HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Nraug_11

Hmong beauty nature

Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

+9
Hmoob ntuj qub qab
shung
Liajntsuab
Hmong ntuj tshiab
koojziagkabzaug
Me qigtaub
koobpovtxuj
xiongchang
Nraug Liab Toj Siab
13 posters

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  xiongchang 20th May 2014, 5:11 am

    ......Tub nraug liab toj siab aws?....Pom dheev ob tsob txiv toj leeb no....Nqa ntsev hauj kua txob qhuav....Nqa ib tiv qhiav nrog....Se kiag txiv toj leeb noj ntxuag ntsev ntxuag qhiv sab siab kawg li os?...."Tab sis"....Noj txiv toj leeb tas....Qhov ncaj tsuag heev li....Noj mov tsi hnov qab dab tsi li os?....Yuav mus yog hav zoov....Nco ntsoov nqa tsev hauj kua txob qhuav....Nqa ib ob ntiv qhiav faj seeb nrog....Pom npooj txiv mov kua qaub....Nplooj txiv ub ntug....De tau txiv kub nyug....De tau txiv huab txhib qhuav....Mos tsawg tsuag hauj ua ke....Noj qab kawg nkaug....Laj siab heev li os?....Tub nraug liab toj siab aws?
    Me qigtaub
    Me qigtaub
    Developer
    Developer


    Messages : 194
    Date d'inscription : 2011-09-09

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty TEJ QUB ZOS

    Post  Me qigtaub 6th June 2014, 12:15 am

    Nraug Liab Toj Siab wrote:Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Dsc00214
    Dawm Kiam Hoo(yees sab Thaj Phuv tuaj)
    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Dsc00215
    Dawm Kiam Hoo(yees sab Laj Khaib mus)

    Tej no yog kuv tej chaw ncig ua ntej kuv tuaj mus lawm, lub sijhawm no txawv tag li lawm cim tsis tau li lawm ib hnub twg kuv xav rov ncig tuaj saib dua ua zaum kawg.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 6th June 2014, 3:43 am

    Nyob zoo txiv ntxawm Xiongchang & Me Qig Taub, zoo siab hnub no rov tau tuaj ntsib neb dua, cia siab tias neb 2 tug ua txiv & tsev neeg yuav ntsib kev noj qab nyob zoo txhua tus. Ntawm kuv ua tub los kuj tseem noj qab nyob zoo li qub thiab, tsuas yog lub caij no khwv khwv es thiaj tsis dim tes tuaj ncig ua si lawm xwb.

    Txiv ntxawm Xiongchang: ua tsaug ntau rau koj ua txiv cov lus tham os, yam txiv koj piav ko mas pom dheev thaum twg ces qaub ncaug si lawm cuag thaum yus tseem 14-15 xyoos es pom hluas nkauj ncej puab dawb tiag hehehehe.

    Txiv ntxawm Me Qigtaub: tej chaws koj pom no ces ziag no txawv tag li lawm os, twb tsis hais koj, kuv kiag los yog tseg xyoo puav tsis tau mus lawm xwb thaum yus rov mus txog twb yeej txawv kawg li lawm tiag. Yog los txog thaum twg no kuv mam coj koj mus saib mas txiv ntxawm hehehehehe.
    Me qigtaub
    Me qigtaub
    Developer
    Developer


    Messages : 194
    Date d'inscription : 2011-09-09

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty TEJ QUB ZOS

    Post  Me qigtaub 6th June 2014, 9:51 am

    Nraug liab Tojsiab nyob zoo rau koj thiab.
    Nws yog ib lub sijhawm ntev loo lawm uas tej qub kev tsis tau taug, tej qub neeg tsis tau ntsib kuv ntseeg tias yog rov mus txog tej qub zej zog yuav txawv heev thiab cim tsis tau lawm, koj cov duab no kuv yeej cim tsis tau zoo lawm tsuas yog pom lub dawm Kiamhoos thiab lub roob Pham xaiskais thiaj nco tau xwb, txawm li cas los cia siab tias lub sijhawm no txhua yam yuav dhau mus lawm zuj zus yog ib hnub twg kuv tau tuaj txog rau sab tebchaws ntawd koj yuav tau ncig rov mus txog rau tej qub zog thiab, qhov txhawj xeeb tshaj mas yog ntshai tsam rov mus txog txhua yam hloov tag thiab tsis pom yus tej neeg li thaum ub lawm es tsam cheem tsis tau lub kua muag lawm xwb. Zoo li tam sim no lawv puas paub cov neeg txawv tebchaws mus ncig saib tej qub zog li ntawd Thajphuv thiab? cia siab tias ib hnub twg kuv tau tuaj ces vam kom koj coj kuv wb mus ncig saib ib muag ua zaum kawg, tam sim no kuv tsis tshuav leej twg cov kuv paub tseem nyob rau ntawd lub qubzog lawm tshuav ob yim lawm xwb cov uas tseem paub kuv, dua li ces yog cov yau li tom qab no lawm xwb lawv tsis paub kuv lawm, tej zaum yuav hnov kuv lub npe thiab tab sis yuav tsis tau pom dua kuv thiab tsis paub kuv lawm.
    Pom cov duab koj thaij mas mob kuv siab ib zag thiab kua muag poob twj ywm vim nco tej laus dhau lawm....
    Me qigtaub
    Me qigtaub
    Developer
    Developer


