog...Koj lawm mog...Kuv hais li no...Tug yuav poj niam...Tug yuav txiv...Los piv tam tuag..."Tsi muaj ntxa - Tsi pom pawg av"...Piv tam li...Tug tuag lawm...Tas tiam neej...Tsi sis ntsib...Txawm sis ntsib zaum puav...Los tsi zoo hu...Tsam txhaum plaub...Tug tuag lawm...Pom toj ntxas...Pom ib pawg av...Es ua ib siab tias...Tuag lawm tias li...Tsi yog dag...Kuv tiam neej no...Tuag plaub tug hluas nkauj lawm...Lub neej ntsuag nkauj nraug mas...Nco tshaj plawg...Nco tshav ntuj nrig...Ntuj ntxhoo...Nco ib zaug...Ntuj pos huab...Nco ib zaug...Ntuj los nag...Nco ib zaug...Tshav ntuj nrig...Nco ib zaug...Hnov me kab noog quaj zom zawg...Los nco ib zaug...Tsaus ntuj zuag...Los nco ib zaug...Hmo hli nra..."Kaum tsib"...Los nco ib zaug...Hnov suab raj ncas nplooj nrov...Nco ib zaug...Sawv ntxov tseeg...Qab ntug ci ntsa iab...Los nco ib zaug...Cuag ntiaj teb no...Tshuav yug ib leeg...Nco txog ntua hnub...Yuav poj niam kiag...Muab txhua tug hluas nkauj...Xav rau tug yug tau lawm...Es ua ib siab..."Tswj tug kheej - Rauj nreeg - Khov kho"...Muab txoj kev hlub nco tshua...Yav tas lawm...Hlub tug yug tau..."Ib leeg"...Txhob nrhiav kev plees...Thiaj tsi lwj siab os.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 20th December 2012, 9:29 pm

    ......Me muam paj yeeb laim...Koj lub npe..."Paj yeeb laim"...Txhais tias..."Paj yeeb haiv - Paj yeeb co"...Lub sij hawm cua ntsawj...Paj yeeb haiv loog...Cuag tsi...Lub caij yeeb tawm...Paj yeeb nra paug...Me mes...Ntseeb...Muv toj nqeeb...Muv qhov ntoo...Nkawj...Ya ntsauv quaj zom zawg...Kho siab zim...Paj taum mog...Tawg liab vog...Zaub txhwb ntxooj nyog...Zaub ntsuab...Zaub kav ntswj...Zaub dawb..."Nphau nphwv"...TXij duav...Nqa kua txob nrog ntsev...De zaub txhwb tuav xyaw dog..."Ntsw ntsis zaub dawb noj mas..."Qab kawg"...Kuv tseem nco ntsoov xyoo 1970 - 1971...Nom xa kuv mus ua hauj lwm sab tsua dawb:...Pha Khao...Hluas nkauj tuaj yaum...Kuv ua hluas nkauj luag...Nce mus hlais yeeb...Puag saum roob tsua hlau...Plaub tsib tug hluas nkauj...Kuv ib leeg xwb...Ob lub xyoo ntawd...kuv noob nyoog nce xyoo...Kaum rau...Kaum xya...Kuv ib leeg xwb...Hluas nkauj tsi ntshai...Tau zoo tham hluas nkauj tshaj plawg li os...Me muam paj yeeb laim aws.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 22nd December 2012, 8:09 am

    ......Me muam paj yeeb ntxhee...Cas koj tsi tuaj nyeem ntawv lawm...Twb nrhiav tau tug hlub txaus siab lov?...Los tseem niaj hnub nrhiav nas yom.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 24th December 2012, 7:05 pm

    Me leej nus keej tham pajyeeb tab tom bz kav tsij pab tu pajyeeblaim lub tsev tos nws yuav rov tuaj nawb mog ,Ua tsaug nawb mog tus neeg siab zoo ,xav nyob thaj chaw no lawm tsis xav khiav,
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 24th December 2012, 8:06 pm

    ......Nyob zoo os...Me muam paj yeeb laim...Los me muam paj yeeb ntxhee as...Happy Christmas And Next Day Happy New Year 2013...Koj tsi tuaj ncig saib xyuas...Koj lub tsev nphob xuav li...Kuv tsi tau luag..."Zov tsev os"...Kuv ntshai toj ntxoog hem nas...Hwb..hwb... Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad .
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 25th December 2012, 1:27 pm

    xiongchang wrote:......Nyob zoo os...Me muam paj yeeb laim...Los me muam paj yeeb ntxhee as...Happy Christmas And Next Day Happy New Year 2013...Koj tsi tuaj ncig saib xyuas...Koj lub tsev nphob xuav li...Kuv tsi tau luag..."Zov tsev os"...Kuv ntshai toj ntxoog hem nas...Hwb..hwb... Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad .


