HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Tuag es mus dua qhov twg lawm? Nraug_11

Hmong beauty nature

Tuag es mus dua qhov twg lawm? Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

4 posters

    Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    avatar
    xubntoosdub
    Visitor
    Visitor


    Messages : 6
    Date d'inscription : 2015-04-21

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xubntoosdub 19th August 2015, 10:14 pm

    Nyob zoo ib tsoov phooj ywg poj niam-txiv neej suav daws, lam pib lub topic no rau peb tham ua si, peb ua neeg nyob yeej yuav tsum tuag thiaj tag, txij li ntuj tsim teb ruag los yeej muaj kev ploj tuag los lawm tiam sis los txog rau niaj hnub no yeej tsis muaj leej twg paub tseeb tias " Tuag es mus dua twg lawm? ", tos hais li no los piv tias koj muaj ib tug neeg ua koj hlub tshaj tam koj nplooj siab thaum ncaim mus tsis rov los (tuag lawm) yuav ua rau koj xav paub tias Tuag es mus me kab me noog los yog mus dua twg lawm?.....puas tsawj nco cov tseem nyob los tsis nco lawm?...
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 20th August 2015, 7:12 am

    ......Nyob zoo....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua....Zoo siab ntau....Hnub no....Koj tuaj pib lub....{Topic}....Peb suavdaws nyeem....Suav dws xav seb....Txj kev ntawd....Dua qhov twg lawm....Ti muaj leej twg?....Paub txog li....Nyiag piavraws li....Nyiag paub xwb....Nyiag xav li....Nyiag xav xwb....Nyiag xac raws li....Nyiag tswv yim....Tsi muaj leej twg?....Paub tseeb - Pom meej li....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua aws?

    ......Thaov zam ntxim ntau....Kuv yuav piav raws li....Kuv zaj npau suav xwb nawb....Nej yuab ntseeg....Thiab tsi ntseeg....Nyom ntawm nej xav....Txiav txim siab tug kheej xwb nawb mog....Vim tsi muaj leej twg?....Taug txoj kev ntawd....Pom los lawm....Tsi muaj leej twg?....Paub txog txoj kev ntawd li laus?....Txoj kev tuag....Yog ntsuj plig taug....Thiaj mus tau txog hom phiaj....Txoj kev tuag zoo li....(Tug tseeb)...."Tabb sis"....Tug tseeb ntawd....Piv txwv li....Tug kab npauj....ug kab npauj....Yog tug tseeb....Yuav plhis ya.

    ......Tug kab npauj....Yog txoj sia....Yog txoj pa yaj ntshis ploj pliag lawm....Taug tsi qab....Txoj tsi tau lw....Kuv piv txwv li no....Suav daws xav....Nyiav xav nyiag tug kheej mog....Piv txwv li....Koj tshav tsheb....Koj tsav dav hlau....Thaum koj zaum txawb paib....Ntxig kias yaum sij....Tsav tsheb khiav dog lam....Tsav Dav hlau quaj vwg ya nta ntuj....Tsav tsav tsheb khiav tug yeeg....Tsav dav hlau ya tug yeeg....{Leej twg}....Zaum haub tsheb....Tsheb khiav dog lam lawm....Leej twg?....Yog tug zaum tsav dav hlau....Tsav dav hlau....Da hlau ya ib nta ntuj lawm....Thaum twg?....Tug tib neeg ntawd....Txoj sia tu nrho....Tsheb nres tug yeeg....Tsi txav lawm....Dav hlau....Tsi yam lawm.

    ......Piv txwv li....Tej koob ziag kab zaug xwb....Kuv tug kheej no....Tib yam nkaug os?....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua suav daws aws?....Luag qhia lawm...."Tab sis"...Kuv tsi piav tawm....Ntaus nruas nrov....Nruas to qhov....Suav hnov....Suav hlais nplaig....(Secret life)....Zaj lug ntawd....Ntev heev li....Piav suav daws....Tsi ntseeg os?....Piav ntau....Suav daws tias dag xwb....Xum tsi piav zoo dua....Zaj lug ntawd....Kuv tw ntaus luam tas....Kuv ib tug vauv....Nyob nroog...."Saint Paul"....Yawg luam tas lawm...."Tab sis....Kuv txwv tu nrho....Tsi pub yawg luam tawm....Ua ntej wb yuav tuag....Ncaim ntiaj teb no mas....Seb puas luam tau os?
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 20th August 2015, 7:33 am

