HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Nraug_11

Hmong beauty nature

PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

+3
koojziagkabzaug
xiongchang
PajYeebLaimKabNoog
7 posters

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 27th December 2012, 3:19 pm

    xiongchang wrote:......Me muam paj yeeb laim as...Kuv muab zaj ug no...Ua koj ntiag tug...Koj maj mam nyeem...Seb puas raug...Koj siab os...{Ntuj nis me leej nus...Tug neeg zoo...Kuv nco koj tshaj plawg...Ntiaj teb no...Tsi muaj yam nco npaum l os...Vim tug dab tsi?...Kho kuv nplooj siab...Ncug nplooj plawv tshuav tawg...Tsi muaj yam daws tau...Mob kuv nplooj plawv ncug nco...Cuag nqaij daig hniav...Me leej nus...Vim koj pheej hu nrhiav...Kuv ib qho...Dhau ib qho...Thiaj mob kuv nplooj po...Ncug npaum mob rwj...Es rwj tsi paim...Mob kuv nplooj ntsws...Cuag riam hlais daig zug...Koj yuav tog...Kuv ib hnub...Dhau ib hnub tsi tso...Koj yuav nco...Kuv ib hmos...Dhau ib hmos...Vim wb kev nkauj nraug zoo...Thiaj sib nco tas npaum...Txhob tug siab mog...Kuv tsi xav...Mus ua nraj lum hmoob zeeg nyab...Los vim kuv nam...Siab tsi ncaj...Kuv txiv siab tsi zoo...Nkawd ntshaw nraj lum hmoob zeeg nyiaj txiag...Puag pw sov nkawd siab...Nkawd ntsia kuv txoj sia zoo piv tam..."Ib tug tsiaj"...xav ntes tua noj..."Los ywj siab...Xav ntes muag yuav nyiaj...Los ywj ntsws...Tsi muaj leej twg?..."Cheem tau"...Muab kuv yuam ntiag...Ncaim koj lub xub ntiag...Tug neeg zoo...Hlub nco tshua...Kuv lub kua muag ntwg ri sua...Nruab hnub hmo ntuj...Tsi muaj hnub tu...Uas kuv ib txwm nyiam ntshaw cia siab...Thiaj dhau mus ua nraj lum hmoob zeg sev...Yuav ncaim tas tiam neej laug tuag...Tsi sis ntsib...Tsi muaj hnub rov sib cuag...Nyob zoo koj mog...Me leej nus ntxim hlub nco tshua...Yog koj nco kuv...Kuv tshua txog koj...Mam sis ntsib nruab dab ntub npau suav mog...Sau npe...Me muam paj yeeb laim.

    Nyob zoo os me phooj ywg xyoojchang tus tshaj lij
    koj cov lus sau tau zoo heev li Raug pajyeeb siab heev li ntshe yuav tau copy nqa mus hais rau lwm tus uas tsis tau hnov cov lus no dua pob los koj ma tshaj lij tiag li.
    Ua koj tsaug ntau ntau thiab yuav khaws koj tej lus zoo zoo li no coj mus zwm cia 1 hnub twg
    lub siab ntxhov ntxhov thiaj tau muab los nyeem daws txoj kev qaug zog .Oh.....koj paub ntawv thaib thiab los zoo heev li kthaum kuv past nkauj thai koj thiaj mloog nkag siab
    Kuv yuav muab 1 zaj nkauj thaib rau koj pauj rau koj lub siab dawb uas tseem nqa tej zoo lus los pub kuv nyeem thiab kawm ua tsaug os me leej nus xiongchang los yogphooj ywg xiongchang,Tejlaus hais tias yog xav hnov tej lus zoo thiab muaj txiaj ntsim yuav tau uas 12 lag nyiaj,Tab sis koj lub siab dawb cia li nqa los pub pajyeeblaim,Yog li ua tsaug rau koj lub me siab zoo siab dawb nawb mog XiongChang tus keej tham,Koj keej ntau yam lus koj tsim nyog lawm uas yug los tsis nyhav av na..............

    PajYeebLaim....................


    Nws yog 1 zaj old song but nws hu tau kho siab heev li kuv 1 txwm nyiam los thaum kuv yau yau lawm os lam mloog mog........

