HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Kuv tuaj tshiab - Page 2 Nraug_11

Hmong beauty nature

Kuv tuaj tshiab - Page 2 Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

+7
Nraug Liab Toj Siab
Hmoob ntuj qub qab
ibvuagdua
koobpovtxuj
MayPaj
koojziagkabzaug
NkaujNag
11 posters

    Kuv tuaj tshiab

    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  NkaujNag 15th September 2011, 12:52 am

    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo me muam Koojziagkabzaug,
    Wow, es thaum i nws nim tau hla los ntawm Nongtang ntag, es yog nws ya hla los yog nws ua kauj ruam hla los mus xwb na? yog nws ua kauj ruam hla los xwb no ntshe thaum ntawv nws ham tsis loj cuag 1 tug niag NYAV les es yom? ntshe nws ruam lub roob ruam lub ha los lawm xwb pob yom? hahahahaha.

    Hais txog lub qhov tsua hleb(coffin cave) ntawv nws yog haiv neeg Phouan li, thaum no lawv kuj tseem coj dab thiab xwb ces lawv cov txha tsis hlawv, tos li ho muab coj mus tso rau puag saum ib nta tsua los vim tias lub caij ntawv pheej muaj muaj tsov rog tuaj tua lawv, ces lawv thiaj li muab lawv tus thawj coj tsev neeg coj mus zais rau chaw siab tom qab uas tag sim neej.

    Nws tsis yog tias lub qhov tsua ntawv tob(ntev) 3km os, kuv hais tias nrug deb ntawm Nongtang mus li 3km muaj ib qhov tsua hu ua Qhov Tsua Mlom(Buddha Cave) no xwb os, hos lub qhov tsua kiag mas tsuas tob li 100m xwb.
    Ntawm thaj tsam no tseem muaj 1 lub Rhawvzeb loj tshaj plaws thiab, nws siab li 3.5m, nyhav 31 tonnes.

    Yog nws muaj caij los txog Phonsavanh no los saib kuv tau kawg los mas, kuv mas yeej txaus siab txais tos nws txhua sij hawm li os nawb.

    Yog nws xav noj taub ntoos xwb mas muaj ntau, lub caij twg los yeej muaj tag nrho li.

    Kab tsib los muaj txhua yam, txhua lub caij thiab.

    Nas kos los yeej muaj(nas kos xyoob, nas kos tauj) txhua lub caij.

    Pob tsawb tshiab los yeej muaj ntau, muaj txhua lub caij thiab.

    Me nyuam daiv mas tsuas muaj lub caij ntuj nag xwb, ntuj no tsis muaj vim no no ces nws tsis ua me nyuam lawm, tab sis mas kim tsawv ov 1kg=80,000kips-100,000kips(US$10-12) diam ov.

    Ntsuag xyoob mas muaj yuav luag txhua yam os, tab sis yog caij ntuj no no mas tsuas muaj cov qhuav thiab ua ntsuag qaub lawm xwb, hos ntsuag tshiab tshiab mas yog lub caij ntuj nag(ntsuag xyoob qeeg mas yog lub caij 3-4 hlis ntuj).

    Qaib sis mas muaj tas niaj tas xyoo.

    Ncuav pob kws mas tsuas muaj lub caij pob kws siav xwb.

    Yog nws xav noj no kuv li mam npaj tos nws os nawb mog.

    Ua tsaug ntau.

    Nyob zoo os , " Nraugliabtojsiab " thiab kzkz .

    Wow....! ua li cas neb yuav sib tham tau zoo siab thiab kho siab ua luaj li ma lod , neb tham mas ua rau peb tej siab ntsws tig li yees rov dua puag tim phonsavan lawm os , uas rau nco peb teb chaws ntuj qub qab kawg li os yuad ........!
    ntshe yuav tau rov mus noj hmoob tej khoom hav zoov ko thiab pob yuad !! vim laus li no tsis tau noj dua li na , hahaaaaaa
    cia peb mam li los sib ntsib es peb li mam mus noj ua ke os lod ,

    Nkaujnag .
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 15th September 2011, 2:07 pm

    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo me muam Koojziagkabzaug,
    Wow, es thaum i nws nim tau hla los ntawm Nongtang ntag, es yog nws ya hla los yog nws ua kauj ruam hla los mus xwb na? yog nws ua kauj ruam hla los xwb no ntshe thaum ntawv nws ham tsis loj cuag 1 tug niag NYAV les es yom? ntshe nws ruam lub roob ruam lub ha los lawm xwb pob yom? hahahahaha.

    Hais txog lub qhov tsua hleb(coffin cave) ntawv nws yog haiv neeg Phouan li, thaum no lawv kuj tseem coj dab thiab xwb ces lawv cov txha tsis hlawv, tos li ho muab coj mus tso rau puag saum ib nta tsua los vim tias lub caij ntawv pheej muaj muaj tsov rog tuaj tua lawv, ces lawv thiaj li muab lawv tus thawj coj tsev neeg coj mus zais rau chaw siab tom qab uas tag sim neej.