    ......Poj ntxoog....Puas muaj tias?....(Tseeb)....Poj ntxoog....{Ghoes life}....Poj ntxoog....Tug ntsuj plig....Muaj hwj huaj heev...."Tab sis"....Poj ntxoog....Yog me nyuam yaus....{Tsov}...Tib neeg tuag....Poj ntxxog....Tshua tsa sawv ua tsov xwb....Tsov ntuj tsim teb raug....Tsov xya tias mas....Plaub tug ntiv ntes....Plauj tug ntiv taw xwb os?....TSov tib neeg tuag....{Poj ntxoog}....Tshuab tsa ua tsov tias mas....(Vaj ntsuj plig)....Tsib tug ntiv tes....Tsib tug ntiv taw....Thaum twg?....Vaj ntsuj plig....Tso cai tshuab ua tsov....Vaj ntsuj plig....Mam tsa tshuab ua tsov....{Poj ntxoog - Ua tsov}....Tshuab ntau...."Ntuj tshw"
    shung
    shung
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 578
    Date d'inscription : 2012-05-08

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  shung 20th August 2015, 8:31 am

    xiongchang wrote:......Nyob zoo....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua....Zoo siab ntau....Hnub no....Koj tuaj pib lub....{Topic}....Peb suavdaws nyeem....Suav dws xav seb....Txj kev ntawd....Dua qhov twg lawm....Ti muaj leej twg?....Paub txog li....Nyiag piavraws li....Nyiag paub xwb....Nyiag xav li....Nyiag xav xwb....Nyiag xac raws li....Nyiag tswv yim....Tsi muaj leej twg?....Paub tseeb - Pom meej li....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua aws?

    ......Thaov zam ntxim ntau....Kuv yuav piav raws li....Kuv zaj npau suav xwb nawb....Nej yuab ntseeg....Thiab tsi ntseeg....Nyom ntawm nej xav....Txiav txim siab tug kheej xwb nawb mog....Vim tsi muaj leej twg?....Taug txoj kev ntawd....Pom los lawm....Tsi muaj leej twg?....Paub txog txoj kev ntawd li laus?....Txoj kev tuag....Yog ntsuj plig taug....Thiaj mus tau txog hom phiaj....Txoj kev tuag zoo li....(Tug tseeb)...."Tabb sis"....Tug tseeb ntawd....Piv txwv li....Tug kab npauj....ug kab npauj....Yog tug tseeb....Yuav plhis ya.

    ......Tug kab npauj....Yog txoj sia....Yog txoj pa yaj ntshis ploj pliag lawm....Taug tsi qab....Txoj tsi tau lw....Kuv piv txwv li no....Suav daws xav....Nyiav xav nyiag tug kheej mog....Piv txwv li....Koj tshav tsheb....Koj tsav dav hlau....Thaum koj zaum txawb paib....Ntxig kias yaum sij....Tsav tsheb khiav dog lam....Tsav Dav hlau quaj vwg ya nta ntuj....Tsav tsav tsheb khiav tug yeeg....Tsav dav hlau ya tug yeeg....{Leej twg}....Zaum haub tsheb....Tsheb khiav dog lam lawm....Leej twg?....Yog tug zaum tsav dav hlau....Tsav dav hlau....Da hlau ya ib nta ntuj lawm....Thaum twg?....Tug tib neeg ntawd....Txoj sia tu nrho....Tsheb nres tug yeeg....Tsi txav lawm....Dav hlau....Tsi yam lawm.

    ......Piv txwv li....Tej koob ziag kab zaug xwb....Kuv tug kheej no....Tib yam nkaug os?....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua suav daws aws?....Luag qhia lawm...."Tab sis"...Kuv tsi piav tawm....Ntaus nruas nrov....Nruas to qhov....Suav hnov....Suav hlais nplaig....(Secret life)....Zaj lug ntawd....Ntev heev li....Piav suav daws....Tsi ntseeg os?....Piav ntau....Suav daws tias dag xwb....Xum tsi piav zoo dua....Zaj lug ntawd....Kuv tw ntaus luam tas....Kuv ib tug vauv....Nyob nroog...."Saint Paul"....Yawg luam tas lawm...."Tab sis....Kuv txwv tu nrho....Tsi pub yawg luam tawm....Ua ntej wb yuav tuag....Ncaim ntiaj teb no mas....Seb puas luam tau os?

    Tij laug tsawj tsab, yog kawg. piav los yuav tsis muaj neeg ntseeg. Cia ua ib qhov (secret) tseg. Leej twg hmoov txog thiaj pom thiab thiaj paub xwb. kwv shung
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 20th August 2015, 3:48 pm