    Nyob zoo xyoo tshiab os tus phooj ywg xiongchang&MerryChristmas rau koj mog ,Vam tias koj yuav ntsib yam koj xav tau thiab xav tseg rau lub xyoo zoo xyoo no,PajYeebLaim ces tsis muaj Wish dab tsi os mog zoo siab raw lub niaj lub xyoo tshiab xwb ,Ua tsaug ntau heev rau koj tej me lus zoo lus txhawb zog thiab lus ua pajyeeblaimluag nyob rau thaj chaw ntawm no.Koj mas tsis dog dig kiag li.Koj niam koj txi muab tau lub zoo laj xeeb rau koj .koj yog lawm peb me hmoob zoo txiv leej tub yuav hais nqee hais txhawb peb txhua tus kom lub zog loj .ua koj tsaug me hmoob keej tham,mam tuaj ntsib koj dua ntawm thaj chaw nthuav lus mob siab chim siab thiab lus nco tsua rau ntawm no dua sib ntsib dua os me nraug hmoob xiong chang.........

    PajYeebLaim.................




    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 25th December 2012, 1:49 pm

    koojziagkabzaug wrote:

    Nyob zoo Paj yeeb Laim,

    Zoo siab txais tos nws tuaj xyuas peb lub tsev twj cuab.

    Wow...! Nws yuav txawj nrhiav tus hlub thaum ub ua luaj?
    Yog nws hnov cov lus no ntshe yuav quaj
    Cas nws yuav txawj seev txog kev daj dee
    Yog nws paub no ntshe yuav mob siab heev

    Tus hlub ces yog lub neej dhau lawm
    Zaum no ces cia ua npau suav ntshaw
    Tus nyiam ces yog lub caij tag los
    Zaum no ces cia ua npau ntub nco...xwb os mog.





    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug.
    Zoo siab uas tuaj pom nej lub zos ntxim nyob ntxim siab

    Cas nim yuav tawg me paj ntsha iab tam nyob ntuj ceeb tsheej.

    Nej lub me zos kho siab thiaj
    yuav qee hlo tau kuv 1 tee kua muag txeej.Cia kuv mam muab
    koj lub zos zoo nkauj ua kuv 1 qho ncaw seev chaw xauj

    Kuv yuav tuaj seev rau nej mloog,vim ziag no hauv kuv siab
    haj tseem mob ploj loog .

    Ua tsaug koj tos txais kuv tuaj koom nej txawm kuv yuav ua
    qee yam tsis yoog nej los thov qhia vim tsis paub.

    Zoo siab heev rau txhua tus me zoo phooj ywg uas los xauj
    PajYeebLaim os Happy New Year & Merry Christamas .....
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 25th December 2012, 2:03 pm

    ......Awb nyob zoo os...Me muam paj yeeb laim aws...Ua tsaug...Koj zaj yas suab seev os...Thiab ua tsaug...Koj tej lug zoo...Foom hmoov zoo pub...Kuv tug kheej...Ntawm koj tug kheej...Los kom tau txais...Tib yam nkaug:...Happy Christmas Day...And Happy New Year Day 2013...Thov kom koj ntsib tug hlub raws li..."Txoj kev xav - Npau suav mog"...Txoj kev hlub ntawd...Tsi yog...Ib yam hlub xwb...Muaj ntau yam..."Hlub"...Xws li:

    Nqe:......1./....Yog ib tug txiv tsev zoo...Tsim txiaj ncus...Rau lub cuab yig...Hlub poj niam tub ntxhais...Tsi ua loj leeb ncig ntuj ploog teb...Tsi paub los tsev.

    Nqe:......2./....Paub txob txhawj txog...Kev tshaib nqhis...Ntawm poj niam tub ntxhais...Khwv nyiaj ntxiv nuj them nqis vaj tsev...Txhua tsav yam.

    Nqe:......3./....Ntsia saib ntsoov...Poj niam tub ntxhais...Puas muaj mob nkeeg...Yuav tshuaj noj...Pab tu ntxhua khaub ncaws...Lam ziab qhuav...Yaws tais tuag npoo ntais khaws cia khuam tseg.