    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 27th December 2012, 4:50 pm

    ......Zaj lug nov...Kuv ntaus raws nraim li...Kub ib tug hluas nkauj...Hmoob tuaj nqeg tsev zawj yuav lawm...Maiv co sau tseg...Rau Maiv co...Ib tug viv ncaus muab rau...Kuv tom qab...Kuv ncaim ua hauj lwm deb...Rov los txog tsev...Kuv rov mus ntsib..."Maiv co"

    ......Ntuj nis me leej nus...Kuv hlub nco tshua tiam neej no...Kuv nim tsi xav...Ua nraj lum hmoob zeeg sev...Los vim kuv niam...Nyiam kev neej txheeb...Kuv txiv ntshaw kev tsav ze...Kuv niam lauj nas...txais nraj lum hmoob zeeg nyiaj nqis kos...Kuv txiv lauj xib tes...Txais luag nqis tshoob...Muab kuv yuam ntiag...Mus ua nraj lum hmoob zeeg qhev...Koj mus ua hauj lwm deb lawm...Tsi muaj leeg twg?...Pab ntaus laj fab tswv yim...Seb kuv puas khiav dim...kuv hais zaj twg?...Tas tswv yim...Hais tsav twg...Kev twg tas...Kuv thiaj ua ib siab ncaim raws li...Mus raws li...Kuv niam lub siab nyiam...Kuv txivlub siab ntshaw...Mus raws li...Kuv nplooj siab chim.

    ......Me leej nus as...Ntshe zaum no...Kuv yuav tseg...Koj nyob tom qab ua nraug ntsuag ntsoj nkauj nraug...Tsi sib tau tiam neej no...Yog koj los txog tsev hnub twg?...Koj tuaj ncig see...Kuv lub tsev...Tej qab vag tsib taug...wb ib txwm ua nkauj nraug...Koj txhob tu siab nawb mog...Kuv ncaim koj mus lawm...Sau siab hlo...Mus npaj koj lub neej tom ntej mog...Kuv me leej nus...Tug neeg zoo...Tsim txiaj ncus...Txawm kuv mus lawm...Los kuv koj lub niaj...Txhua sij hawm...Tshua koj thaws lub xyoo...Txhua caij nyoog...Kuv nco koj npaum twg?...Los tsi zoo seev...Rau leej twg paub...Tsi zoo nroo...Rau leej twg hnov...Ciaj tuag tsuj nthi...Nruab xib taws...Kuv nco koj thaum twg?...Kuv mam mus seev qhia nroj tsuag tauj nqeeb xyoob ntoo...Tiam me neej no...Ncaim tas ib txhis...Tsi muaj hnub sib ntsib...Sib cuag lawm...Nyob muaj ib hnub tom ntej..Seb puas sib cuag...Ib zaug ntxiv...Yog tsi sis ntsib...Seb lwmtiam...Puas muaj tseeb li...Tej laug hais tseg...Mam sis ntsib lwm faj nawb mog...Sau npe:...Maiv co...Tug neeg koj nyiam hlub nco tshua.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  koojziagkabzaug 29th December 2012, 12:00 pm

    PajYeebLaim wrote:

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 7dc1a8d25a7d678d7d6137707d2974ce

    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug,Ua cas koj yuav txawj tham ua luaj thiabKoj yog viv ncaus lo yog leej nus.Cas koj tej lus nim hais muaj chaw txawb chaw rau.Thaum kuv nyeem tag twb daws lawm kuv 1 lub sib chim siab npau, Kuv zoo siab muaj tus zoo tswv cuab,Ua zoo qhia zoo qhuab .Thov pab kom kuv sau tau zoo li koj.Thiaj phim coj los zwm cia hauv no.Yog lub sij hawm so kuv thiaj tau tuaj read laug lub caij lub nyoog.Cas koj yim tham ua rau pajyeeb yim xav moog,Yogpajyeeb txoj hmoo zoo es puas yuav pom nws,Yog pom thiab paub tias yog?ntshe yuav kaj siab kaj ntsws yuam Me Phooj ywg KoojZiagKabZaug Nyob rau pajyeeb lub neej yam kuv nyiam tshaj plaws yog pajhmab paj ntoos Thiab xav pom lub hli ci nra thaum tsaus ntuj 2 yam no yog yam kuv 1 txawm nyiam yog koj muab duab pub kuv koj muab paj muab duab hli kuv yuav zoo siab heev thiab ua koj tsaug Kuv cov post nyob rau lwm lub zos muaj paj ntau heev li But kuv tsis paub lub zos ntawm no lawv pub post dab tsi xwb kuv tsis paub yuav tsis paub yoog lawv,Ces kuv yuav ua raws kuv nyiam tab sis tsam lawv tsis nyiam ua li koj puas qhia tau meme rau kuv phooj ywg siab zoo me KoojZiagKabZaug,..........