    ......Suav daws....Xav paub tias....Thaum tuag lawm....Ua dab tsi lawm....Nyiag muaj nyiag kev mus....Nyiag muaj nyiag kev taug....Nqeg dab tuag teb os?....Nyob zoo os?....Kwv ntxawg...."Shung"....Suav daws nco ntsoov tias?....Ntuj kaj nrig....Yog neeg yaj ceeb ntuj nawb mog....Lub hnub qeg zuj zug npoo ntuj....Yog neeg yeeb ceeb ntuj os?....Kuv qhia li no....Koj ua kwv paub mog....Neeg yaj ceeb....Ntuj tshw"....Tsi ncaj nceeg....Neeg yeeb ceeb....Pheej xeeb dua....Nco ntsoov tias....Hav dej hav dawm....Muaj tswv tas....Cov tswv ntawd....Yog leej twg?....Xeeb luaj - Xeeb av - Xeeb teb - Xeeb chaw - Tim tswv luaj pua....Thaj av yug nyob ntawd....Neeg yaj ceeb tsi pom....Tsi paub os?....Leej twg?....Ua dab tsi?....Luag muaj neeg saub ntaub cia ziag....Muaj tswv sauv ntawv tseg....Hnub yug tug....Ntsuj plig nqeg txog....Yeeb ceeb teb....Tub ceev xwm... .Tuam vag tswb....Hu npe zug.... Nplua teem txim....Tub kav xwm....Txheeb npe zug....Ntsib tuam vag kaw....Nkag nkuaj kasw.....Nyob puv txim hnub twg?....Tuam vag kaw....Ua ntawv nce rooj ntug....Cuag tub tuam txoov kav....Nce txog kaum ob theem rooj ntug....Tub tuam txoov kav....Txiav txim rooj ntug....Tso tsuam kab tob....Txhais npluav....Tu nro ob tog....Poob txhoj kawv zeb....Kuv piav li no xwb....Tshuav ntau tom ntej....Tsi tau tas os?
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 20th August 2015, 8:15 pm

    ......Thaum tuag lawm....Mus rau qov twg lawm....Nyiag mus rau nyiag....Txoj kev raug txim lawm....Piv txwv li....Peb neeg ntiaj teb no....Koj coj tsi tau kuv nrog koj ua ke....Kuv coj koj tsi tau nrrog kuv ua ke....Piv txwv li....Nyiag muaj nyiag....Pib dav hlau ya....Piv txwv li....Nkawm niam txiv kiag....Koj tsav ib lub tsheb....Kuv tsav kuv lub tsheb....Nyiag khiav nyiag lub tsheb....Leej twg?....Hla teeb daj....Dhau mus lawm li....Leej twg nreg teeb liab....Nyob tog teeb ntsuab tso mam mus....Txiv caum raws tsi cuag niam tsheb lawm....Niam caum raws tsi cuag txiv tsheb lawm....Tu siab tas sim neej laug tuag kiag....Tsi sis ntsib lawm....Luag tej laug niaj txig piv nruj nrag lug tias....Tso ib tawb quav....Caum ces duav....Tso ib tawb zig....Caum tsheej tas kig....Tug mus sawv ntxov....Ces lawm li....Tsi tog leej twg?....Tug mus tom qab....Mam raws qab xwb....Puas tu siab....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua aws?
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 21st August 2015, 11:14 am

    ......Nyob zoo....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua suav daws?....Kuv ntseeg tau tias?....Thaum tuag lawm....Mus raws nraim li....Kuv zaj npau suav lawm ntag....Zaum ntawd....Neeg yeeb ceeb....Tso ob tug tib neeg....Coj kuv mus ntsib....Nkauj see dab tuag teb....Vim zaum ntawd....Kuv nqa ntawv nyiaj kub....Ib pob xyab....ib puas tswm....Hlawv rau nkauj see....Lub toj ntxas....Kuv txoj kev ua zoo....Hlub nkauj see heev....Luag tso ob tug tib neeg ntawd....Coj kuv mus ntsib nkauj see zaum ntawd....Nruab hnub nrig....Luag coj kuv nqeg....Dab tuag teb....Nqeg kiag rooj tag....Nqeg plaub theem ntaiv....Tsaus ntuj ntais....Txoj kev tav liag....Plaub theem ntaiv ntxiv....Nce yem yoog....Pom kev zem zuag....Kaj ntug kiag....Pom kev daj ntuag....Lub teb chaws ntawd....Duab tshav ntuj....Laj ntxiag....Cua tuaj nplawm ntwg....Kho siab zim....Toj roob hauv pes....Txij tib neeg....Txij ntsa vaj....Ntsa tsev xwb....Paj zeb tawg ntsa iab...Paj tsua tawg nra paug....Kho siab khuav....Kho siab zim....Kuv ib leeg....Nrog nkawd mus....Pom ntau yam....Ntsib ntau tsav....Txoj kev ntawd nas....Kuv nyiag ntaus ntawv li no xwb mog....Lwm zaug....Sij hawm zoo....Mam nyiag ntaus ntxiv nawb.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 21st August 2015, 8:27 pm