    Nqe:......4./....Nyob nraim lub vaj tsev...Ua cub tawg sov...Ua teeb ci ntsa...Poj niam tau chaw saj laj ntaus tswv yim..."Txhim kho - Lub cuab yig"

    Nqe:......5./....Pab ntuag tub...Qhuab ntuag ntxhais...Kom xyaum zoo...Tsim txiaj ncus...Thiaj tsim nyog...Ob leeg xya yug..."Ib zaug"

    Nqe:......6./....Tug niam tsev...Los nyob tsib nqe lug no..."Tas nrho"...Ob leeg ncaj nceeg...Ib yam nkaug...Txhob zais siab...Nyiag ntsws tham deev lwm tug.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 25th December 2012, 5:46 pm

    ......Me muam paj yeeb laim as...Koj zaj paj huam...Nrhiav tug kuv hlub...Nyob qhov twg?...Kuv nrhiav tsi tau nyeem li os...Yog koj sau...Los leej twg?...Sau os...Koj twb muaj tug hlub lawm nev?...Tseem yuav nrhiav tug hlub zoo li cas os...Hlub tug...Yug tau lawm zoo dua os yom?... lg lg
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 26th December 2012, 7:46 am


    Nyob zoo os me hmoob xiongchang pajyeeb ua tsaug ntau ntau koj cov lus zoo zoo nyob rau page #1pajyeeb mam khaws tseg cia lub zoo sam xeeb mog ,Koj niam koj txi nkawv yug koj rau lub caij ntsuj tshiab qheb,Thiaj yug tau koj hais zaj twg los ntxim plawv hais lo lus twg los qab zib.Koj tej lus zoo zoo khag pes zws.Thaum kuv tau nyeem mas zoo li koj tej zoo lus nim nti zom zaws ntog cua ntsiav kws.Koj hais fab twg los zoo mloog.Ces twg los yeej dhos tag nrho kuv cuaj lub siab ntxho.Yog tus neeg kuv hlub lam hlub kuv ces ntshe lub xyoo tshiab 2013 kuv twb tsis tau los pw tiv no,(h)

    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 26th December 2012, 8:18 am

    (thawj kauj ruam)

    Thawj kauj rua.m ntawm txoj kev hlub.Nws ntsha li iab cig li thuav zoo yam tus ntsuag kub.Thaum txoj kev hlub los txog Kuv yeej ntsia tsis pom qhov twg hlo,Xav tias ntshe muaj txoj kev hlub yogtxoj sia yuav ntev mus 1 txhis,Ntshe kuv thiab koj yuav tsis txawj tuag es yuav txawj plis.Kuv pom wb txoj kev hlub zoo zoo nkauj ntsa li iab,Xav tias tiam no tsuas muaj puv tag nrho txoj kevkaj siab.Thaum muaj txoj kev hlub.Ntsia phab ntuj twg los yeej pom tus duab hnub,Saib saum ntuj los pug tag nrho me paj hnub qub,Xav tias kojthiaj yog tus kuv nco,Ntshe koj thiaj yog kuv 1 leeg khub.Kauj ruam kawg ,Kuv mam ntsia pom koj lub siab dub.mam nkag txhua koj ces kaum plawv.Mam pom lub ntuj pos huab niab ,Lub ntiaj teb huab zig zawv,Kuv lub siab pib ntxhov tuaj ,mam chim kuv lub siab pib mob kuv lub plawv.Muab xav los ces yuav quaj yuav ncia me kua muag poob tawv.Cas kuv hlub koj tsis nco qab khuv xim kuv lub zog.Vim lub siab muag thiaj tsis nco txog,Ziag no twb lig lawm kuv 1 kauj ruam.Vim kuv ntsia tsis tshab tsis ua zoo nuam, kom tshuam.Ziag no tus kuv hlubthiaj tau ncaim mus tso tag txhua yam rau kuv 1 leeg khuam.

    PajYeebLaim..........