    PajYeebLaim muab zaj nkauj no pub koj ua koj tsaug uas los hais nyob zoo rau pajyeeblaim mog



    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Refletlune

    Nyob zoo phooj ywg Paj Yeeb Laim,

    Thaum pom paj yeeb laim txias ua rau kuv lub siab dhia
    Thaum pom paj yeeb nra paug ua rau kuv lub siab qaug

    Yog nws nyiam paj yeej meem tuaj cog kom lub vaj paj nra
    Yog nws nyiam hli nra yeej meem tuaj tham txog ntuj teb hnub qub nra

    Yog nws nyiam paj huam yeej meem tuaj sau lus ntuas
    Yog nws nyiam tham kev hlub yeej meem tuaj tseb noob kom tuaj yub

    Yam twg los puav leej zoo khaws ua koob hmoov
    Lus hlub lus tshua los yeej zoo khaws tseg ua dab muag

    Lus nyiaj keeb puaj txwm yuav khaws ua keeb kwm
    Lus qhuab lus ntuas yuav khaws rau tej hluas

    Lus kwv huam dab neeg yuav khaws cia tau xyaum ua neej
    Kwv txhiaj lus taum yuav khaws cia tau nplij yus lub siab chim siab npau

    Ib daim duab paj yuav khaws los saib ua hauv tshuaj kab ntsab
    Ib daim duab hli yuav khaws los saib ua hauv tshuaj daws sab lim

    Li ntawd thov nquag hu nws tuaj pab cog paj kom lub vaj nra
    Li ntawd thov nws tuaj pab tham pem kom sov tsev

    Yuav muaj lus ua tsaug rau nws lub dag zog ntau ntau.


    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 1st January 2013, 1:15 am

    KoojZiagKabZaug Thiab XiongChang
    Happy New Year rau neb os 2013

    Twb los txog lawm Thov kom neb xav tau
    Yam twg los tau raws siab ntshaw mog

    PajYeebLaim................

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 214113
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 1st January 2013, 5:31 am

    ......Nyob zoo...Hnub tshiab...Thiab xyoo tshiab..."2013"...Nyob zoo...Koj thiab os...Me muam paj yeeb laim aws...Yam kuv nyiam...Qhov kuv ntshaw...Yeej zaum tsawg...Pw nraim ntawm...Kuv ib sab...Tsi nqhis lawm os...Kuv txhawj xeeb txog...kuv muam neb ob leeg mes ntsis xwb os mog...Nyob zoo...Mam sis ntsib dua...Hnub tshiab tom ntej mog.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 10th February 2013, 11:21 pm

    koojziagkabzaug wrote:
    PajYeebLaim wrote:

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 7dc1a8d25a7d678d7d6137707d2974ce

    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug,Ua cas koj yuav txawj tham ua luaj thiabKoj yog viv ncaus lo yog leej nus.Cas koj tej lus nim hais muaj chaw txawb chaw rau.Thaum kuv nyeem tag twb daws lawm kuv 1 lub sib chim siab npau, Kuv zoo siab muaj tus zoo tswv cuab,Ua zoo qhia zoo qhuab .Thov pab kom kuv sau tau zoo li koj.Thiaj phim coj los zwm cia hauv no.Yog lub sij hawm so kuv thiaj tau tuaj read laug lub caij lub nyoog.Cas koj yim tham ua rau pajyeeb yim xav moog,Yogpajyeeb txoj hmoo zoo es puas yuav pom nws,Yog pom thiab paub tias yog?ntshe yuav kaj siab kaj ntsws yuam Me Phooj ywg KoojZiagKabZaug Nyob rau pajyeeb lub neej yam kuv nyiam tshaj plaws yog pajhmab paj ntoos Thiab xav pom lub hli ci nra thaum tsaus ntuj 2 yam no yog yam kuv 1 txawm nyiam yog koj muab duab pub kuv koj muab paj muab duab hli kuv yuav zoo siab heev thiab ua koj tsaug Kuv cov post nyob rau lwm lub zos muaj paj ntau heev li But kuv tsis paub lub zos ntawm no lawv pub post dab tsi xwb kuv tsis paub yuav tsis paub yoog lawv,Ces kuv yuav ua raws kuv nyiam tab sis tsam lawv tsis nyiam ua li koj puas qhia tau meme rau kuv phooj ywg siab zoo me KoojZiagKabZaug,..........

    PajYeebLaim muab zaj nkauj no pub koj ua koj tsaug uas los hais nyob zoo rau pajyeeblaim mog



    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Refletlune

    Nyob zoo phooj ywg Paj Yeeb Laim,

    Thaum pom paj yeeb laim txias ua rau kuv lub siab dhia
    Thaum pom paj yeeb nra paug ua rau kuv lub siab qaug

    Yog nws nyiam paj yeej meem tuaj cog kom lub vaj paj nra
    Yog nws nyiam hli nra yeej meem tuaj tham txog ntuj teb hnub qub nra

    Yog nws nyiam paj huam yeej meem tuaj sau lus ntuas
    Yog nws nyiam tham kev hlub yeej meem tuaj tseb noob kom tuaj yub

    Yam twg los puav leej zoo khaws ua koob hmoov
    Lus hlub lus tshua los yeej zoo khaws tseg ua dab muag

    Lus nyiaj keeb puaj txwm yuav khaws ua keeb kwm
    Lus qhuab lus ntuas yuav khaws rau tej hluas