    ......Thaum txoj sia tu nrho....Ntsuj plig....Tawm khiav nrug....Cev ntaj ntsug lawm....Cev ntaj ntsug qaug yeeg....Ntsej muag daj tseem....Nphob zuj zug....Zuav ib pawg....Ntshav npau dug dam....Lwj zuav zawg....Ua av lawm....Ntsuj plig....Ya tawm khiav....Ib qho lawm....Yuav mus leeg txim....Thaum neej nyob yaj ceeb....Seb lub txim loj nyav sib....Raws txoj cai....Ua neej yaj ceeb.
    avatar
    xubntoosdub
    Visitor
    Visitor


    Messages : 6
    Date d'inscription : 2015-04-21

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xubntoosdub 22nd August 2015, 3:07 am

    xiongchang wrote:......Nyob zoo....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua suav daws?....Kuv ntseeg tau tias?....Thaum tuag lawm....Mus raws nraim li....Kuv zaj npau suav lawm ntag....Zaum ntawd....Neeg yeeb ceeb....Tso ob tug tib neeg....Coj kuv mus ntsib....Nkauj see dab tuag teb....Vim zaum ntawd....Kuv nqa ntawv nyiaj kub....Ib pob xyab....ib puas tswm....Hlawv rau nkauj see....Lub toj ntxas....Kuv  txoj kev ua zoo....Hlub nkauj see heev....Luag tso ob tug tib neeg ntawd....Coj kuv mus ntsib nkauj see zaum ntawd....Nruab hnub nrig....Luag coj kuv nqeg....Dab tuag teb....Nqeg kiag rooj tag....Nqeg plaub theem ntaiv....Tsaus ntuj ntais....Txoj kev tav liag....Plaub theem ntaiv ntxiv....Nce yem yoog....Pom kev zem zuag....Kaj ntug kiag....Pom kev daj ntuag....Lub teb chaws ntawd....Duab tshav ntuj....Laj ntxiag....Cua tuaj nplawm ntwg....Kho siab zim....Toj roob hauv pes....Txij tib neeg....Txij ntsa vaj....Ntsa tsev xwb....Paj zeb tawg ntsa iab...Paj tsua tawg nra paug....Kho siab khuav....Kho siab zim....Kuv ib leeg....Nrog nkawd mus....Pom ntau yam....Ntsib ntau tsav....Txoj kev ntawd nas....Kuv nyiag ntaus ntawv li no xwb mog....Lwm zaug....Sij hawm zoo....Mam nyiag ntaus ntxiv nawb.

    nyob zoo tus phooj ywg XIONG CHANG, koj zaj npau suav no ntxim yog ib zaj npau suav ua txaus siab heev koj kuj piav kom tas pub peb nyeem thiab, yog puab tias cov tuag mus lawm es tsis muaj kev txom nyem li saum neej no mas ntshe twb ua rau coob tus cov muaj tus uas yus hlub hlub es tau ncaim lawm lub siab ho kaj, vim kuv ntseeg tias cov tseem ua neeg nyob xav paub tshaj plaws li tias tus nciam lawm mus tau zoo los txom nyeem es muaj ib txhia thiaj xa koob xa hmoov - nyiaj txiag xyab ntawv mus rau tus ncaim lawm vim hlub hlub tsis txawj tag tias tsam nws txom txom yem....................................... "Cas txooj sia zoo tam lub lwg dej_Nyob saum daim nplooj qos tsov _dov thiab ntog luj leev_Txoj kev tuag zoo tam nthwv cua tshuab ib vuag_daim nplooj ntxeev_Kheev txoj sia zoo yam txooj xov_kuv yuav thov tsa koj rov qab_Txawm ib nrab ntawm kuv txoj sia_nws yuav dhia nqi los ib npaug_Txawm yuav raug lub ntuj rau txim_tsis khuv xim tsuav kom muaj koj_Xav tsawg txoj_los pab tsis tau_Chim siab dhau_xav tuag lawv qab_Tuag ua dab puas yuav sib pom_Kheev lam kom zoo li siab xav_cev ua av los ntsuj sib ntsib_Yuav nco ti ntsuj ntsoov mus nriav_Yuav khiav khiav caum kom cuag koj_Yuav nug zoj nrog lub kua muag_cas koj thiaj tuag kuv cheem tsis tau." Sad Sad Sad Sad
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 22nd August 2015, 10:08 am

    ......Nyob zoo os?....Phooj ywg!....Xub ntoos dub aws?....Nco ntsoov....Nplog lo lug tias....(Ua zoo - Tau zoo)...."Ua phem - Ntuj lem"....Zaj lug no....Tsi yog npau suav....Yog tseeb tias tiag?...."Tab sis"....Yog ntsuj plig xwb....Tuav tsi tau tes lawm....Tug tib neeg....Yug hlub nco tshua ntawd?....Kuv thawj tug.... Hluas nkauj hlub nco tshua....(Tshaj plawg)....Nyob nroog looj ceeb....Wb ua nkauj nraug zoo....(Tshaj plawg)....Raug tib neeg zov kev....Txhom zij ntes yuav....Ua poj niam lawm....(Nkauj see)....Chim siab dhau....Muab quav zig dag ob tug muam....Ob tug muam kam....Nyiag kev khiav tawm rooj hav xub tsuag....De tshuaj kuab tws nyuv noj tuag....November 24, 1968 - 3:45 PM.