    Messages : 194
    Date d'inscription : 2011-09-09

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty TXIV PUAM LEEJ KAUV

    Post  Me qigtaub 8th June 2014, 12:58 am

    Nraug Liab Toj Siab wrote:
    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 20140129

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 20140130
    Txiv Toj Leeb(txiv puam leej kauv)

    Pom cov txiv puam leejkauv no txi ncw kawg kiag thoob plaws lub cev ntoo no zoo li lub hnab tsaj looj lawm xwb ntxim li qab kawg kiag, rov ua rau kuv nco tau lub 9hlis 1979 thaum ntawd peb khiav los rau thaibteb, peb tseem los txog rau Roob kujyem ntawd qab zog tiaj khaub xib muaj ib lub hav mas cov txiv puam leejkauv no txi zoo ib yam li ob tsob no, peb de noj kuj qab kawg tab sis tus thawj coj peb kev txwv tsis pub noj tsam peb tsis haum ces yo muaj mob npaws ces los tsis tau lawv ho muab tso tseg mas peb nyiag de lub puav noj mas qab heev li xav zaum noj kom txaus tso li los dua los tsis tau li siab xav mas ob tsov txiv no tseem ua rau kuv rov xav txog lub hav kuv hais tseem nyob rau kuv lub siab tav ntuj no thiab.
    Me qigtaub
    Me qigtaub
    Developer
    Developer


    Messages : 194
    Date d'inscription : 2011-09-09

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Me qigtaub 9th June 2014, 5:27 pm

    xiongchang wrote:......Tub nraug liab toj siab aws?....Kuv yuav piav txog....Lub sij hawm....Hauv xyoo 1964....Peb khiav tawm zog....Poom xub....Kuv noob nyoog....Cuaj xyoos txwm nkaug....Kuv caum txiv....Niam lawv luaj teb ntov ntoo....Ua liaj teb noj....Nyob toj roob hauv peg yaj sab zoov nuj txeeg....Thaum noob nyoog....Peb xyoos ntau....Pib caum niam txiv luaj teb ntov ntoo....Kuv nco ntsoov txog ntua....Niaj hnub no....Tam sim no....Kuv nco tau zoo xws li....Nroj tsuag....Ntau yam ntoo....Lub caij ntuj nag tu lawm....Nplooj laug....Nplooj zeeg....Zoov kaj nrig xws li....Nram qab no:

    Nqe:........1./......Ntoo npuv.
    Nqe:........2./......Ntoo cev.
    Nqe:........3./......Ntoo laum qav.
    Nqe:........4./......Ntoo zaws kom.
    Nqe:........5./......Ntoo zawg thi qeej.
    Nqe:........6./......Ntoo huab ncua dawb.
    Nqe:........7./......Ntoo xib cob.
    Nqe:........8./......Ntoo xyab txob.
    Nqe:........9./......Ntoo moos dawb.
    Nqe:......10./......Ntoo nniav plaub.
    Nqe:......11./......Ntoo lwg zaj.
    Nqe:......12./......Ntoo rheeb.
    Nqe:......13./......Ntoo nplooj cua pua tawb ntsev.
    Nqe:......14./......Ntoo txiv zuaj.
    Nqe:......15./......Ntoo nplooj cua me.
    Nqe:......16./......Ntoo paj haum tsav.
    Nqe:......17./......Ntoo txiv kos ntsuab.
    Nqe:......18./......Ntoo faj khaum.
    Nqe:......19./......Ntoo neeb.
    Nqe:......20./......Ntoo fuab txhib.
    Nqe:......21./......Ntoo txiv tub yib....Lub txiv zoo li....Apple....Tsi txawv li os?...."Tab sis"....Yog txiv qus xwb....Noj qaub qab zib kawg nkaug li os?
    Nqe:......22./......Ntoo zawg thi qeej.
    Nqe:......23./......Ntoo txhais tom neeg li...."Ntoo rheeb"
    Nqe:......24./......Txiv duaj.
    Nqe:......25./......Txiv cuab thoj.
    Nqe:......26./......Nroj paj dawb - Kas las mas.
    Nqe:......27./......Nroj kas kas mas ntsuab nplooj soob.
    Nqe:......28./......Nroj tshuaj kuab tws nyuv.
    Nqe:......29./......Txiv pos daj.
    Nqe:......30./......Txiv pos tshauv.
    Nqe:......31./......Txiv pos ntsuab.
    Nqe:......32./......Txiv pos nphuab.
    Nqe:......33./......Txivpos lauj tauv.
    Nqe:......34./......Txiv muas nag.
    Nqe:......35./......Pos kub yas.