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub C9e9b79b3ccf6047cbad7e5a14e5551a
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 26th December 2012, 12:47 pm

    ......Me muam paj yeeb laim as...Kev niam txiv txwj nkawm...Tsawg nkawm kawg nkaug...Thiaj sis hlub li..Ob tug tiv nag ntia hauv no...Cuaj caum cuaj nkawm...Niam mus niam...txiv mus txiv...Tsi txawj sis hlub li os...Kuv hais tsi dag...Xyov koj xav li cas?...Kuv poj niam wb sib yuav...Tau peb caug cuaj xyoos txwm...Tub muaj nyab tas...Ntxhai muaj vauv lawm...Ntsia lubsij hawm luv...Txav zuj zug...Saib caij nyoog tsawg...Txav tshuj tshaws...Yam lub hnub qaij nrug...Yuav dua toj...Txawm muaj noob nyoog...Los zoo li...Nyuam qhuav sib yuav nag hmo...Tseem hlub tsi dhuav...Khawm puag tsi txaus...Tsi muaj tsawg xyoo...Twb yuav ncaim ntiaj teb...Txhob siib cav...Txhob sib ceg...Muaj dab tsi?...Ua tib zoo hais...Niamhu txivluag nyav...Txiv hais niam luag ntxi...Ib diav qab...Ob leeg noj...Txawm zaub tsuag...Ob leeg ntsw ntsev ntxuag mov...Ib poom dej qab zib...Ob leeg haus...Thiaj tsim nyog...Sib yuav ua niam txiv txwj nkawm ib zaug...Yav hmo ntuj pw...Ob leeg sib ntsaub ua ke...Thiaj sov so...Tsi hnov no....Kev sib nco...Thiaj tshwm sim tuaj...Nco ntsoov lub neej nkauj nraug...Los rhuav tshem...Txoj kev laug...Thiaj tsi laj nyob hnub dhau hmo os... lg lg .
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 26th December 2012, 2:16 pm

    Me phooj ywg xiongchang Kuv xav mas koj yog zoo peb 1 leeg txiv nraug tshaj lij.Lus zoo lus qhuab ntuas muaj txhij.Kuv ntseeg tias kuv yug puag tom qab tom tw,Ntshe kuv hais tsis pom qab sau caum tsis tau koj lw,Txawm li cas los sij thov koj tus ua tij maj mam qhia txog kev hlub kev ua neeg los qhia koj muaj pajyeeblaim.thov tho koj lub siab hlub nrog nraim pajyeeb thaum lub caij ntxhov siab.Ua tsaug txhua yam me lus dej ntshiab xis xis kuv lub ncauj,Haus tag los haj tseem tsa qab hub xauj tias tag lawmlos tseem tshuav.Vim mloog koj tej lus txhawb zog tsis dhuav Ab...kuv xav tsis yuam kev rau.Koj puas yog peb me hmoob tshaj lij tus txawj tsav dav hlau.yog kuv to taub tsis yuam kev .Koj yog lawm 1 ib leej tub tus zoo txiv tsev ,Es dho no mus kuv yuav tuaj hais lus txog kev hlub kev nco.yav tag los rau wb mloog.txawm kuv tsis keej yoog tsis tau raws koj.thov ua lub me siab loj maj mam qhia kom kuv paub.Kuv mam nrog koj hais seev hais saub qhia txog kuv lub neej pub koj mloog nab .....yom .......

    PajYeebLaim.................

    1 lub siab 2 tug hlub..............

    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  koojziagkabzaug 26th December 2012, 2:55 pm

    PajYeebLaim wrote:
    koojziagkabzaug wrote:

    Nyob zoo Paj yeeb Laim,

    Zoo siab txais tos nws tuaj xyuas peb lub tsev twj cuab.

    Wow...! Nws yuav txawj nrhiav tus hlub thaum ub ua luaj?
    Yog nws hnov cov lus no ntshe yuav quaj
    Cas nws yuav txawj seev txog kev daj dee
    Yog nws paub no ntshe yuav mob siab heev

    Tus hlub ces yog lub neej dhau lawm
    Zaum no ces cia ua npau suav ntshaw
    Tus nyiam ces yog lub caij tag los
    Zaum no ces cia ua npau ntub nco...xwb os mog.





    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug.
    Nyob zoo Pajyeeblaim,
    Zoo siab uas tuaj pom nej lub zos ntxim nyob ntxim siab
    Yog pom peb lub zos ntxim siab thov koj tuaj ntoj tuaj khiav
    Cas nim yuav tawg me paj ntsha iab tam nyob ntuj ceeb tsheej.
    Yog kaj siab npaum li ceeb tsheej thov tuaj tsa lub sam xeeb
    Nej lub me zos kho siab thiaj yuav qee hlo tau kuv 1 tee kua muag txeej.
    Yog peb lub zos kho tau siab kho tau ntsws nyab xeeb
    Cia kuv mam muab koj lub zos zoo nkauj ua kuv 1 qho ncaw seev chaw xauj
    Yeej meem tuaj txhawj kom lub zos vam meej
    Kuv yuav tuaj seev rau nej mloog,vim ziag no hauv kuv siab haj tseem mob ploj loog .
    Yuav coj peb hmoob mus rau kev thaj yeeb lub neej zoo.
    Ua tsaug koj tos txais kuv tuaj koom nej txawm kuv yuav ua
    qee yam tsis yoog nej los thov qhia vim tsis paub.
    Zoo siab rau koj siab loj tseem tuaj txhawb kom peb siab loj.
    Txhua yam yuav khaws tseg cia kom nyob muaj nqes.