    ......Hnub ntawd....Cim peb caug xiab plaub....Ib hlis ntuj hmoob....Noj tshais tas....Nkauj see wb ua ke nraim....Yuav mus pov pob....Tshav pov pob....Nkauj see....Wb tsi paub....Ib pab tub hluas xya yim leej....Sawv ntawm kev zov nkauj see....Thaum nkauj see wb txog ntawd....Pab tub hluas hmoob ntawd....Dhia daj vog tuav nkauj see tes rub cab nkauj see nce toj....Cuag ntsaum kwv cab cuav nab nce toj lawm....Ob tug tub hluas muaj zog....Dhia tuav nkaug kuv tes....Tsi pub kuv ti li....Tsi tso tes li....Tshuav ntaus....Kuv tug kheej xwb....Nkauj see quaj qw hu ntuj....Pw da luam lo av tas....Hmoob tsi tso nkauj see tes li....Hmoob rub cab nkauj see tes....Cuag ntsaum kwv cuav nab....Cab qhawv nce toj lawm....Kuv zaum tsawg quaj xwb.....Kev nkauj nraug zoo....(Hlub nco tshua)....Nkauj see wb Plam plawg....Tu siab nrho....Sim neej laug tuag kiag....Xyov hmoob coj nkauj see mus zoo li cas lawm....Tog hnov hmoo tuag ncha....Nkauj see muab quav zig dag....Hmoob ob tug muam tim tsev....Nkauj see khiav dim....De tshuaj kuab tws nyuv noj tuag lawm 3:45 PM....Hnub qaij nrug....Peb hluas nyuj npoo ntuj xwb....Kuv mus txog nkauj see tsev....Tsaus ntuj zuag lawm....Kuv nyob zov niam txiv neej tsa....Pam nkauj see txog ntua November 28, 1968....Muab nkauj see....Cev ntaj ntsug faus sam sab tas....Txog caij nyoog....Kuv nce dav hlau mus kawm sab tsua dawb....{Pha Khao}....TXog ntua....January 22, 1969....Kuv nce dav hlau....Pha Khao....Rov looj ceeb....Kuv nco nkauj see dhau lawm....Kuv tais tau 180 lub yaj khaum ntawv nyiaj....Txaus plaub ntsuas ntawv kub....Yuav ib pob xyab hmoob....Ib puas tswm hlawv rau nkauj see....Lub toj ntxas....Neeg yeeb ceeb....Los coj kuv tug kheej mus saib nkauj see....January 22, 1969....Kuv nyias ntaus tau li no xwb os?....Phooj ywg....Xub ntoos dub aws?
    avatar
    xubntoosdub
    Visitor
    Visitor


    Messages : 6
    Date d'inscription : 2015-04-21

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xubntoosdub 22nd August 2015, 8:09 pm

    xiongchang wrote:......Nyob zoo os?....Phooj ywg!....Xub ntoos dub aws?....Nco ntsoov....Nplog lo lug tias....(Ua zoo - Tau zoo)...."Ua phem - Ntuj lem"....Zaj lug no....Tsi yog npau suav....Yog tseeb tias tiag?...."Tab sis"....Yog ntsuj plig xwb....Tuav tsi tau tes lawm....Tug tib neeg....Yug hlub nco tshua ntawd?....Kuv thawj tug.... Hluas nkauj hlub nco tshua....(Tshaj plawg)....Nyob nroog looj ceeb....Wb ua nkauj nraug zoo....(Tshaj plawg)....Raug tib neeg zov kev....Txhom zij ntes yuav....Ua poj niam lawm....(Nkauj see)....Chim siab dhau....Muab quav zig dag ob tug muam....Ob tug muam kam....Nyiag kev khiav tawm rooj hav xub tsuag....De tshuaj kuab tws nyuv noj tuag....November 24, 1968 - 3:45 PM.