    ......Raws li....Kuv nco tau meej os?....Dua li ntawd....Tsi zeeg nplooj lawm....Nplooj ntsuab xiab tas niaj thaws xyoo lawm os?....Tub nraug liab toj siab aws?....Txawv kiag....Lwm thaj av....Txawv teb chaws lawm....Kuv paub tsi zoo lawm os?

    ntoo nkoj
    ntoo nplooj hlis
    ntoo quav ciab
    ntoo tav nyuj
    ntoo cawj
    ntoo maj mum
    ntoo seb
    ntoo pos kaus ntsaj
    ntoo ko diav
    ntoo ntooj
    ntoo pos
    ntoo ntsaj
    ntoo plav ntxhaiv
    ntoo huab nyab
    ntoo teb npleg
    ntoo maj
    ntoo khaub xib
    ntoo nplav qij
    ntoo kua dis nplej
    ntoo luam laws
    ntoo kuv twm
    ntoo qaib
    ntoo kua mis
    ntoo qaub
    ntoo tsau
    ntoo roj
    ntoo kua mis
    ntoo ntshav
    ntoo ceeblaj
    ntoo xub tshuaj
    ntoo ncaib
    ntoo ncuav pias
    ntoo siv lav
    ntoo pajhuab poob
    ntoo ncaib
    ntoo ntshaub dawb
    ntoo ntshaub liab
    ntoo qaub dub
    ntoo ntseej dej
    ntoo ntseej tswv quav
    ntoo ntseej daj

    Hmab

    hmab pos kub yaj
    hmab tshav
    hmab soo tuaj plaub
    hmab soo tsis tuaj plaub
    hmab cab qaib
    hmab sia ntos
    hmab tsw quav
    hmab pos nyuj vagxwm
    hmab kuab txob
    hmab tsib ntseg
    hmab txiv quav qaib
    hmab txiv qab hub
    hmab txiv tsuag taub
    hmab txiv ntsia nruas
    hmab dib dab plog
    hmab qos hmab soo
    hmab kav theej
    hmab sis nees
    hmab qos txaij
    hmab qos hav zoov
    hmab qos zaj
    hmab qos tuaj pos
    hmab txiv taug nab
    hmab taum ntaj
    hmab taumdais
    hmab zaub ntsog
    hmab taum

    Tauj
    tauj qaib
    tauj ntxhw
    tauj khuab rhuab
    tauj npaig
    tauj nras
    tauj dub nras
    tauj iab
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  xiongchang 9th June 2014, 10:25 pm

    ......Nyob zoo os?....Phooj ywg!....Me qig taub aws?....Tsam no....Kuv yuav piav txuas ntxiv lwm yam lawm....Kev tua tsov rog....Kuv nco ntsoov....September 19, 1973....Hnub ntawd....Kuv tug kheej....Thiab vauv ntaj xyooj....Hnub ntawd....Wb raug nrog....Pab tub rog....Pub thawj ua ke....Nyob rau hnub ntawd....Muaj cov txiv hlev ntswg....Siav kawg kiag....Kuv nqhis kawg kiag...."Tab sis"....Kuv tsi de noj li....Vauv ntaj xyooj....De noj tas zog....Yawg hais tias?....De noj mas txiv ntxawm....Tsi ua li cas os?...."Tab sis"....Kuv nco ntsoov....Kuv niam maiv....Cov lug hais tseg....(Ua pov haum)....Hnub ntawd txog ntua....1:45 PM....Nyab laj nplog liab zov kev tua peb lawm....Yog tias?....Kuvde txiv noj ntshe....Kuv tuag nrog vauv ntaj xyooj....Hnub ntawd lawm os?....Zoo kawg nkaug....Kuv uv dhau lawm....Kuv raug mob me ntsis xwb....Vauv ntaj xyooj tuag kiag....Zaum ntawd ntas....Muab tsi tau yawg li os?....Nyab laj nplog liab....Tua heev dhau lawm....Kuv tug kheej dhia dhau plawg....Hmoob lub qua tsev teb yeeb xwb....Tuam phom....AK 7,62 Nrov luaj zaj raws qab xwb....Nploj nqeeb....Nplooj tauj....Nplooj ntoos tu tus yeeg....Saum taub hau....Tog lawv tsi pub nej de txib tauj leeb noj....Lawv paub zoo lawm os?....Phooj ywg!....Me qig taub aws?....Txhob tu siab....Txhob chim os?
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 12th June 2014, 6:32 am