    Nws tsis yog tias lub qhov tsua ntawv tob(ntev) 3km os, kuv hais tias nrug deb ntawm Nongtang mus li 3km muaj ib qhov tsua hu ua Qhov Tsua Mlom(Buddha Cave) no xwb os, hos lub qhov tsua kiag mas tsuas tob li 100m xwb.
    Ntawm thaj tsam no tseem muaj 1 lub Rhawvzeb loj tshaj plaws thiab, nws siab li 3.5m, nyhav 31 tonnes.

    Yog nws muaj caij los txog Phonsavanh no los saib kuv tau kawg los mas, kuv mas yeej txaus siab txais tos nws txhua sij hawm li os nawb.

    Yog nws xav noj taub ntoos xwb mas muaj ntau, lub caij twg los yeej muaj tag nrho li.

    Kab tsib los muaj txhua yam, txhua lub caij thiab.

    Nas kos los yeej muaj(nas kos xyoob, nas kos tauj) txhua lub caij.

    Pob tsawb tshiab los yeej muaj ntau, muaj txhua lub caij thiab.

    Me nyuam daiv mas tsuas muaj lub caij ntuj nag xwb, ntuj no tsis muaj vim no no ces nws tsis ua me nyuam lawm, tab sis mas kim tsawv ov 1kg=80,000kips-100,000kips(US$10-12) diam ov.

    Ntsuag xyoob mas muaj yuav luag txhua yam os, tab sis yog caij ntuj no no mas tsuas muaj cov qhuav thiab ua ntsuag qaub lawm xwb, hos ntsuag tshiab tshiab mas yog lub caij ntuj nag(ntsuag xyoob qeeg mas yog lub caij 3-4 hlis ntuj).

    Qaib sis mas muaj tas niaj tas xyoo.

    Ncuav pob kws mas tsuas muaj lub caij pob kws siav xwb.

    Yog nws xav noj no kuv li mam npaj tos nws os nawb mog.

    Ua tsaug ntau.

    Nyob zoo Nraug Liab Toj Siab thiab Nkauj Nag,

    Aub! zoo siab hnub no Nkauj Nag tuaj xyuas peb...Nkauj Nag, nws mus dab tsi ntev li ntev ais mam li pom nws rov tuaj xyuas peb?
    Nws mus dab tsi ntsiag to, ntuj teb tav no mam li pom nws tshwm os?
    Nws tuaj txog lawm, tuaj tham txuj rau peb mloog nawb...!

    NraugLiabTojSiab,

    Hhahaha...! Mloog nws tham xwb mas twb xav kom tau noj kiag ntag...! Ua li nawb! Lwm hnub kuv yuav los no kuv mam li hais kom nws tu ib tug qaib sis tos kuv...hahahah...! Tso dag xwb txhob ntshai mog...Txawm nws tsis khoom tu ib tug qaib sis tos kuv los kuv yeej zoo siab yuav los pom nws thiab nrog nws haus dej txum pib ib zaug...Nws lub siab zoo, nws nim yuav ua tag puas tsav yam kom kuv zoo siab...Txawm nws lub teb chaws khwv noj khwv haus nyuaj nyuaj los nw stseem muaj lub siab dawb paug yuav tiam kuv tej kev ua tsias...Kuv zoo siab tag nrho rau nws lub siab zoo.

    Thaum kuv hla Nong Tang ces kuv ib ruam los tom Tiaj Rhawv Zeb los rau Thab Cauv, mus kov dej kub tag ces ib ruam rau Nong Tang, ib ruam rau Mouang Sui, ib ruam rau Sam Sène Nab Taub, ib ruam rau Sala Phou Khoune ces hla dhau plaws rau sab ntuj tim ub lawm...Kuv twb xav so ib pliag rau Nong Tang tab sis tsis muaj caij ces thiaj li ntsia ib muag xwb...

    NraugLiab, Ua li lawv puas zais nyiaj rau lub tsua Nong Tang nov thiab...? Thiab nws piav zaj dab neeg ua cas thiaj hu ua Nong Tang no rau peb mloog puas tau?
    Es lub Rhawv Zeb loj ntawd yog muaj tib lub nkaus xwb lov?
    Raws li ib txhia hais cov Rhawv Zeb yog lawv puab tag ais muab ci kom tawv no ua li ho muaj ib lub twm nyob deb lub qhov txos tom Tiaj Rhawv Zeb, ua li lawv ho ua li cas thiaj li coj tau los txog rau Nong Tang uas deb ua luaj li? Los yog ho muaj qhov txos nyob ntawm Nong Tang thiab los ho yog lawv tho tsua txaug ua cov rhawv?

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Dscn1310
    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Dscn1311

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Dscn1312
    Qhov Tsua Mlom.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Me Muam Nkauj Nag

    Post  Nraug Liab Toj Siab 16th September 2011, 2:01 am

    NkaujNag wrote:
    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo me muam Koojziagkabzaug,
    Wow, es thaum i nws nim tau hla los ntawm Nongtang ntag, es yog nws ya hla los yog nws ua kauj ruam hla los mus xwb na? yog nws ua kauj ruam hla los xwb no ntshe thaum ntawv nws ham tsis loj cuag 1 tug niag NYAV les es yom? ntshe nws ruam lub roob ruam lub ha los lawm xwb pob yom? hahahahaha.