    ......Hnub ntawd....Cim peb caug xiab plaub....Ib hlis ntuj hmoob....Noj tshais tas....Nkauj see wb ua ke nraim....Yuav mus pov pob....Tshav pov pob....Nkauj see....Wb tsi paub....Ib pab tub hluas xya yim leej....Sawv ntawm kev zov nkauj see....Thaum nkauj see wb txog ntawd....Pab tub hluas hmoob ntawd....Dhia daj vog tuav nkauj see tes rub cab nkauj see nce toj....Cuag ntsaum kwv cab cuav nab nce toj lawm....Ob tug tub hluas muaj zog....Dhia tuav nkaug kuv tes....Tsi pub kuv ti li....Tsi tso tes li....Tshuav ntaus....Kuv tug kheej xwb....Nkauj see quaj qw hu ntuj....Pw da luam lo av tas....Hmoob tsi tso nkauj see tes li....Hmoob rub cab nkauj see tes....Cuag ntsaum kwv cuav nab....Cab qhawv nce toj lawm....Kuv zaum tsawg quaj xwb.....Kev nkauj nraug zoo....(Hlub nco tshua)....Nkauj see wb Plam plawg....Tu siab nrho....Sim neej laug tuag kiag....Xyov hmoob coj nkauj see mus zoo li cas lawm....Tog hnov hmoo tuag ncha....Nkauj see muab quav zig dag....Hmoob ob tug muam tim tsev....Nkauj see khiav dim....De tshuaj kuab tws nyuv noj tuag lawm  3:45 PM....Hnub qaij nrug....Peb hluas nyuj npoo ntuj xwb....Kuv mus txog nkauj see tsev....Tsaus ntuj zuag lawm....Kuv nyob zov niam txiv neej tsa....Pam nkauj see txog ntua  November 28, 1968....Muab nkauj see....Cev ntaj ntsug faus sam sab tas....Txog caij nyoog....Kuv nce dav hlau mus kawm sab tsua dawb....{Pha Khao}....TXog ntua....January 22, 1969....Kuv nce dav hlau....Pha Khao....Rov looj ceeb....Kuv nco nkauj see dhau lawm....Kuv tais tau 180 lub yaj khaum ntawv nyiaj....Txaus plaub ntsuas ntawv kub....Yuav ib pob xyab hmoob....Ib puas tswm hlawv rau nkauj see....Lub toj ntxas....Neeg yeeb ceeb....Los coj kuv tug kheej mus saib nkauj see....January 22, 1969....Kuv nyias ntaus tau li no xwb os?....Phooj ywg....Xub ntoos dub aws?
    Tug phooj ywg aws, cag peb hmoob tug cawj pwm quab yuam tib neeg li koj piav no yuav ntxim ntxub ua luaj li tiag, cov tib neeg ntawv ntshe nwg yeej tsis muaj ib teev ntshav tib neeg hauv nwg lub cev kiag li thiab nwg txoj kev lim hiam yeej tsis muaj ib yam dab tsi huav lub ntiaj teb no yuav muab piv rau li lawm os,  koj txoj kev chim siab no mas txawm lub sij hawm yuav dhau mus ntev npaum twg lawm los ntshe txoj kev chim tsuas hnov lub siab mob thiab zoo tam li nyuam qhuav yog nag hmo tas li xwb laud, txoj kev uas koj mus ntsib nkauj see ntawv txawm yog tiag thiab npau suav los kuv ntseeg tias vim koj ua kev xav koob hmoov (nplog hu tias: "tharm boon kou soon") mus txog nkauj see lawm es koj thiaj yog tug uas lub ntuj tso cai rau kom mus pom nws, tug phooj ywg koj kuj ntaus rau peb nyeem kom ntau dua no los pob seb cov mus rau yeeb ceeb lawm lub neej zoo li cas lawm, qhia caj rau koj tias kuv xav paub kawg li vim kuv pom lawv taw kev rau cov tuag lawm cas yuav tu siab ua lauj, thaum lawv taw kev ntawv es yuav hais mus txog qhov ub qhov no lawm li, kuv thiaj xav tias tuag es muas dua qhov twg lawm tiag????.......txawm tsis muaj ib txoj kev twg yuav tau sib tham tuav tes ua ke li lawm tiag tiag lod????.... Sad Sad Sad
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 22nd August 2015, 9:33 pm

    ......Nyob zoo os?....Phooj ywg!....Xub ntoos dub....Lub sij hawm ntawd....Nkauj see....Wb tau sib ntsib hmo tim 13, 1966....Nyob nroog looj ceeb....Nkauj see lawv khiav sab zog....{Phou Meung}....Los nrog peb nyob nroog looj ceeb....Nkauj see wb pib ua phooj ywg!....Tub ntxhais ua si....Sib pab ua hauj lwm ua ke....Kuv noob nyoog....Kaum ob xyoos....Nkauj see noob nyoog....Nce xyoo kaum peb nrab....Wb pib ua nkauj nraug zoo....(Hlub nco tshua)....Xaus nkaug hnub tim 24, 1968....Kuv noob nyoog nce xyoo kaum plaub....Kaum hli txwm....Nkauj see noob nyoog....Kaum tsib xyoos nrab....Wb yeej npaj siab....Sib yuav ua txij nkawm ntag...."Tab sis"....Tu siab kawg....Neeg ntuj tshw....Muab wb kev nkauj nraug zoo....Rhuav tshem....Tu nrho hnub ntawd....Phooj ywg!....Xub ntoos dub....Kuv tug kheej kiag....Raug tej laug....Quab yuam....Pe niam tij poj ntsuag....Peb zaug....Kuv tsi kam pe niamtij poj ntsuag....Tug ib niam tij txawj kum xyoo 1966....Tug ob niam tij paj yeeb xyoo 1971....Tug peb niam tij npliaj yob xyoo 1972....Txoj kev ntawd....Txhob ntshaw niam tij nyiaj siv....Txhob ntshaw niam tij khau rau....Peb hmoob feem coob....Poob lub neej ntawd....Suav tsi txheeb lawm os?....Phooj ywg!....Xub ntoos dub aws?
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 23rd August 2015, 8:49 am