    Lus kwv huam dab neeg yuav khaws cia tau xyaum ua neej
    Kwv txhiaj lus taum yuav khaws cia tau nplij yus lub siab chim siab npau

    Ib daim duab paj yuav khaws los saib ua hauv tshuaj kab ntsab
    Ib daim duab hli yuav khaws los saib ua hauv tshuaj daws sab lim

    Li ntawd thov nquag hu nws tuaj pab cog paj kom lub vaj nra
    Li ntawd thov nws tuaj pab tham pem kom sov tsev

    Yuav muaj lus ua tsaug rau nws lub dag zog ntau ntau.



    nyob zoo os koojziagkabzaug cas twb yog 1 lub caij nyoog ntev
    dhau loslawm 1 ntus.PajYeebLaim tsis tau tuaj teb koj lus ,es nej
    puas tseem nyob zoo pajyeeb laim khwv khwv thiaj mus
    ntsiag txiaj tsis rov tuajnoo nej moo es nyaj sawv daws tseem noj
    qab nyob zoo na,zoo siab hnub no rov tuaj hnov
    koj cov lus nroo ua rau pajyeeblaim lub siab rov ntxhoo os mog
    Ua tsaug koj daim duab thiab zaj zoo nkauj nawb mog koojziagkabZaug
    Lam tso 1 zaj nkauj rau peb tau mloog ua kev kho siab xwb...
    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 7527ff05b93a4941f3e3e2ce59c3b85a



    Last edited by PajYeebLaim on 17th February 2013, 4:01 pm; edited 1 time in total
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 10th February 2013, 11:40 pm

    xiongchang wrote:......Zaj lug nov...Kuv ntaus raws nraim li...Kub ib tug hluas nkauj...Hmoob tuaj nqeg tsev zawj yuav lawm...Maiv co sau tseg...Rau Maiv co...Ib tug viv ncaus muab rau...Kuv tom qab...Kuv ncaim ua hauj lwm deb...Rov los txog tsev...Kuv rov mus ntsib..."Maiv co"

    ......Ntuj nis me leej nus...Kuv hlub nco tshua tiam neej no...Kuv nim tsi xav...Ua nraj lum hmoob zeeg sev...Los vim kuv niam...Nyiam kev neej txheeb...Kuv txiv ntshaw kev tsav ze...Kuv niam lauj nas...txais nraj lum hmoob zeeg nyiaj nqis kos...Kuv txiv lauj xib tes...Txais luag nqis tshoob...Muab kuv yuam ntiag...Mus ua nraj lum hmoob zeeg qhev...Koj mus ua hauj lwm deb lawm...Tsi muaj leeg twg?...Pab ntaus laj fab tswv yim...Seb kuv puas khiav dim...kuv hais zaj twg?...Tas tswv yim...Hais tsav twg...Kev twg tas...Kuv thiaj ua ib siab ncaim raws li...Mus raws li...Kuv niam lub siab nyiam...Kuv txivlub siab ntshaw...Mus raws li...Kuv nplooj siab chim.

    ......Me leej nus as...Ntshe zaum no...Kuv yuav tseg...Koj nyob tom qab ua nraug ntsuag ntsoj nkauj nraug...Tsi sib tau tiam neej no...Yog koj los txog tsev hnub twg?...Koj tuaj ncig see...Kuv lub tsev...Tej qab vag tsib taug...wb ib txwm ua nkauj nraug...Koj txhob tu siab nawb mog...Kuv ncaim koj mus lawm...Sau siab hlo...Mus npaj koj lub neej tom ntej mog...Kuv me leej nus...Tug neeg zoo...Tsim txiaj ncus...Txawm kuv mus lawm...Los kuv koj lub niaj...Txhua sij hawm...Tshua koj thaws lub xyoo...Txhua caij nyoog...Kuv nco koj npaum twg?...Los tsi zoo seev...Rau leej twg paub...Tsi zoo nroo...Rau leej twg hnov...Ciaj tuag tsuj nthi...Nruab xib taws...Kuv nco koj thaum twg?...Kuv mam mus seev qhia nroj tsuag tauj nqeeb xyoob ntoo...Tiam me neej no...Ncaim tas ib txhis...Tsi muaj hnub sib ntsib...Sib cuag lawm...Nyob muaj ib hnub tom ntej..Seb puas sib cuag...Ib zaug ntxiv...Yog tsi sis ntsib...Seb lwmtiam...Puas muaj tseeb li...Tej laug hais tseg...Mam sis ntsib lwm faj nawb mog...Sau npe:...Maiv co...Tug neeg koj nyiam hlub nco tshua.