    Hais txog lub qhov tsua hleb(coffin cave) ntawv nws yog haiv neeg Phouan li, thaum no lawv kuj tseem coj dab thiab xwb ces lawv cov txha tsis hlawv, tos li ho muab coj mus tso rau puag saum ib nta tsua los vim tias lub caij ntawv pheej muaj muaj tsov rog tuaj tua lawv, ces lawv thiaj li muab lawv tus thawj coj tsev neeg coj mus zais rau chaw siab tom qab uas tag sim neej.

    Nws tsis yog tias lub qhov tsua ntawv tob(ntev) 3km os, kuv hais tias nrug deb ntawm Nongtang mus li 3km muaj ib lub qhov tsua hu ua Qhov Tsua Mlom(Buddha Cave) no xwb os, hos lub qhov tsua kiag mas tsuas tob li 100m xwb.
    Ntawm thaj tsam no tseem muaj 1 lub Rhawvzeb loj tshaj plaws thiab, nws siab li 3.5m, nyhav 31 tonnes.

    Yog nws muaj caij los txog Phonsavanh no los saib kuv tau kawg los mas, kuv mas yeej txaus siab txais tos nws txhua sij hawm li os nawb.

    Yog nws xav noj taub ntoos xwb mas muaj ntau, lub caij twg los yeej muaj tag nrho li.

    Kab tsib los muaj txhua yam, txhua lub caij thiab.

    Nas kos los yeej muaj(nas kos xyoob, nas kos tauj) txhua lub caij.

    Pob tsawb tshiab los yeej muaj ntau, muaj txhua lub caij thiab.

    Me nyuam daiv mas tsuas muaj lub caij ntuj nag xwb, ntuj no tsis muaj vim no no ces nws tsis ua me nyuam lawm, tab sis mas kim tsawv ov 1kg=80,000kips-100,000kips(US$10-12) diam ov.

    Ntsuag xyoob mas muaj yuav luag txhua yam os, tab sis yog caij ntuj no no mas tsuas muaj cov qhuav thiab ua ntsuag qaub lawm xwb, hos ntsuag tshiab tshiab mas yog lub caij ntuj nag(ntsuag xyoob qeeg mas yog lub caij 3-4 hlis ntuj).

    Qaib sis mas muaj tas niaj tas xyoo.

    Ncuav pob kws mas tsuas muaj lub caij pob kws siav xwb.

    Yog nws xav noj no kuv li mam npaj tos nws os nawb mog.

    Ua tsaug ntau.

    Nyob zoo os , " Nraugliabtojsiab " thiab kzkz .

    Wow....! ua li cas neb yuav sib tham tau zoo siab thiab kho siab ua luaj li ma lod , neb tham mas ua rau peb tej siab ntsws tig li yees rov dua puag tim phonsavan lawm os , uas rau nco peb teb chaws ntuj qub qab kawg li os yuad ........!
    ntshe yuav tau rov mus noj hmoob tej khoom hav zoov ko thiab pob yuad !! vim laus li no tsis tau noj dua li na , hahaaaaaa
    cia peb mam li los sib ntsib es peb li mam mus noj ua ke os lod ,

    Nkaujnag .
    Nyob zoo os me muam Nkaujnag,

    ua cas es nws yuav mus ntev ua luaj li lawm thiab os?

    Puas yog nws tseem mus khwv nyiaj es nws thiaj lawm ntsiag txiaj?
    Puas yog nws tseem mus khwv kub es nws thiaj ploj lawm ntau hnub?
    Puas yog nws tseem muaj hauj lwm ntau es nws thiaj tso tes plau?
    Puas yog nws tseem mus hauj lwm es nws thiaj li tsis tshwm?
    Puas yog nws tseem mus laj kam es nws thiaj tsis tuaj tsham?
    Puas yog nws tseem mus ua si es nws thiaj tsis tshwm li?
    Puas yog nwg tseem moog kawm txuj es nwg txha le pluj?
    Los yog nwg tseem moog nrhav qaab mib es nwg txha le tsis khoom tuaj sis ntsib? hahaha tso dag xwb txhob xav li cas ov, vim nws mus tau ntev ntev es nco nco nws es thiaj li ntaus ib teg xwb!

    Lwm zaus no txhob mus ntev ntev li no lawm nawb, vim peb nco nco thiab tos tos nws nav!
    Ua tsaug.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Leej Muam Koojziagkabzaug Tus Tshaj Lij

    Post  Nraug Liab Toj Siab 16th September 2011, 7:04 am

    Nyob zoo os kuv me muam Koojziagkabzaug, ua tsaug ntau rau nws tej lus zoo pab txhawb dej siab.

    Es kuv me muam twb los txog Tiaj Rhawv Zeb, Thabcauv, Nongtang,...thaum twg lawm os? yog li ces nws ham tsis twb hla los ze ze kuv vaj tse lawm ntag les es yom?

    Tej zaum nyiaj los yeej yuav zais thiab tab sis ho tsis hnov leej twg mus pom, Xyoo 2002 lawv mus kho puab cov theem taw kom zoo ce, lawv tsoo tsoo pob zeb no ua cas cia li khoob lug to ntshuv saib no ua cas muaj ib co mlom tooj me me zais tseg cia ntau ntau nyob rau hauv, cov mlom no yog tib co mlom zoo zoo xwb, lawv muab leevpiam los lo sab nraum no ces thiaj tsis muaj neeg paub li.