    ......Kev tshwm sim....Ua neej neeg....Yaj ceeb no....Nco ntsoov tias....Nyiag muaj....Nyiag zeeg....Ncaim ntiaj teb no....Koj cheem....Tsi tau....kuv nyob tog koj....Koj cheem....Tsi tau....koj nyob tog....Kuv mog....Piv txwv li....Cov yuav....{Ticket Bus Runway}....Yuav pib dav hlau ya....Ncig ntuj....Rwg ntiaj teb....Leej twg....Xub nce ua ntej....Zaum pem taub hau....Leej twg?....Zaum nram qab....Zaum li ntawd....Kev ploj tuag....Tib yam nkaug....Tsi txawv li os?....Tug ntsuj plig....Tawm tshwm sim yaj ceeb....Nyiag thov nyiag ntawv....Ua neej yaj ceeb zoo li....Tug kab npauj plhis....Leej twg?....Xub plhis ua ntej....Tshwm npoo av....Tug ntawd....Xub ya....Ua ntej lawm mog....Tug ntsuj plig twg?....Xub xuv xeeb....Niam nrog cev ua ntej....Xub peem tsheej....Ua me nyuam thiab....Ua me nyuam mog ab....Xub ciaj sia li ntawd xwb....Tsoom phooj ywg!....Nkauj muam hmoob....Hlub hmov tshua suav daws?
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 23rd August 2015, 6:43 pm

    ......Nyob zoo....Phooj ywg!....Xub ntoos dub....Kuv piav txog....Txoj kev tuag....Thaum tuag lawm....Tug ntsuj plig....Mus qhov twg lawm....{Tuag....Tug ntsuj plig....Tawm nrug ib cag....Ntsia ntsoov...."Tab sis"....Tug ntsuj plig....Tsi nyob nrog....Cev ntaj ntsug....Tsi nyob nrog....Cev ntaj ntsug lawm....Ntsuj plig....Tsi tuag nawb....Cev ntaj ntsug qaug yeeg....Siav paj tu nrho....Txoj pa yaj ntshis....Tsi ua pa lawm xwb....Ib pliag ntshis....Ntsej muag....Nphob zuj zug....Zuav ib pawg....Lwj ua av lawm....Tug ntsuj plig....Nrhiav du niam....Nrhiav du txiv....Yug tsev neeg....Thooj dab koom qhua....Ib txwm raug....Rov xeeb zeej thiab....Ua I dua tug tshiab....Me nyuam ab....Me nyuam mog liab....Tshwm sim dua....Hmoov phem....Hmoov tsi zoo....Thawj ua tsiaj txhu....Ua nas noog....Ua dev npua....Nyuj twm tshis nees....Yog tsi ntseeg....Mloog tij laug....Txawj zoo vwj piav mas yuam.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 23rd August 2015, 7:03 pm

    ......Nyob zoo os?....Phooj ywg!....Xub ntoos dub....Kuv piav txog....Tub ntsuag ntsoj....Nkauj ntsuag nog....Lub neej tu siab....Tub ntsuag ntsoj....Lub neej ces....Luag piv ziag....Pe niam tij poj ntsuag....Ua poj niam....Yuav nkauj thim....Yuav nkauj nrauj....Yuav nkauj fa....Ua poj niam.....Nkauj ntsuag nog....Lub neej tu plawv....Luav piv ziag....Yawg ntsuag....Yawj nrauj....Ua niam yau....Zov teb....Zov liaj....Tu nyuj twm nees qaib npua....Kuv poj niam kiag....Niam nrab hais li ntawd xwb tias....Kv poj niam ntshai....Tsam khiav tsi dim....Tsi tau nraug xwb....Ntshai luag nqeg tsev zawj yuav....Ua poj niam....Ntxhai luag zov kev....Txhom zij ntes yuav....Tsi tau tug yug nyiam....Tug yug ntshaw cia siab....Kuv poj niam....Kwm siav....Seb kuv puas pab....Lub xyoo ntawd....Kuv noob nyoog....Kaum cuaj xyoos txwm nkaug....Kuv poj niam....Noob nyoog....Kaum tsib xyoo ntau....Tsi tau xav yuav txiv...."Tab sis"....Ntuj kawg xub zeb....Ntiaj teb kawg xub ntoos....Kuv yog nai muam tub rog....Poj niam thov pab.... Question Question ....Yuav ua li cas?....Txog taum kawg kiag....Poj niam....Txiav txim siab....Yuav li....kuv hais....Wb sib qaws ua neej....December 3, 1973....Wb sib hlub kawg....Wb yog tub ntsuag ntsoj....Nkauj ntsuag nog....Ua txij nkawm....Plaub caug ob xyoos txwm....December 3, 2015....Tom ntej no.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xiongchang 23rd August 2015, 8:38 pm

