HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg? Nraug_11

Hmong beauty nature

Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg? Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

2 posters

    Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg?

    Tub kev deb
    Tub kev deb
    Visitor
    Visitor


    Messages : 37
    Date d'inscription : 2012-09-15

    Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg? Empty Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg?

    Post  Tub kev deb 8th April 2014, 10:55 am

    Nyob zoo ib tsoo me phooj ywg hmov tshua.
    Vim li cas thiaj li muaj tib neeg?
    Vim li cas thiaj li muaj pog muaj yawg?
    Vim li cas thiaj li muaj niam muaj txiv?
    Vim li cas thiaj li muaj kuv thiab koj?
    Peb ua neej nyob rau hauv ntiaj teb no peb yuav xav kom zoo saib peb yuav ua li cas thiaj pab tau peb.
    Kuv xav mas vim muaj lub ntuj thiaj muaj lub ntiaj teb, thiaj li muaj peb tib neeg. Tiam si tib neeg tsi paub tus muab txoj sia rau tib neeg, vim tib neeg thiaj li nyob ywj siab ywj ntsws yam tsi muaj tsw.
    Peb sawv dawvs ntsia lub ntuj saib, txog caij ntuj tshiab ntuj tso dej tso nag los yug tej me nroj me tsuag, me qoob me loo kom hlob mog nyoog txi tau txiv, ua taus hnab.
    Txog caij ntuj tsaug ntuj ho ua ntuj tshav tuaj ko neeg zoo sau tej me qoob loos ntawd.
    Peb hmoob ib txwm hais kam lo lus tias: "ntuj aw" thaum twg ntsib kev nyuaj ce hu tias ntuj aw.
    Tiam si peb twb tsi paub ntuj yog li cas?

    Niaj hnub no kuv paub tias muaj ib txhia neeg mas mus teev ntuj lawm los mus ntseeg ntuj lawm, cov ntawv tej zaum lawv yuav paub tias lawv txoj sia tshwm qhov tws lo?

    Ho tshuav ib co tseem teev poj yawm txwv koob, mas xyov yuav thaum twg lawv mam paub tias lawv cov pog yawg yog cov muab txoj sia rau lawv los yog li cas?

    Peb ua neej peb yuav nco ntsoov ua ntuj tsaug, vim ntuj tau tso dej tso nag los yug peb teb qoob loo kom hlob coj lo yug peb txoj sia ob nawb.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg? Empty Re: Vim li cas peb thiaj tshwm sim los ua tib neeg?

    Post  xiongchang 8th April 2014, 4:39 pm

    ......Nyob zoo os?....Phooj ywg!....Tub kev deb aws?....Suav daws....Yuav tau kawm....Paub txog....{Kev tshwm sim yug - Los ua neeg - Ntiaj teb no}....(Muaj txiv xya - Muaj niam yug)....Tshwm sim yug....Los ua neeg....Ntia jteb no....Suav daws nco ntsoov tias....(Muaj txiv xya - Muaj niam yug)....Yog piv txwv kiag....(Ntuj)....Yog txiv xya....(Av)....Yog niam yug....Yuav ua tsaug....Yuav tsum xub ua tsaug....{Txiv xya - Niam plab - Cuaj hlis ntau - Niam mam yug)....Tshwm sim....Ua neeg....Pom ntuj....Hnov no....Quaj khaws khiam....Noj niam mis.... Xeev xwm....Loj hlob....Paub tab....Ntu zug....Tsi yog....Ua tsaug ntuj nawb....Yuam kev laiv?....Txhais raws li....Hmoob lo lug....(Paub siab - Paub qeg)....Hmoob lo lug....Txhais tau tias:

    Nqe:......1./....Hmoob lo lug....Paub siab....Txhais tau tias....Tib laug - Muam hlob - Txiv - Niam - Txiv ntawm - Niam ntxawm - Txiv hlob - Niam hlob - Pog - Yawg)....Hau zog....Tug coj pej xeem.....Tswj kav.
    Nqe:......2./....Hmoob lo lug....Paub qeg....Txhais tau tias....Muam me - Kwv yau - Tub xeeb leej....Ntxhais xeeb ntxwv....Phaj qeg

      Current date/time is 26th April 2024, 7:55 am