    Nyob zoo txiv ntxawm Xiongchang & Me Qigtaub, zoo siab tau ntsib neb 2 tug ua txiv hnub no dua os. Ntev kawg lawm mam li rov tau tuaj sib ntsib, cia siab tias neb thiab tsev neeg txhua tus yuav ntsib kev noj qab nyob zoo. Ua tsaug ntau 6 neb cov lus tham txhua los os. Ntu no kuv bz heev lawm thiaj li tsis khoom tuaj tso duab peb saib lawm xwb, cia hnub twg khoom no mam tuaj tso duab rau peb saib dua os.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 12th June 2014, 6:35 am

    Thov txim ntau, zoo li muaj leej twg pm kuv tab sis thaum kuv mus open kuv lub box no ho tsis pom muaj dab tsi hauv, yog tsoom phooj ywg leej twg pm kuv thov txim ntau thiab thov rov tuaj pm kuv dua kuv mam li check dua.

    Ua tsaug.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  xiongchang 12th June 2014, 9:14 am

    ......Nyob zoo....Tub nraug liab toj siab....Tau ntev loo lawm....Tsi pom koj tuaj ntaus ntawv lawm....Vam cia siab tias?....Koj yuav noj qab nyob zoo os?....Nco ntsoov txuas xyoob ntoo tog vaj....Puag ncig tog tsev....Xyoob ntoo ntxooj nyog....Lim huab cua zoo....Kaj nrig kaj siab si....Txhob zoo li....Hav huab tsaus nti....Cuag log cam npog qhov muag....Tsi pom kev....Peb nyob teb chaws...."U.S.A"....Tog vaj tog tsev....Nom tswv cog ntoo sib nrhav....Tsib mev ib tsob ntoo....Ciaj hav zoov nuj txeee tsaus nti....Kaj ntug plawg....Pom kev kaj siab si....Tshav ntuj nrig....Kho siav zim xwb os?....Tub nraug liab toj siab aws?
    Me qigtaub
    Me qigtaub
    Developer
    Developer


    Messages : 194
    Date d'inscription : 2011-09-09

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty TEJ QUB ZOS

    Post  Me qigtaub 12th June 2014, 10:11 am

    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo txiv ntxawm Xiongchang & Me Qig Taub, zoo siab hnub no rov tau tuaj ntsib neb dua, cia siab tias neb 2 tug ua txiv & tsev neeg yuav ntsib kev noj qab nyob zoo txhua tus. Ntawm kuv ua tub los kuj tseem noj qab nyob zoo li qub thiab, tsuas yog lub caij no khwv khwv es thiaj tsis dim tes tuaj ncig ua si lawm xwb.

    Txiv ntxawm Xiongchang: ua tsaug ntau rau koj ua txiv cov lus tham os, yam txiv koj piav ko mas pom dheev thaum twg ces qaub ncaug si lawm cuag thaum yus tseem 14-15 xyoos es pom hluas nkauj ncej puab dawb tiag hehehehe.

    Txiv ntxawm Me Qigtaub: tej chaws koj pom no ces ziag no txawv tag li lawm os, twb tsis hais koj, kuv kiag los yog tseg xyoo puav tsis tau mus lawm xwb thaum yus rov mus txog twb yeej txawv kawg li lawm tiag. Yog los txog thaum twg no kuv mam coj koj mus saib mas txiv ntxawm hehehehehe.

    yog koj muaj caij no sau koj tus E-mail rau kuv tom E-mail kuv xav nrogkoj tham me me zoo li kuv ua koj tus email poob lawm
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  koojziagkabzaug 12th June 2014, 1:37 pm

    Nraug Liab Toj Siab wrote:Thov txim ntau, zoo li muaj leej twg pm kuv tab sis thaum kuv mus open kuv lub box no ho tsis pom muaj dab tsi hauv, yog tsoom phooj ywg leej twg pm kuv thov txim ntau thiab thov rov tuaj pm kuv dua kuv mam li check dua.

    Ua tsaug.

    Nyob zoo tub Nraug Liab Toj Siab,

    Tus sau PM rau koj yog ib tug tuaj kehj dub teb (Afrique) tuaj, nws tuaj tso tej kev haub ntxias dag noj xwb ces kuv muab nws npe tua lawm, koj thiaj pom muaj neeg sau PM tab sis qheb tsis pom dab tsi lawm vim muab nws npe tua ces nws cov pm ploj nrog nws lawm.

    Tej thaum kuj muaj neeg tuaj Lav Xias tuaj thiab.