    ......Nyob zoo....Phooj ywg!....Xub ntoos dub....Kuv ib txwm....ub ntsuag ntsoj.....Luag thoov pab.....Yuav tau pab....Txhob pub raug....Kev txom nyem....Tsi pub ploj tuag....Kuv tug kheej no....Pab xya tug hluas nkauj lawm....Ib tug nyab....Ib tug tub xeeb ntxwv....Puav leejciaj tas nrho....."Tab sis"....Thaum kuv pab ciaj neeg....Kuv txiav tu nrho....Tsi pub yuav lawm....Vim lub sij hawm ntawd....Kuv kawm tiav....{Military Police And Police}....Kuv piav li no....Txoj kev siab zoo....Thob pab rub tes....Cawm txoj sia....Khiam dim hmoob....Txoj kev quab yuam caij tsuj...."Tsi ncaj nceeg"....Kuv yuav tau pab raws li....Kuv poj niam....(Thov cawm txoj sia)
    avatar
    xubntoosdub
    Visitor
    Visitor


    Messages : 6
    Date d'inscription : 2015-04-21

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  xubntoosdub 23rd August 2015, 11:05 pm

    xiongchang wrote:......Nyob zoo....Phooj ywg!....Xub ntoos dub....Kuv ib txwm....ub ntsuag ntsoj.....Luag thoov pab.....Yuav tau pab....Txhob pub raug....Kev txom nyem....Tsi pub ploj tuag....Kuv tug kheej no....Pab xya tug hluas nkauj lawm....Ib tug nyab....Ib tug tub xeeb ntxwv....Puav leejciaj tas nrho....."Tab sis"....Thaum kuv pab ciaj neeg....Kuv txiav tu nrho....Tsi pub yuav lawm....Vim lub sij hawm ntawd....Kuv kawm tiav....{Military Police And Police}....Kuv piav li no....Txoj kev siab zoo....Thob pab rub tes....Cawm txoj sia....Khiam dim hmoob....Txoj kev quab yuam caij tsuj...."Tsi ncaj nceeg"....Kuv yuav tau pab raws li....Kuv poj niam....(Thov cawm txoj sia)
    nyob zoo tus phooj ywg Xiongchang, yog peb hmoob muaj cov tib neeg siab zoo li koj thiab pab lwm leej lwm tug thaum ntsib kev txom nyem mas thiaj yog neeg zoo, muaj ib txia tib neeg mas nyiam quab yuam lwm twg uas txom nyem thiab tsis muaj txoj hau kev yam tsis ncaj nceeg kiag, txoj kev zoo uas yus tau txim muaj ntawv nws yeej tsis ploj mus qhov twg, tuag rov rau fab lwm tiam yus txoj kev siab zoo yuav pab kom rov tauv yug los ua tib neeg dua li peb hmoob ib txwm ntseeg los, hos cov neeg phem yuav tsum tau mus thawj ua tej tsiaj them txoj kev phem ua tau tsim muaj thaum tseem ua neeg nyob li koj tau piav rau peb tau nyeem lawm ntawv, tej no txawm tsis muaj pov thawj kom pom ntawm qhov muag los kuv xav tias yeej yuav tsum muaj vim tsis yog peb hmoob thiaj ntseeg li ntawv xwb, tej nplog mab sua thiab cov ntseeg lwm yam kev cai dab qhuas los luag yeej hais ib yam os phooj ywg.....
    avatar
    koobpovtxuj
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 1318
    Date d'inscription : 2010-04-05
    Age : 64
    Localisation : USA

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  koobpovtxuj 25th August 2015, 11:12 pm

    avatar
    koobpovtxuj
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 1318
    Date d'inscription : 2010-04-05
    Age : 64
    Localisation : USA

    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  koobpovtxuj 25th August 2015, 11:14 pm


    Sponsored content


    Tuag es mus dua qhov twg lawm? Empty Re: Tuag es mus dua qhov twg lawm?

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 19th May 2024, 6:53 am