    Hais txog txoj dab neeg ntawm Nongtang mas ntev tsawv ces cia kuv piav me me li no xwb.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 13161810

    "thaub ub muaj ib lub zos Nplog lawv txawm mus tua tau ib tug kauv dawb saum ib lub niag pob tsuas los noj, lawv tsis pub rau 2 niam tub poj ntsuam noj, lawv muab niag kauv ntawv noj tag hmo ntawv txawm muaj ib tug niag yawg los ua npau suav rau tus niam tais poj ntsuam tias 'hmo no neb 2 niam tub khiav nawb 3 yuav ua dej los nyab lub zos no, vim lawv tua tau 3/1 tug neeg los noj lawm', ces hmo ntawv 2 niam tub thiaj li sau nra khiav mus rau lwm lub zos lawm, ces hmo ntawv thaum ib tag hmo ntuj txawm los nag hlob hlob dej nyab lub zos ntawv ua nws ua pas dej tag, cov neeg hauv lub zos no tuag tag nrho, ces thaum lub pas dej no nqig ces nws thiaj li tshoob rooj, tog los tshwm rau Nongtang, tshoob Os los tshwm tom Noompev. Tom qab no ces nyob nyob ua cas pheej tawm tej lub niag rooj, tog ntab nplos hauv lub pas Nongtang tuaj ces lawv thiaj muab lub pas no hu ua Nongtang no lawm xwb, hos Noompev(Nongped) los ib yam ua cas nyob nyob pheej tshwm tej tug niag Os ua ua luam dej tom plawv, ces lawv thiaj muab hu ua Noompev".
    Nongtang txhais tau tias "Pas Tog los sis Pas Rooj", hos Noompev txhais hais tias "Pas Os". Raws li tej laus neeg Lostsuas tham mas yog li no.

    Hais txog Rhawv zeb uas nyob ze Nongtang no muaj ntau ntau lub os, tsis yog ib lub xwb, tab sis lub uas loj tshaj plaws ces yog lub nyob ntawm no, thiab nws muaj nws ib qho chaw txua Rhawv zeb nyob ze ntawm no, tsis yog coj tom qhov tsua tov los os, cov Rhawv zeb no tsis yog puab li hais os, nws yog txaug/txua los xwb os. Yog muaj sib hawm no kuv mam li tuaj piav pub nws mloog ov.
    Yog nws tsis to taub los yog xav qhov twg no nug nawb kuv mam li tham qhia nws.

    Ua tsaug ntau.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 16th September 2011, 9:59 am

    Nyob zoo NraugLiab Tojsiab,

    Kuv twb tau caij tsheb ib zaug los mus hla tej chaw kuv teev ntawd, tab sis tsuas caij tsheb hla xwb tsis tau nqes li...Los ces kwv tij neej tsa coob coob ais tsuas tuaj sib zov xwb twb tsis pom qhov twg li. Lwm zaus no ntshe yuav lauj zias lub caij mus ncig...Kuv los txog Phonsavanh ob zaug, tab sis pom Khw thiab Tiaj Rhawv Zeb xwb. Twb tsis pom lwm qhov li...Ua tsaug rau nws zaj dab neeg nawb...Ua li cov Mlom ntawd lawv coj mus tso rau lub Wat twg lawm? Yog ib yam uas muaj nqes heev, sawv daws yuav ceev cia, tsis txhob ntshaw ntshaw nyiaj ais muab yus tej puav pheej tseem ceeb muag noj nawb. Muag pov haum ces yuav ciaj khaub...Cia tej Mlom ntawd nyob roos yus lub teb lub chaw, tej Tim Tswv thiaj li muaj fij xws...Tej mem toj thiaj li muaj zog...

    NraugLiab Tojsiab, Es zaum nov rooj tog puas tseem tshwm zaum puav thiab?
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Qhov Tsua Mlom & Nongtang

    Post  Nraug Liab Toj Siab 17th September 2011, 4:05 am

    koojziagkabzaug wrote:Nyob zoo NraugLiab Tojsiab,

    Kuv twb tau caij tsheb ib zaug los mus hla tej chaw kuv teev ntawd, tab sis tsuas caij tsheb hla xwb tsis tau nqes li...Los ces kwv tij neej tsa coob coob ais tsuas tuaj sib zov xwb twb tsis pom qhov twg li. Lwm zaus no ntshe yuav lauj zias lub caij mus ncig...Kuv los txog Phonsavanh ob zaug, tab sis pom Khw thiab Tiaj Rhawv Zeb xwb. Twb tsis pom lwm qhov li...Ua tsaug rau nws zaj dab neeg nawb...Ua li cov Mlom ntawd lawv coj mus tso rau lub Wat twg lawm? Yog ib yam uas muaj nqes heev, sawv daws yuav ceev cia, tsis txhob ntshaw ntshaw nyiaj ais muab yus tej puav pheej tseem ceeb muag noj nawb. Muag pov haum ces yuav ciaj khaub...Cia tej Mlom ntawd nyob roos yus lub teb lub chaw, tej Tim Tswv thiaj li muaj fij xws...Tej mem toj thiaj li muaj zog...