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 439efc44093ee47647c6e83a44d38f4d


    Nyob zoo os Tij laug XiongChang,ntev loo uas pajyeeblaim tsis tau
    rov tuaj saib nws thiab koojziagkabzaug es neb puas tseem nyob kaj siab lug thiab
    vim tias ntau hnub ntau hli los no pajyeeblaim kuj muaj me ntsis kev ntxhob siab thiab

    Dej num ntau es tsis tau tuaj seev rau neb mloog lawm .li cas los tsuav sawv daws noj qab pw zov xwbkaj pajyeeb siab lawm ntau os mog.Tijlaug xiongchang ua tsaug koj tej me lus txhawb zog thiab txhawb nqa qhuab qhia ,Zoo kawg li os mog ntshe yuav teb tsis tag nws tej lus zoo rov rau nws tab sis ua tsaug txhua yam lus zoo lus txhawb.yuav khaws nws tej lus mus ua tshuaj cawm siab cawm siav tib si os zoo caij nyoog li rov tuaj mog

    PajYeebLaim..................



    Last edited by PajYeebLaim on 27th March 2013, 7:22 am; edited 1 time in total
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 11th February 2013, 7:43 am

    ......Haw...haws... Laughing Laughing Me muam paj yeeb laim aws...Koj mus ntev dhau...Kev nploj nphob tas...Twb tu siab ntev lawm...Yog txawj tuag...Ntshe lwj tas...Toj ntxas...Yub nroj tuaj ntev dos...Peb plaub nplooj...Yug lub npe zoo...Yuav tau tuaj ntoj thuv...Saib xyuas...Yug lub vaj tsev...Kom du dais mas yuam.
    Nco.ntsoov txog
    Nco.ntsoov txog
    Visitor
    Visitor


    Messages : 34
    Date d'inscription : 2011-11-04

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Nco.ntsoov txog 12th February 2013, 6:41 am

    PajYeebLaim wrote:
    xiongchang wrote:......Zaj lug nov...Kuv ntaus raws nraim li...Kub ib tug hluas nkauj...Hmoob tuaj nqeg tsev zawj yuav lawm...Maiv co sau tseg...Rau Maiv co...Ib tug viv ncaus muab rau...Kuv tom qab...Kuv ncaim ua hauj lwm deb...Rov los txog tsev...Kuv rov mus ntsib..."Maiv co"

    ......Ntuj nis me leej nus...Kuv hlub nco tshua tiam neej no...Kuv nim tsi xav...Ua nraj lum hmoob zeeg sev...Los vim kuv niam...Nyiam kev neej txheeb...Kuv txiv ntshaw kev tsav ze...Kuv niam lauj nas...txais nraj lum hmoob zeeg nyiaj nqis kos...Kuv txiv lauj xib tes...Txais luag nqis tshoob...Muab kuv yuam ntiag...Mus ua nraj lum hmoob zeeg qhev...Koj mus ua hauj lwm deb lawm...Tsi muaj leeg twg?...Pab ntaus laj fab tswv yim...Seb kuv puas khiav dim...kuv hais zaj twg?...Tas tswv yim...Hais tsav twg...Kev twg tas...Kuv thiaj ua ib siab ncaim raws li...Mus raws li...Kuv niam lub siab nyiam...Kuv txivlub siab ntshaw...Mus raws li...Kuv nplooj siab chim.

    ......Me leej nus as...Ntshe zaum no...Kuv yuav tseg...Koj nyob tom qab ua nraug ntsuag ntsoj nkauj nraug...Tsi sib tau tiam neej no...Yog koj los txog tsev hnub twg?...Koj tuaj ncig see...Kuv lub tsev...Tej qab vag tsib taug...wb ib txwm ua nkauj nraug...Koj txhob tu siab nawb mog...Kuv ncaim koj mus lawm...Sau siab hlo...Mus npaj koj lub neej tom ntej mog...Kuv me leej nus...Tug neeg zoo...Tsim txiaj ncus...Txawm kuv mus lawm...Los kuv koj lub niaj...Txhua sij hawm...Tshua koj thaws lub xyoo...Txhua caij nyoog...Kuv nco koj npaum twg?...Los tsi zoo seev...Rau leej twg paub...Tsi zoo nroo...Rau leej twg hnov...Ciaj tuag tsuj nthi...Nruab xib taws...Kuv nco koj thaum twg?...Kuv mam mus seev qhia nroj tsuag tauj nqeeb xyoob ntoo...Tiam me neej no...Ncaim tas ib txhis...Tsi muaj hnub sib ntsib...Sib cuag lawm...Nyob muaj ib hnub tom ntej..Seb puas sib cuag...Ib zaug ntxiv...Yog tsi sis ntsib...Seb lwmtiam...Puas muaj tseeb li...Tej laug hais tseg...Mam sis ntsib lwm faj nawb mog...Sau npe:...Maiv co...Tug neeg koj nyiam hlub nco tshua.