    Niaj hnub tam sim no mas cov teb chaws Khej Dub yog cov teb chaws dag noj raws cab sab coob tshaj plaws.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  koojziagkabzaug 12th June 2014, 1:42 pm



    Tub Neaug Liab,

    Kuv muv Thaib teb, kuv nqa tau ob peb tug yub txiv puam leem kauv los cog tab sis ntshe kuv lub teb chaws tsis ntxim nws, coj los txog yeej zoo zoo nkauj tab sis muab cog ces cia li tuag tag nrho li lawm.


    Last edited by koojziagkabzaug on 18th January 2017, 2:09 pm; edited 1 time in total
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  koojziagkabzaug 12th June 2014, 1:43 pm

    Me qigtaub wrote:
    xiongchang wrote:......Tub nraug liab toj siab aws?....Kuv yuav piav txog....Lub sij hawm....Hauv xyoo 1964....Peb khiav tawm zog....Poom xub....Kuv noob nyoog....Cuaj xyoos txwm nkaug....Kuv caum txiv....Niam lawv luaj teb ntov ntoo....Ua liaj teb noj....Nyob toj roob hauv peg yaj sab zoov nuj txeeg....Thaum noob nyoog....Peb xyoos ntau....Pib caum niam txiv luaj teb ntov ntoo....Kuv nco ntsoov txog ntua....Niaj hnub no....Tam sim no....Kuv nco tau zoo xws li....Nroj tsuag....Ntau yam ntoo....Lub caij ntuj nag tu lawm....Nplooj laug....Nplooj zeeg....Zoov kaj nrig xws li....Nram qab no:

    Nqe:........1./......Ntoo npuv.
    Nqe:........2./......Ntoo cev.
    Nqe:........3./......Ntoo laum qav.
    Nqe:........4./......Ntoo zaws kom.
    Nqe:........5./......Ntoo zawg thi qeej.
    Nqe:........6./......Ntoo huab ncua dawb.
    Nqe:........7./......Ntoo xib cob.
    Nqe:........8./......Ntoo xyab txob.
    Nqe:........9./......Ntoo moos dawb.
    Nqe:......10./......Ntoo nniav plaub.
    Nqe:......11./......Ntoo lwg zaj.
    Nqe:......12./......Ntoo rheeb.
    Nqe:......13./......Ntoo nplooj cua pua tawb ntsev.
    Nqe:......14./......Ntoo txiv zuaj.
    Nqe:......15./......Ntoo nplooj cua me.
    Nqe:......16./......Ntoo paj haum tsav.
    Nqe:......17./......Ntoo txiv kos ntsuab.
    Nqe:......18./......Ntoo faj khaum.
    Nqe:......19./......Ntoo neeb.
    Nqe:......20./......Ntoo fuab txhib.
    Nqe:......21./......Ntoo txiv tub yib....Lub txiv zoo li....Apple....Tsi txawv li os?...."Tab sis"....Yog txiv qus xwb....Noj qaub qab zib kawg nkaug li os?
    Nqe:......22./......Ntoo zawg thi qeej.
    Nqe:......23./......Ntoo txhais tom neeg li...."Ntoo rheeb"
    Nqe:......24./......Txiv duaj.
    Nqe:......25./......Txiv cuab thoj.
    Nqe:......26./......Nroj paj dawb - Kas las mas.
    Nqe:......27./......Nroj kas kas mas ntsuab nplooj soob.
    Nqe:......28./......Nroj tshuaj kuab tws nyuv.
    Nqe:......29./......Txiv pos daj.
    Nqe:......30./......Txiv pos tshauv.
    Nqe:......31./......Txiv pos ntsuab.
    Nqe:......32./......Txiv pos nphuab.
    Nqe:......33./......Txivpos lauj tauv.
    Nqe:......34./......Txiv muas nag.
    Nqe:......35./......Pos kub yas.

    ......Raws li....Kuv nco tau meej os?....Dua li ntawd....Tsi zeeg nplooj lawm....Nplooj ntsuab xiab tas niaj thaws xyoo lawm os?....Tub nraug liab toj siab aws?....Txawv kiag....Lwm thaj av....Txawv teb chaws lawm....Kuv paub tsi zoo lawm os?

    ntoo nkoj
    ntoo nplooj hlis
    ntoo quav ciab
    ntoo tav nyuj
    ntoo cawj
    ntoo maj mum
    ntoo seb
    ntoo pos kaus ntsaj
    ntoo ko diav
    ntoo ntooj
    ntoo pos
    ntoo ntsaj
    ntoo plav ntxhaiv
    ntoo huab nyab
    ntoo teb npleg
    ntoo maj
    ntoo khaub xib
    ntoo nplav qij
    ntoo kua dis nplej
    ntoo luam laws
    ntoo kuv twm
    ntoo qaib
    ntoo kua mis
    ntoo qaub
    ntoo tsau
    ntoo roj
    ntoo kua mis
    ntoo ntshav
    ntoo ceeblaj
    ntoo xub tshuaj
    ntoo ncaib
    ntoo ncuav pias
    ntoo siv lav
    ntoo pajhuab poob
    ntoo ncaib
    ntoo ntshaub dawb
    ntoo ntshaub liab
    ntoo qaub dub
    ntoo ntseej dej
    ntoo ntseej tswv quav
    ntoo ntseej daj