    Zoo siab heev rau txhua tus me zoo phooj ywg uas los xauj.
    Ua tsaug rau koj cov lus mos muag pub rau peb ib tsoom hmoob tau lub chaw ntsauv.

    PajYeebLaim os Happy New Year & Merry Christamas .....

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub 876354sous_la_pluie_gif

    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 26th December 2012, 6:26 pm

    ......Me muam paj yeeb laim as...Kuv muab zaj ug no...Ua koj ntiag tug...Koj maj mam nyeem...Seb puas raug...Koj siab os...{Ntuj nis me leej nus...Tug neeg zoo...Kuv nco koj tshaj plawg...Ntiaj teb no...Tsi muaj yam nco npaum l os...Vim tug dab tsi?...Kho kuv nplooj siab...Ncug nplooj plawv tshuav tawg...Tsi muaj yam daws tau...Mob kuv nplooj plawv ncug nco...Cuag nqaij daig hniav...Me leej nus...Vim koj pheej hu nrhiav...Kuv ib qho...Dhau ib qho...Thiaj mob kuv nplooj po...Ncug npaum mob rwj...Es rwj tsi paim...Mob kuv nplooj ntsws...Cuag riam hlais daig zug...Koj yuav tog...Kuv ib hnub...Dhau ib hnub tsi tso...Koj yuav nco...Kuv ib hmos...Dhau ib hmos...Vim wb kev nkauj nraug zoo...Thiaj sib nco tas npaum...Txhob tug siab mog...Kuv tsi xav...Mus ua nraj lum hmoob zeeg nyab...Los vim kuv nam...Siab tsi ncaj...Kuv txiv siab tsi zoo...Nkawd ntshaw nraj lum hmoob zeeg nyiaj txiag...Puag pw sov nkawd siab...Nkawd ntsia kuv txoj sia zoo piv tam..."Ib tug tsiaj"...xav ntes tua noj..."Los ywj siab...Xav ntes muag yuav nyiaj...Los ywj ntsws...Tsi muaj leej twg?..."Cheem tau"...Muab kuv yuam ntiag...Ncaim koj lub xub ntiag...Tug neeg zoo...Hlub nco tshua...Kuv lub kua muag ntwg ri sua...Nruab hnub hmo ntuj...Tsi muaj hnub tu...Uas kuv ib txwm nyiam ntshaw cia siab...Thiaj dhau mus ua nraj lum hmoob zeg sev...Yuav ncaim tas tiam neej laug tuag...Tsi sis ntsib...Tsi muaj hnub rov sib cuag...Nyob zoo koj mog...Me leej nus ntxim hlub nco tshua...Yog koj nco kuv...Kuv tshua txog koj...Mam sis ntsib nruab dab ntub npau suav mog...Sau npe...Me muam paj yeeb laim.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 26th December 2012, 9:40 pm

    ......Me muam paj yeeb laim as..."Qhov"...Kuv muaj tswv yim ntaus ntawv zoo...Yav ntuj thaum ub...Kuv me nyuam tub yau...Kuv yeej ib txwm...Muaj tswv yim..."Kawm ntawv tshaj lij"...Txeeb tau thiv ib...Txhua lub hlis...Thaum pib kawm:..."Grade one - Grade Two - Grade Three"...Nrog cov tub ntxhais kawm qeb: 4...Sib tw xeem nce..."Grade Five Six Month...Raug xaiv nce:...Grade Siv Two month...May 23, 1968...Kuv nyiam nyeem...Thaib cov phau ntawv:..."Nas vab nib yais"...Nkauj nraug...Sib hlub tas li...Kuv nkag ua hauj lwm...Pab teb chaws...September 27, 1968...Kuv yog...Ib tug tub sau ntawv zoo nkauj...Kuv xyaum ntaus ntawv hauv:...Office...Xyoo 1968...Los txog...Niaj hnub n...Kuv paub ntawv nplog...Ntawv thaib...France...English...Viet Nam...Kuv nyeem tau.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 27th December 2012, 3:00 pm

    koojziagkabzaug wrote:
    PajYeebLaim wrote:
    koojziagkabzaug wrote:

    Nyob zoo Paj yeeb Laim,

    Zoo siab txais tos nws tuaj xyuas peb lub tsev twj cuab.