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 439efc44093ee47647c6e83a44d38f4d


    Nyob zoo os Tij laug XiongChang,ntev loo uas pajyeeblaim tsis tau
    rov tuaj saib nws thiab koojziagkabzaug es neb puas tseem nyob kaj siab lug thiab
    vim tias ntau hnub ntau hli los no pajyeeblaim kuj muaj me ntsis kev ntxhob siab thiab

    Dej num ntau es tsis tau tuaj seev rau neb mloog lawm .li cas los tsuav sawv daws noj qab pw zov xwbkaj pajyeeb siab lawm ntau os mog.Tijlaug xiongchang ua tsaug koj tej me lus txhawb zog thiab txhawb nqa qhuab qhia ,Zoo kawg li os mog ntshe yuav teb tsis tag nws tej lus zoo rov rau nws tab sis ua tsaug txhua yam lus zoo lus txhawb.yuav khaws nws tej lus mus ua tshuaj cawm siab cawm siav tib si os zoo caij nyoog li rov tuaj mog

    PajYeebLaim..................

    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 12th February 2013, 2:24 pm

    Nco.ntsoov txog wrote:
    PajYeebLaim wrote:
    xiongchang wrote:......Zaj lug nov...Kuv ntaus raws nraim li...Kub ib tug hluas nkauj...Hmoob tuaj nqeg tsev zawj yuav lawm...Maiv co sau tseg...Rau Maiv co...Ib tug viv ncaus muab rau...Kuv tom qab...Kuv ncaim ua hauj lwm deb...Rov los txog tsev...Kuv rov mus ntsib..."Maiv co"

    ......Ntuj nis me leej nus...Kuv hlub nco tshua tiam neej no...Kuv nim tsi xav...Ua nraj lum hmoob zeeg sev...Los vim kuv niam...Nyiam kev neej txheeb...Kuv txiv ntshaw kev tsav ze...Kuv niam lauj nas...txais nraj lum hmoob zeeg nyiaj nqis kos...Kuv txiv lauj xib tes...Txais luag nqis tshoob...Muab kuv yuam ntiag...Mus ua nraj lum hmoob zeeg qhev...Koj mus ua hauj lwm deb lawm...Tsi muaj leeg twg?...Pab ntaus laj fab tswv yim...Seb kuv puas khiav dim...kuv hais zaj twg?...Tas tswv yim...Hais tsav twg...Kev twg tas...Kuv thiaj ua ib siab ncaim raws li...Mus raws li...Kuv niam lub siab nyiam...Kuv txivlub siab ntshaw...Mus raws li...Kuv nplooj siab chim.

    ......Me leej nus as...Ntshe zaum no...Kuv yuav tseg...Koj nyob tom qab ua nraug ntsuag ntsoj nkauj nraug...Tsi sib tau tiam neej no...Yog koj los txog tsev hnub twg?...Koj tuaj ncig see...Kuv lub tsev...Tej qab vag tsib taug...wb ib txwm ua nkauj nraug...Koj txhob tu siab nawb mog...Kuv ncaim koj mus lawm...Sau siab hlo...Mus npaj koj lub neej tom ntej mog...Kuv me leej nus...Tug neeg zoo...Tsim txiaj ncus...Txawm kuv mus lawm...Los kuv koj lub niaj...Txhua sij hawm...Tshua koj thaws lub xyoo...Txhua caij nyoog...Kuv nco koj npaum twg?...Los tsi zoo seev...Rau leej twg paub...Tsi zoo nroo...Rau leej twg hnov...Ciaj tuag tsuj nthi...Nruab xib taws...Kuv nco koj thaum twg?...Kuv mam mus seev qhia nroj tsuag tauj nqeeb xyoob ntoo...Tiam me neej no...Ncaim tas ib txhis...Tsi muaj hnub sib ntsib...Sib cuag lawm...Nyob muaj ib hnub tom ntej..Seb puas sib cuag...Ib zaug ntxiv...Yog tsi sis ntsib...Seb lwmtiam...Puas muaj tseeb li...Tej laug hais tseg...Mam sis ntsib lwm faj nawb mog...Sau npe:...Maiv co...Tug neeg koj nyiam hlub nco tshua.

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 439efc44093ee47647c6e83a44d38f4d


    Nyob zoo os Tij laug XiongChang,ntev loo uas pajyeeblaim tsis tau
    rov tuaj saib nws thiab koojziagkabzaug es neb puas tseem nyob kaj siab lug thiab
    vim tias ntau hnub ntau hli los no pajyeeblaim kuj muaj me ntsis kev ntxhob siab thiab

    Dej num ntau es tsis tau tuaj seev rau neb mloog lawm .li cas los tsuav sawv daws noj qab pw zov xwbkaj pajyeeb siab lawm ntau os mog.Tijlaug xiongchang ua tsaug koj tej me lus txhawb zog thiab txhawb nqa qhuab qhia ,Zoo kawg li os mog ntshe yuav teb tsis tag nws tej lus zoo rov rau nws tab sis ua tsaug txhua yam lus zoo lus txhawb.yuav khaws nws tej lus mus ua tshuaj cawm siab cawm siav tib si os zoo caij nyoog li rov tuaj mog

    PajYeebLaim..................