    NraugLiab Tojsiab, Es zaum nov rooj tog puas tseem tshwm zaum puav thiab?
    Nyob zoo kuv me muam Koojziagkabzaug,
    Cov mlom ntawv ces lawv muab cov tseem ceeb thiab zoo zoo(mlom tooj) coj mus tso rau lub Wat Ban Xieng Nga uas nyob ze ntawm lub qhov tsua no lawm os, nws muaj ib tug mlom tooj luaj ncej puab dub nciab thiab os tus no yog tus tseem thiab tus zoo tshaj, hos cov mlom av, leevpiam,hlau,...ces tseem cia rau qhov qub, lawv tsuas taws ib lub teeb rau xwb.

    Tam sim no tsis muaj roojtog tshwm hauv pas dej Nongtang tuaj lawm, ntshe yog ntev ntev es nws tawm tas los lawm ho, hahahaha, tab sis nyob rau nram Noomhej mas tseem pom tej ya niag maum cav/tog ntoo luaj li kas tham liab nyob hauv ib lub niag qhov tsua tob tob tiag, tsis paub tias xyov nws nyob hauv ntev npaum cas los lawm? lawv hais tias yog thaum zaj ua dej nyab lub zos ntawv es dej thiaj li tshoob cov cav ntoo no los khuam rau hauv no no thiab tiag.
    Ua tsaug ntau.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 17th September 2011, 1:23 pm



    Nraug Liab Toj Siab,

    Zoo kawg, yog lawv muab cov Mlom mus tso zoo chaw. Kuv tau hais li no vim muaj ntau qhov chaw, lawv muab lawv tej mlom tseem ceeb mus muag rau cov neeg pej kum uas lawv tsis muaj kev hwm ib qho li. Lawv muab tej tug Mlom tseem ceeb coj mus Eb lawv tej kaum vaj kaum tsev, lawv tsis hwm, lawv muab pov rau ub rau no nrog tej yam tsis huv. Ntau zaud mas lawv tseem muab cov mlom loj lov taub hau coj mus muag...Twb tsis muag kom txaus nqe, tsim nyog...Ua li, me Nraug Liab Toj Siab, lwm hnub kuv rov los xyuas qub teb chaws, kuv yuav kom nws coj kuv mus ncig tej nws hais no, kom nws piav ntau zaj dab neeg rau kuv mloog. Aub! Nyob teb chaws Xeev Kham no kuj muaj dab neeg ntau heev lais yuad...! Yog lawv twb zais cov mlom mas yuav tsum zais nyiaj xwb...!
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Kuv tuaj tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 23rd September 2011, 5:05 am

    koojziagkabzaug wrote:

    Nraug Liab Toj Siab,

    Zoo kawg, yog lawv muab cov Mlom mus tso zoo chaw. Kuv tau hais li no vim muaj ntau qhov chaw, lawv muab lawv tej mlom tseem ceeb mus muag rau cov neeg pej kum uas lawv tsis muaj kev hwm ib qho li. Lawv muab tej tug Mlom tseem ceeb coj mus Eb lawv tej kaum vaj kaum tsev, lawv tsis hwm, lawv muab pov rau ub rau no nrog tej yam tsis huv. Ntau zaud mas lawv tseem muab cov mlom loj lov taub hau coj mus muag...Twb tsis muag kom txaus nqe, tsim nyog...Ua li, me Nraug Liab Toj Siab, lwm hnub kuv rov los xyuas qub teb chaws, kuv yuav kom nws coj kuv mus ncig tej nws hais no, kom nws piav ntau zaj dab neeg rau kuv mloog. Aub! Nyob teb chaws Xeev Kham no kuj muaj dab neeg ntau heev lais yuad...! Yog lawv twb zais cov mlom mas yuav tsum zais nyiaj xwb...!
    Nyob zoo os me muam Koojziagkabzaug,
    Yog li nws hais kawg los mas, vim nyob lub teb chaws txom nyem ces yeej tsiv tov tsiv yam ua li tsuav tau nyiaj xwb os!
    Tau kawg los mas, yog thaum twg nws los no ces qhia kuv paub es kuv li mam coj nws mus ncig ua si os nawb.

    Ua tsaug ntau.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Kuv Tuaj Tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 7th October 2011, 2:25 am

    Nyob zoo hnub tshiab os me muam Koojziagkabzaug, Maivpaj, Lubpajzoo, tij laug Hmoobntujqubqab, Hmoobleejtub, Liajntsuab, Pijpauj,...
    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0023

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0025
    MayPaj
    MayPaj
    Spammer
    Spammer


    Messages : 488
    Date d'inscription : 2010-02-25

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  MayPaj 7th October 2011, 9:10 am

    Wow!...Hmoob ntuj tshiab, tus nyob hauv daim duab no puas yog koj na los ? ntxim hlub kawg kiag li nawd mog. Nyob nej teb chaws cas zoo nkauj kawg kiag li thiab os...ua tsaug share peb tau saib koj nawb, ntshe txhua tus yuav tau tuaj sib qhia li no es thiaj sib paub thaum sib pom os yuad J:
    PIJPAUJ
    PIJPAUJ
    Developer
    Developer