    Hmab

    hmab pos kub yaj
    hmab tshav
    hmab soo tuaj plaub
    hmab soo tsis tuaj plaub
    hmab cab qaib
    hmab sia ntos
    hmab tsw quav
    hmab pos nyuj vagxwm
    hmab kuab txob
    hmab tsib ntseg
    hmab txiv quav qaib
    hmab txiv qab hub
    hmab txiv tsuag taub
    hmab txiv ntsia nruas
    hmab dib dab plog
    hmab qos hmab soo
    hmab kav theej
    hmab sis nees
    hmab qos txaij
    hmab qos hav zoov
    hmab qos zaj
    hmab qos tuaj pos
    hmab txiv taug nab
    hmab taum ntaj
    hmab taumdais
    hmab zaub ntsog
    hmab taum

    Tauj
    tauj qaib
    tauj ntxhw
    tauj khuab rhuab
    tauj npaig
    tauj nras
    tauj dub nras
    tauj iab

    Nyob zoo me Qeg Taub,

    Thov ua tsaug rau nws lub caij muaj nqes tuaj qhia tej npe nroj tsuag rau peb khaws cia.

    Yog ib qho tseem ceeb heev, vim peb yuav tsis paub tej npe nroj tsuag zuj zus lawm.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 12th June 2014, 8:13 pm

    xiongchang wrote:......Nyob zoo....Tub nraug liab toj siab....Tau ntev loo lawm....Tsi pom koj tuaj ntaus ntawv lawm....Vam cia siab tias?....Koj yuav noj qab nyob zoo os?....Nco ntsoov txuas xyoob ntoo tog vaj....Puag ncig tog tsev....Xyoob ntoo ntxooj nyog....Lim huab cua zoo....Kaj nrig kaj siab si....Txhob zoo li....Hav huab tsaus nti....Cuag log cam npog qhov muag....Tsi pom kev....Peb nyob teb chaws...."U.S.A"....Tog vaj tog tsev....Nom tswv cog ntoo sib nrhav....Tsib mev ib tsob ntoo....Ciaj hav zoov nuj txeee tsaus nti....Kaj ntug plawg....Pom kev kaj siab si....Tshav ntuj nrig....Kho siav zim xwb os?....Tub nraug liab toj siab aws?

    Nyob zoo hnub tshiab 6 koj thiab os txiv txawm Xiongchang. Yeej tau ntev lawm uas tsis xyeej tuaj sau ntawv ua si lawm os, vim qav num ntau es thiaj tsis dim tes tuaj lawm xwb os, ntawm kuv ua tub kuj tseem noj qab nyob zoo li qub thiab mog. Zoo siab thiab ua tsaug ntau rau koj ua txiv cov lus tham txhua lo os, yog ua tau li koj ua txiv cov lus tham ko mas yeej yog 1 yam zoo heev li mas.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 12th June 2014, 8:16 pm

    Me qigtaub wrote:
    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo txiv ntxawm Xiongchang & Me Qig Taub, zoo siab hnub no rov tau tuaj ntsib neb dua, cia siab tias neb 2 tug ua txiv & tsev neeg yuav ntsib kev noj qab nyob zoo txhua tus. Ntawm kuv ua tub los kuj tseem noj qab nyob zoo li qub thiab, tsuas yog lub caij no khwv khwv es thiaj tsis dim tes tuaj ncig ua si lawm xwb.

    Txiv ntxawm Xiongchang: ua tsaug ntau rau koj ua txiv cov lus tham os, yam txiv koj piav ko mas pom dheev thaum twg ces qaub ncaug si lawm cuag thaum yus tseem 14-15 xyoos es pom hluas nkauj ncej puab dawb tiag hehehehe.

    Txiv ntxawm Me Qigtaub: tej chaws koj pom no ces ziag no txawv tag li lawm os, twb tsis hais koj, kuv kiag los yog tseg xyoo puav tsis tau mus lawm xwb thaum yus rov mus txog twb yeej txawv kawg li lawm tiag. Yog los txog thaum twg no kuv mam coj koj mus saib mas txiv ntxawm hehehehehe.

    yog koj muaj caij no sau koj tus E-mail rau kuv tom E-mail kuv xav nrogkoj tham me me zoo li kuv ua koj tus email poob lawm

    Nyob zoo txiv ntxawm, ua li mas kuv mam pm koj los sis mam email koj nawb.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 12th June 2014, 8:29 pm

    Nyob zoo phauj Koojziagkabzaug, ntev loo lawm mam tau sib ntsib vam tias koj ua phauj thiab tsev neeg yuav ntsib kev noj qab haus huv txhua tus.