    Cas tuaj tsis seev 1 suab nqee 1 los coj los txhawb pajyeeb lub zog hehe
    li cas los tsuav tuaj xauj ces twb kaj pajyeeb siab lawm sis nrauj hehehe

    NcoNtsoovTxog koj yog leej twg ne......?

    Sister los yog me btother os ?

    PajYeebLaim..................
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 12th February 2013, 3:32 pm

    xiongchang wrote:......Haw...haws... Laughing Laughing Me muam paj yeeb laim aws...Koj mus ntev dhau...Kev nploj nphob tas...Twb tu siab ntev lawm...Yog txawj tuag...Ntshe lwj tas...Toj ntxas...Yub nroj tuaj ntev dos...Peb plaub nplooj...Yug lub npe zoo...Yuav tau tuaj ntoj thuv...Saib xyuas...Yug lub vaj tsev...Kom du dais mas yuam.

    TijLaug xiongchang pajyeeblaim lam xav tuaj nrog nej nyob tab sis pajyeeb tsis paub sau ntawv teeb ntawv thiab siab kub kub es sau lus los tsis rov los check ces qee lo lus tsis yog thiabtsis rau los thov zam txim yom,Thiab tseem xyaum xwb ,ntshe thaum neh los read pajyeeb cov post ces ntshe nej yuav luag luag rhiab tawv plab tag,But thov ua siab ntev pab qhia mog ua tsaug,koj tseem lossaib pajyeeb os me tijlaug siab zoo.ziag no hauv pajyeeb lub siab ces muaj puv npo txoj kev ntxhov thiab poob kua muag,tsis pom qab tso pa rau qhov twg,yam yuav ua tau txoj kev ntxhov ploj mus 1 pliag ces yog thaum dab ntub laum lawm xwb ,thaum tsim rov los kua muag twb ntws nto txias zias puv ntsej muag mam paub tias kua muag ntws tseem xav tias kuv twb tsis tau quaj cas kua muag ho ntws tau li cas ,qhov tseeb kua muag twb ntws hauv dab ntub npau suav tus ntsuj plig twb tsau tsawv kua muag yam tsis muaj leej twg yuav paub txog ,hehe tijlaug
    tham ntau zog lawm os es mus lawm mam ntsib tijlaug dua lwm lub caij mog Happy Happy Early Valentines Day rau nws mog



    HappyValentine's Day.


    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  koojziagkabzaug 12th February 2013, 4:07 pm





    Nyob zoo Saint Valentin rau Paj yeeb Laim thiab tsoom phooj ywg,

    Hmoov sib hlub thov kom txhua leej luag li ntxhub
    Hmoov sib nyiam thov kom koj luag ntxhi de ncauj tsis vov hniav



    Last edited by koojziagkabzaug on 13th February 2013, 1:43 am; edited 1 time in total
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 12th February 2013, 7:31 pm

    koojziagkabzaug wrote:




    Nyob zoo Saint Valentin rau Paj yeeb Laim thiab tsoom phooj ywg,

    Hmoov sib hlub thov kom txhua leej luag li ntxhub
    Hmoov sib nyiam thov kom koj luag ntxhi de ncauj tsis vov hniav

    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug............
    Uas nws tseem tuaj hais Happy Valentine's Day pub pajyeeb thiab os

    Happy Valentine rau nws thiab mog.............
    ntev long uas pajyeeblaim tsis khoom rov tuaj es nws puas nyob zoo

    nrog rau cov phooj ywg sawv daws thiab?....................
    zoo siab uas hnub no pajyeeb rov pom nws los saib pajyeeb rau ntawm

    no os Hapyy Valentine's Day thov txim nawb nyiam zaj nkauj no lam
    tso tau mloog ua kev lom zem yom.............

    PajYeebLaim...............
    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 18dfb873f1644758a1161b683415ad55

    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  koojziagkabzaug 13th February 2013, 2:04 am



    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Valent10

    Nyob zoo Paj Yeeb Laim,

    Txhob mus ntev ntev tuaj nrog koojziagkabzaug zov tsev
    Txhob ncaim ploj rov tuaj nrog kuv zov zos

    Yog koj tsis tuaj, kuv nyob ib leeg tsis tau luag
    Yog koj tsis tshwm, kuv tos tos tsis pom koj qhwv twg

    Koj mus deb deb los nco txog kuv uas tos tos koj ntsia ntsoov kev
    Koj mus pom qhov zoo los nco txog tus nyob twj cuab tos yos koj tsis hnov moo.