    Messages : 149
    Date d'inscription : 2010-12-25

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  PIJPAUJ 8th October 2011, 12:45 am

    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo hnub tshiab os me muam Koojziagkabzaug, Maivpaj, Lubpajzoo, tij laug Hmoobntujqubqab, Hmoobleejtub, Liajntsuab, Pijpauj,...
    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0023

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0025

    Nyob zoo os tus kwvtij NraugLiabTojsiab,

    Kuv nyeem nyeem nws cov lus ntawv muaj ib lo mas tshiab heev rau kuv. Thov nws pab txhais seb yog licas. Lolus ntawd yog LEEVPIAM uas yog nyob hauv sob lus no:
    Tej zaum nyiaj los yeej yuav zais thiab tab sis ho tsis hnov leej twg mus pom, Xyoo 2002 lawv mus kho puab cov theem taw kom zoo ce, lawv tsoo tsoo pob zeb no ua cas cia li khoob lug to ntshuv saib no ua cas muaj ib co mlom tooj me me zais tseg cia ntau ntau nyob rau hauv, cov mlom no yog tib co mlom zoo zoo xwb, lawv muab leevpiam los lo sab nraum no ces thiaj tsis muaj neeg paub li.

    Mloog tus cua mas ntxim LEEVPIAM yuav yog XIS MAAG(cement), yom?
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Kuv Tuaj Tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 8th October 2011, 3:14 am

    MaivPaj wrote:Wow!...Hmoob ntuj tshiab, tus nyob hauv daim duab no puas yog koj na los ? ntxim hlub kawg kiag li nawd mog. Nyob nej teb chaws cas zoo nkauj kawg kiag li thiab os...ua tsaug share peb tau saib koj nawb, ntshe txhua tus yuav tau tuaj sib qhia li no es thiaj sib paub thaum sib pom os yuad J:
    Hahahahahaha! hiv hiv om! Yog kuv xwb os! tsis yog tij laug Hmoob Ntuj Tshiab li koj hais os me muam Maivpaj aw! hahahaha

    Lam muab tso rau ntawm no rau nej sawv daws tau saib tias niag hmoob ntawv zoo li ntawv os no xwb mas

    Ua tsaug ntau
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Kuv Tuaj Tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 8th October 2011, 3:26 am

    PIJPAUJ wrote:
    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo hnub tshiab os me muam Koojziagkabzaug, Maivpaj, Lubpajzoo, tij laug Hmoobntujqubqab, Hmoobleejtub, Liajntsuab, Pijpauj,...
    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0023

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0025

    Nyob zoo os tus kwvtij NraugLiabTojsiab,

    Kuv nyeem nyeem nws cov lus ntawv muaj ib lo mas tshiab heev rau kuv. Thov nws pab txhais seb yog licas. Lolus ntawd yog LEEVPIAM uas yog nyob hauv sob lus no:
    Tej zaum nyiaj los yeej yuav zais thiab tab sis ho tsis hnov leej twg mus pom, Xyoo 2002 lawv mus kho puab cov theem taw kom zoo ce, lawv tsoo tsoo pob zeb no ua cas cia li khoob lug to ntshuv saib no ua cas muaj ib co mlom tooj me me zais tseg cia ntau ntau nyob rau hauv, cov mlom no yog tib co mlom zoo zoo xwb, lawv muab leevpiam los lo sab nraum no ces thiaj tsis muaj neeg paub li.

    Mloog tus cua mas ntxim LEEVPIAM yuav yog XIS MAAG(cement), yom?
    Nyob zoo hnub tshiab os tij laug Pijpauj, raws li kuv paub mas Xis mas(Cement)lus hmoob ces hu ua LEEV PIAM no os!
    Ua tsaug ntau.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 8th October 2011, 5:54 am

    Nraug Liab Toj Siab wrote:
    MaivPaj wrote:Wow!...Hmoob ntuj tshiab, tus nyob hauv daim duab no puas yog koj na los ? ntxim hlub kawg kiag li nawd mog. Nyob nej teb chaws cas zoo nkauj kawg kiag li thiab os...ua tsaug share peb tau saib koj nawb, ntshe txhua tus yuav tau tuaj sib qhia li no es thiaj sib paub thaum sib pom os yuad J:
    Hahahahahaha! hiv hiv om! Yog kuv xwb os! tsis yog tij laug Hmoob Ntuj Tshiab li koj hais os me muam Maivpaj aw! hahahaha

    Lam muab tso rau ntawm no rau nej sawv daws tau saib tias niag hmoob ntawv zoo li ntawv os no xwb mas

    Ua tsaug ntau

    Hahahah...!Maypaj! Nws hais tias yog kuv qhov muag txaij xwb thiaj li pom TT tuaj ua HmoobLeejTub no cas tsam no nws ho hu Me NraugLiabTojSiab ua Hmoob Ntuj Tshiab lawm no thiab nab....? Hahahah...! Nws mas ua rau peb lem tag li lawm...! Shocked

    Me NraugLiabTojSiab,

    Ua tsaug uas nws tseem muab nws tus duab cev ntaj ntsug tso rau peb paub nws thiab. Ua tsaug ntau nawb.
    Es nws nyob pem Toj siab los nws nyob tiaj nrag , ua cas nws ho yees duab nyob tiaj nrag?
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Kuv Tuaj Tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 8th October 2011, 6:05 am