    Koj ua phauj kuj tau sau 2 qho posts dhau los sauv 6 kuv lawm tab sis kuv thov muab zuaj ua 1 zaug teb koj ua phauj rau ntawm no xwb, thov zam txim pub thiab mog.

    Ua tsaug ntau uas koj ua phauj tseem pab muab tshem tawm lawm thiab os, kuv xav tias ntshe yog cov phooj ywg hauv no sau ntawv rau kuv no es kuv thiaj hais li xwb os, tsuav yog li koj ua phauj hais xwb ces zoo lawm os, hais txog ntawm cov neeg ntxias dag cab sab li koj hais ntawv mas lawv nyiam dag 3 cov niag nyob ntuj qub qab no tshaj li, kuv twb tau txais ntau tsab heev lawm, tab sis muab nyeem los no tsis muaj qab  ntxhiab dab tsi ces muab delete lawm xwb.

    Cov yub txiv Toj Leeb koj hais ko tej zaum nws tsis haum huab cua xwb os, kuv kuj pom neeg mus khawb tau yub coj los cog hauv nroog, tab sis thaum nws loj tuaj ntawv tawg paj xwb tsis txi txiv li, tej zaum nws kuj tsis haum huab cua thiab, feem ntau cov txiv no nyiam txi rau thaj tsam huab cua zoo, nyob hauv hav zoov txias txias raws tej hav zoov loj thiab npos npos xwb, yog hav zoov me xwb ces cov txiv no txawm txi los txi tsawg xwb os.


    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 20140510
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 12th June 2014, 8:37 pm

    Cov npe ntoo, tauj, hmab uas txiv ntxawm Xiongchang & Me Qigtaub nkawv teev los sauv mas sab teb chaws kuv nyob no muaj tag nrho, tab sis qee yam kuv kuj tsis tau pom dua thiab tsuas hnov cov laus tham thiab xwb, yog nug cov laus no kab tias yeej paub thiab muaj xwb xwb, cia muaj caij no kuv li mam yees duab tuaj tso peb sawv daws tau saib nawb.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  xiongchang 12th June 2014, 10:41 pm

    ......Nyob zoo os?....Tub nraug liaj toj siab aws?....Kuv ntsia kiag....Koj cov zes liaj no....Kuv nyiam kawg nkaug li os?....Kuv nyiam fwm nroj tsuag....Xyoob ntoo....Ob sab ntug liaj....Tseg xyoob ntoo....Ntsuab xiab li no ntas....Kaj ntug plawg....Cua tuaj ntxuaj ntxog....Huab cua txiag ziag....Kab noog quaj zom zawg....Lub caij sawv ntxov....Kho siab zim....Xis siab nyob tshaj plawg....Tub nraug liab toj siab aws....Twb cuag li....Kuv nyob teb chaws nplog lawm os?....Zoo siab ua tsaug....Koj txhua daim duab....koj tso peb saib os mog....Thov ntuj pov fwm....Koj tsev neeg....Txhua leej - Txhua tug....Nrog niam....Nrog txiv....Kwv tij suav daws....Me tub txua leej....Me txhais txhua tug....Ntsib kev noj qab nyob zoo osa mog.... Very Happy Very Happy lg lg .Kev ua liaj....Kev ua teb....Noj tsi tas....Haus tsi coog.....Mus nce toj muaj sia....Nqeg hav muaj zog....Tawm plawg xyoo tshiab 2015....Tom ntej no mog....Tub nraug liab toj siab aws?.... :D59 :D59 :! :! .
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  koojziagkabzaug 13th June 2014, 10:24 am



    Tub Nraug Liab Toj Siab,

    Yog muaj cov neeg uas sau PM los yog tshwj xeeb sau E_mail uas nws tsis paub lawv mas nws txhob qheb zoo dua. Yog tias lawv yog tuam tub sab tiag mas thaum nws qheb kiag lawv tsab mail ces lawv tau nws tus IP, lav nkag tau ua nws npe siv nws tus E_mail thiab cuav nws npe ua ntau yam los yog nyiag tau nws nyiaj tej.

    Kuv pom nws tso duab txiv toj leeb hauv nov, kuv nyiam heev, kuv thiaj li nqa los cog no tab sis tsis ciaj; tsob nplooj ntse, tsob paj dawb hau (nroj thaib), tsob tshuaj poj ntxoog thiab tsob ntiv zoov ciaj tab sis tsob txiv toj leeb tsis ciaj.