    Wow...! Nws yuav txawj nrhiav tus hlub thaum ub ua luaj?
    Yog nws hnov cov lus no ntshe yuav quaj
    Cas nws yuav txawj seev txog kev daj dee
    Yog nws paub no ntshe yuav mob siab heev

    Tus hlub ces yog lub neej dhau lawm
    Zaum no ces cia ua npau suav ntshaw
    Tus nyiam ces yog lub caij tag los
    Zaum no ces cia ua npau ntub nco...xwb os mog.





    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug.
    Nyob zoo Pajyeeblaim,
    Zoo siab uas tuaj pom nej lub zos ntxim nyob ntxim siab
    Yog pom peb lub zos ntxim siab thov koj tuaj ntoj tuaj khiav
    Cas nim yuav tawg me paj ntsha iab tam nyob ntuj ceeb tsheej.
    Yog kaj siab npaum li ceeb tsheej thov tuaj tsa lub sam xeeb
    Nej lub me zos kho siab thiaj yuav qee hlo tau kuv 1 tee kua muag txeej.
    Yog peb lub zos kho tau siab kho tau ntsws nyab xeeb
    Cia kuv mam muab koj lub zos zoo nkauj ua kuv 1 qho ncaw seev chaw xauj
    Yeej meem tuaj txhawj kom lub zos vam meej
    Kuv yuav tuaj seev rau nej mloog,vim ziag no hauv kuv siab haj tseem mob ploj loog .
    Yuav coj peb hmoob mus rau kev thaj yeeb lub neej zoo.
    Ua tsaug koj tos txais kuv tuaj koom nej txawm kuv yuav ua
    qee yam tsis yoog nej los thov qhia vim tsis paub.
    Zoo siab rau koj siab loj tseem tuaj txhawb kom peb siab loj.
    Txhua yam yuav khaws tseg cia kom nyob muaj nqes.

    Zoo siab heev rau txhua tus me zoo phooj ywg uas los xauj.
    Ua tsaug rau koj cov lus mos muag pub rau peb ib tsoom hmoob tau lub chaw ntsauv.

    PajYeebLaim os Happy New Year & Merry Christamas .....

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub 876354sous_la_pluie_gif

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub 7dc1a8d25a7d678d7d6137707d2974ce

    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug,Ua cas koj yuav txawj tham ua luaj thiabKoj yog viv ncaus lo yog leej nus.Cas koj tej lus nim hais muaj chaw txawb chaw rau.Thaum kuv nyeem tag twb daws lawm kuv 1 lub sib chin siab npau,Kuv zoo siab muaj tus zoo tswv cuab,Ua zoo qhia zoo qhuab .Thov pab kom kuv sau tau zoo li koj.Thiaj phim coj los zwm cia hauv no.Yog lub sij hawm so kuv thiaj tau tuaj read laug lub caij lub nyoog.Cas koj yim tham ua rau pajyeeb yim xav moog,Yogpajyeeb txoj hmoo zoo es puas yuav pom nws,Yog pom thiab paub tias yog?ntshe yuav kaj siab kaj ntsws yuam Me Phooj ywg KoojZiagKabZaug Nyob rau pajyeeb lub neej yam kuv nyiam tshaj plaws yog pajhmab paj ntoos Thiab xav pom lub hli ci nra thaum tsaus ntuj 2 yam no yog yam kuv 1 txawm nyiam yog koj muab duab pub kuv koj muab paj muab duab hli kuv yuav zoo siab heev thiab ua koj tsaug Kuv cov post nyob rau lwm lub zos muaj paj ntau heev li But kuv tsis paub lub zos ntawm no lawv pub post dab tsi xwb kuv tsis paub yuav tsis paub yoog lawv,Ces kuv yuav ua raws kuv nyiam tab sis tsam lawv tsis nyiam ua li koj puas qhia tau meme rau kuv phooj ywg siab zoo me KoojZiagKabZaug,..........

    PajYeebLaim muab zaj nkauj no pub koj ua koj tsaug uas los hais nyob zoo rau pajyeeblaim mog




    Last edited by PajYeebLaim on 27th December 2012, 3:44 pm; edited 1 time in total

    Sponsored content


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 16th May 2024, 10:14 pm