    Nyob zoo hnub tshiab rau koj os me muam Koojziagkabzaug, lam muab tso rau ntawm no kom nej pom tias niag Nraug Liab Toj Siab ntawv zoo li ntawv os lawv e, no xwb os hahahahahahaha,

    Xyov li tiag ua cas es kuv me muam Maivpaj es yuav mus funny ua luaj li tiag, ntshe yog nws nco nco hmoob tej tub es thiaj li ua rau nws qhov muag txaij tag li lawm os yom, hahahahahahaha, lam tso dag xwb os!

    kuv nyob toj siab tiag hos tab sis twb yog kuv tij laug los tim USA los saib peb es kuv xa nws rov qab mus tsev es thiaj li yees daim duab no nram VTE xwb os! hos ib daim ces yog yees tom Xeev, yees saum tus pej thuam uas yog tig mus rau sab tom Tub Npis Lis Foom lawv lub qub tsev thiab Fabkis lub qub tsev kho mob puag thaum i os!
    Ua tsaug ntau.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0029

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0030



    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 9th October 2011, 6:17 am

    Nyob zoo NraugLiabTojSiab,

    Wow...! Cas nws nyob rau teb chaws Toj Siab tiag yuad! Tej teb chaws Tojsiab no zoo li thaum ub kuj vam meej kawg, vim tseem pom tej qub teeg qub tug nyob. Khuv xim kawg uas tej tsov rog ua kev puas tsuaj loj heev. Yog tim li cas lawv ho tsis rov qab txhim kho tej Pej Thuam thiab tej tsev Wat lawm?
    Me NraugLiab, zoo li txheej thaum 1930 tej ntawd mas nyob rau Xeev Kham teb no tseem yog hav zoov nuj txeeg, nto luaj phawv xwb, muaj ntxhw thiab twj kum nyob, muaj phim nyoob vaim, muaj Cab (ib hom tsiaj hwj huaj nyob hauv qhov tsua, zoo li tus nyuj) nyob tib si. Thaum zoo hnub zoo hmo Cab tawm ais quaj mas cuag li ib phab tsua nphau los, hnov zoo li suab qeej tsis yog suab qeej, suab nruas npuag tsis xws suab nruas npuaj no tiag...Tab sis twb tsis tau 50 xyoo tom qab xwb, neeg muab zoov noj tu noob kiag, cia li ciaj puam khab lawm xwb... Sad
    Me NraugLiab, xav kom nws tham tej zaj kwv huam nyob teb chaws Xeev rau peb mloog... qh

    Ua tsaug rau nws cov duab.
    PIJPAUJ
    PIJPAUJ
    Developer
    Developer


    Messages : 149
    Date d'inscription : 2010-12-25

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  PIJPAUJ 9th October 2011, 6:49 pm

    Nraug Liab Toj Siab wrote:
    PIJPAUJ wrote:
    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo hnub tshiab os me muam Koojziagkabzaug, Maivpaj, Lubpajzoo, tij laug Hmoobntujqubqab, Hmoobleejtub, Liajntsuab, Pijpauj,...
    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0023

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0025

    Nyob zoo os tus kwvtij NraugLiabTojsiab,

    Kuv nyeem nyeem nws cov lus ntawv muaj ib lo mas tshiab heev rau kuv. Thov nws pab txhais seb yog licas. Lolus ntawd yog LEEVPIAM uas yog nyob hauv sob lus no:
    Tej zaum nyiaj los yeej yuav zais thiab tab sis ho tsis hnov leej twg mus pom, Xyoo 2002 lawv mus kho puab cov theem taw kom zoo ce, lawv tsoo tsoo pob zeb no ua cas cia li khoob lug to ntshuv saib no ua cas muaj ib co mlom tooj me me zais tseg cia ntau ntau nyob rau hauv, cov mlom no yog tib co mlom zoo zoo xwb, lawv muab leevpiam los lo sab nraum no ces thiaj tsis muaj neeg paub li.

    Mloog tus cua mas ntxim LEEVPIAM yuav yog XIS MAAG(cement), yom?
    Nyob zoo hnub tshiab os tij laug Pijpauj, raws li kuv paub mas Xis mas(Cement)lus hmoob ces hu ua LEEV PIAM no os!
    Ua tsaug ntau.
    Uatsaug ntau. Kuv tsis tau hnov dua li. Tsua yog xoomxaim los ntawm sob lus xwb hais tias ntshe yuav yog li xismaag lawm xwb no. Tsuav yog koj plovmeej li ntawd ces mam coj mus siv lawm tomntev.

    Ua li cov Hmoob tog Nplogliab hu lub radio (Vib thab nyub) li cas? Kuv xav tau cov lus uas yog pejxeem huabhwm tis_uas tsis yog qog thiab txhais ncajqha los ntawm lwm haiv neeg li lus los. Xws li, NKAGSIAB los ntawm KHAO JAI, QUAVSW los ntawm KHIB NYIAB, lossis QUAVCAWV, QUAVYEEB los ntawm KHIB LAUJ, KHIB YAS.