    Last edited by koojziagkabzaug on 17th January 2017, 2:07 am; edited 1 time in total
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 14th June 2014, 3:29 am

    Nyob zoo txiv ntxawm Xiongchang thiab phauj Koojziagkabzaug,

    Txiv ntxawm Xiongchang: lub caij no ces neeg tab tom cog liaj zom zaws os, cov uas tau dej ntxov ces twb cog tu qab tag lawm os. Yog txuag tau xyoob ntoo raws qab liaj hau liaj li koj ua txiv hais mas zoo kawg li tiag, ua tsaug ntau rau koj ua txiv cov lus tham mog.

    Phauj Koojziagkabzaug: feem ntau kuv pom lawv sau pm rau kuv hauv email li koj hais mas, qee tsab kuv kuj qhib saib, qee tsab kuv kuj tsis qhib saib thiab, cov phooj ywg lawv hais li koj hais ko thiab mas, lawv tham tias 1 txhia mas yog luag txhob txwm xa kab mob virus tuaj tom yus lub computer xwb kom txhob qhib, txij no mus ntshe yuav tau txhob qhib li koj ua phauj hais li lawm lauj, ua tsaug ntau rau koj ua phauj cov lus tham qhia mog.

    Hais txog ntawm cov txiv Toj Leeb wb tham ntawv ces tej zaum ntshe yog tsis haum huab cua li hais, no dhau lawm los tsis ciaj, sov dhau lawm los tsis ciaj thiab, sab teb chaws kuv nyob no mas muaj ntau heev txhua thaj hav zoov loj raws tej kwj ha txias thiab npos tsawv ces yeej pom muaj tuab ntws os, xyoo no txi ncw tshaj plaws txhua xyoo, tsob loj tsob me los luj zus txi ntawm hauv paus ti nkaus ntsis.
    Me qigtaub
    Me qigtaub
    Developer
    Developer


    Messages : 194
    Date d'inscription : 2011-09-09

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Me qigtaub 14th June 2014, 5:28 pm



    Nraug liabtojsiab rov pom txoj kev khwv ua liaj ua teb li no kuj kho siab heev xav tias kuv ua txiv yuav ua tsis tau noj lawm lau vim nim no lub cev ntaj ntsug laus lawm ntxim li lub zog yuav ntaug lawm ua tsis tau lawm, pom cov liaj no kuj kho siab siab nco txog yav tag los kawgkiag, koj cov liaj no nyob rau qhov twg? kuv ntseeg tias koj tseem rov tuaj mus ua nyob rau Npab Nasxais thiab puas yog? nim no nej tsis ua teb pobkws lawm los nej tseem ua thiab? nco tau lub zos Npab Nasxais thaum lub 8 hli kuv thiab tsev neeg los tim hav zoov los txog ces cia li niaj hnub mus sib pauv zog ntais pob kws rau cheeb tsam avxuav thiab qab roob pham laib, lub sijhawm ntawm mas ib pab peebzeej hu ua pab 28 tseem nyob rau saum phamlaib, thaum ntais cov pob kws yuav luag tag ces cov Hmoob pib los tim havzoov los ces lawv txawm los nyob ua zos rau lub zos Avxuav thiab Khaskhaib coob zuj zus lawm, lub sijhawm ntawd kuv ua peebzeej rau nruabzog ces noj tsiab pebcaug tag kuv txiv txawm xav kom peb tshai chaw mus rau Thaj phuv lawm, thaum lub sijhawm ntawd mas hauv Npab nasxais mas peb lub zos diam, nws li Zos Nasxais, thiab lub nruab nrab yog Xaivmos lawv nyob, lub puag tim ntug yog Txawjyob lauj lawv nyob ces lav ua peb lub zog kuj nyob rau sov siab kawg thiab tab sis lub siab yeej tsis kaj vim yus yog neeg los tshiab xwb, rov pom cov duab koj thaij txog lub zos Naisxais mas tseem kho siab heev.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 23rd June 2014, 8:58 pm

    Nyob zoo phauj Koojziagkabzaug, txiv ntxawm Xiongchang, Me Qigtaub, thiab txhua tus phooj ywg. Zoo siab hnub no rov tau tuaj tso duab rau peb tau saib ua si laug hnub laug hmo dua os.


    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Format10

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Format11
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 23rd June 2014, 9:28 pm

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Format12

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Format13
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Nraug Liab Toj Siab 23rd June 2014, 9:38 pm

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Format14

    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Format15

    Sponsored content


    Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam. - Page 29 Empty Re: Saib Duab Teb Chaws Toj Siab Sab Xeev Khuam.

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 12th May 2024, 4:23 am