    Last edited by PIJPAUJ on 10th October 2011, 4:35 am; edited 1 time in total (Reason for editing : Mixed up some words)
    Hmoob ntuj qub qab
    Hmoob ntuj qub qab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 687
    Date d'inscription : 2010-03-30

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  Hmoob ntuj qub qab 9th October 2011, 8:55 pm

    Nyob zoo Nraug Liab Toj Siab

    Hab hab...wb mas yog kwv tij nyob toj siab tiag yuam hnub no zoo siab pom Nraug Liab Toj siab li duab tiag lawm , wb mas ke ua liaj ua teb ke mus plob yos hav zoov ke ho mus yos tham hluas nkauj thiab ...hehehhehe.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 P1030211


    Nraug Liab Toj Siab wrote:Nyob zoo hnub tshiab os me muam Koojziagkabzaug, Maivpaj, Lubpajzoo, tij laug Hmoobntujqubqab, Hmoobleejtub, Liajntsuab, Pijpauj,...
    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0023

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Scan0025
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Kuv Tuaj Tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 13th October 2011, 4:54 am

    Nyob zoo os tij laug Hmoobntujqubqab, lam muab tso rau ntawm no kom nej s/d tau pom tias: uj niag hmoob ntawv zoo li ntawv os nim ye, no xwb os hahahahahahaha.

    Yog li nws ua tij hais lawm lauj, wb ces ke mus ua liaj ua teb, ke mus yos hav zoov, ke mus ncig ua si yos hluas nkauj, thiab ho ke tuaj tham pem ua si ntawm no thiab, hahahahahahahaha.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 29th October 2011, 6:35 am

    Nyob zoo me muam Koojziagkabzaug, Maivpaj, Nkaujnag, tij laug Hmoobntujqubqab, Hmoobntujtshiab, Liajntsuab, Koobpovtxuj, Hmoobleejtub thiab lwm tus phooj ywg. Tseg ntau ntev loo lawm uas kuv tsis tau tuaj fim nej s/d li lawm, vim lub caij no yog caij sau qoob lawm, thaum sau qoob tag ces twb ho yuav los npaj noj 30 (26/11/2011)thiab ces ntseg yuav tsis tau so li os. Txawm li cas los kuv vam tias nej txhua tus yuav noj qab nyob zoo li qub.

    Kuv nco nco nej es lam los tom teb los saib nej ib pliag xwb os lawv e!

    Tsis nco qab lawm 2,3 hnub dhau los no thaum kuv mus tom liaj ntawv kuv tij laug tau mus pom 1 tug poj ntxoog tiag, cia muaj sij hawm no kuv mam tuaj tham qhia nej mloog.
    Sib ntsib dua.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 29th October 2011, 12:52 pm



    Nyob zoo me Nraug Liab, cas nws mus ntev ntev peb nco nco nws, peb tos tos nws tiag...Ua li yog nej Noj Peb Caug no ces ho tuaj tso duab rau peb saib thiab nawb. Wow...! cas nws hais tau rhiab pob tw ua luaj li...Hahahah...! Khoom no tuaj tham rau peb mloog nawb.
    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 30th October 2011, 5:40 am

    Nyob zoo me muam Koojziagkabzaug, nws puas paub yog tim li cas kuv ho edit tsis tau kuv qhov post li lawm ne? puas yog tim kuv lub computer los yog tim kuv mus ntev ntev es nws ua yees siv ntis lawm ne? hahahahaha
    Ua tsaug
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  koojziagkabzaug 30th October 2011, 12:38 pm


    Nraug Liab Toj Siab,

    Kuv tsis paub thiab, cia Maypaj tuaj kuv mam kom nws saib seb yog ua li cas lawm. Tab sis Maypaj wb yeej tsis tau kov dab tsi li.
    Naxus
    Naxus
    Developer
    Developer


    Messages : 103
    Date d'inscription : 2011-05-25

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  Naxus 30th October 2011, 5:18 pm

    Nraug Liab Toj siab


    Nraug Liab Toj Siab
    Nraug Liab Toj Siab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 774
    Date d'inscription : 2011-05-31
    Age : 37
    Localisation : Nyob ntawm koj ib sab.

    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  Nraug Liab Toj Siab 31st October 2011, 3:08 am

    koojziagkabzaug wrote:
    Nraug Liab Toj Siab,

    Kuv tsis paub thiab, cia Maypaj tuaj kuv mam kom nws saib seb yog ua li cas lawm. Tab sis Maypaj wb yeej tsis tau kov dab tsi li.
    Nyob zoo hnub tshiab rau koj os me muam Koojziagkabzaug, tej zaum nyaj yog tim kuv lub computer lawm xwb os! Hnub no kuv twb edit tau lawm os. Tab sis zoo li lwm chav tseem edit tsis tau li thiab as?

    Nws puas kam pab muab tij laug Nasxus daim duab liab&lub rhawv zeb sauv tso rau kuv qhov avatar ne? hehehe
    Ua tsaug ntau.


    Last edited by Nraug Liab Toj Siab on 31st October 2011, 5:28 am; edited 1 time in total

    Sponsored content


    Kuv tuaj tshiab - Page 2 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 12th May 2024, 5:04 am