    Ua tsaug koj zaj nkauj zoo heev
    Thov kom txoj kev sib hlub nyob mus li hauv cov txwj nkawm
    Kom Peb Hmoob muaj txoj kev vam meej li lub siab ntshaw
    Qhov twg muaj kev sib hlub qhov ntawd muaj kev kaj siab
    Kev sib hlub yog tshuaj qab ntug kho txhua yam mob
    Thov kom leej txiv cog ib tsob, leej niam cog ib tug
    Kom siv tsis tag, kom kev sib hlub loj li dej cag
    Kom siv tsis kug, kom lub neej kaj siab lug li nkauj ntsuab nraug nab nruab ntug...

    PajYeebLaim, nws nrog kuv mloog zaj nkauj ...

    Hmong ntuj tshiab
    Hmong ntuj tshiab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 537
    Date d'inscription : 2011-05-25

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Hmong ntuj tshiab 15th February 2013, 1:27 pm

    PajYeebLaim wrote:

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 6cb993d8ced7dc0268647692454e6d1d


    Tsab xov xa moo

    Tus ntawm no------------------kuv yog xyooj tsab
    Yuav los tshab-----------------------ib zaj dab neeg
    Hais kom deeg-----------------mus thoob ntiaj teb
    Xa mus deb-------------------------txog ntuj tim ub

    Tus kuv hlub --------------------koj dua twg lawm
    tsis pom tawm------------------------ncig li yav tas
    puas xeev ras----------------------nco wb kev hlub
    ntuj thaum ub------------------wb kev nkauj nraug

    tham nrov yaug---------------nrog lub xyoo tshiab
    mob kuv siab---------------------yeej tsis paub zoo
    tau ntau xyoo----------------------tsis hnov koj xov
    ntuj nram ntxov-----------------------wb tej lus cog

    puas nco txog-------------------------tej me lus zoo
    tsis muaj hmoo------------------thiaj tau ncaim koj
    tso wb txoj------------------------kev hlub rau luag
    lawv thiaj puag--------------------koj rau kuv ntsia

    tus mob ntxhia----------------hlais rhe nplooj siab
    ua mob iab------------------txhua hnub txhua hmo
    kuv thiaj nco--------------------------koj tag ib sim
    ntshe yog vim------------------wb hmoov tsis tiam

    es koj niam----------------------thiab koj txiv lawv
    thiaj yuam rawv-------------------koj mus rau luag
    lub kua muag----------------ntws tuaj ntawm plhu
    tsa ncauj hu--------------------------koj tsis zoo teb

    tej lus ntxheb------------------hlub koj tshaj plaws
    tsis paub tsaws-----------------------zaj lus pab koj
    kua muag loj-------------------------koj thiaj tau so
    ua kev nco----------------------mus txog hnub tuag

    ho yuav zuag---------------------txog koj tus kheej
    koj lub neej--------------------------zoo li cas lawm
    cev nkauj ntxawm------------------puas zoo li qub
    yav thaum ub----------------------wb tuav tes rawv

    lub caij sawv--------------------tham seev yuj yees
    txoj kev plees--------------------ncig mus yuj yeev
    tsis nco seev--------------------txoj kev nyuab siab
    nyob ntuj tshiab------------tawm plaws ntuj tsaug

    tej kev taug--------------------------ua ke tas hnub
    tshav tsis kub-----------------------tsis hnov cua no
    caij ntuj so---------------------------los yeej ib yam
    txoj kev tham------------------yeej tsis pov khawv

    ntuj yuas lawv----------------kuv nplooj siab hlub
    txiv leej tub--------------------xav ntsoov txog koj
    thaum tuaj ntoj------------------txog roob vaub kib
    kuv rov ntsib------------------------koj ua zaum ob

    neej pov plob----------------thiaj muaj qhov tseeb
    kev thaj yeeb-------------------wb kev nkauj nraug
    thiaj pib raug---------------------ua phooj ywg zoo
    tham lub xyoo--------------------mus dhau lub niaj

    neej sawm txhiaj------------------wb tau teem tseg
    tuav rawv leg----------------------sib pab tsim kho
    kuv thiaj rho-----------------------pob peev rau koj
    tuam tus choj-----------------ncav cuag kev kawm

    koj thiaj tawm------------------tuaj mus Vientiane
    thaum kawm tas-------------------mam sau ua neej
    kuv tus kheej-------------------pab koj kawg nkaus
    vim tej laus----------------------txoj cai quab yuam

    nto ntoo tshuam----------------phiaj thaiv kuv kab
    txoj kev tab-------------------------lub cuab lub yig
    nws thiaj tig------------------------mus rau lwm tus
    Hmoob leej nus------------------thiaj mob lub siab

    Kua muag iab----------------ntws tuaj ntawm plhu
    Tsa ncauj hu------------------------lub ntuj tsis pab
    Tsis pom qab-----------------------yuav ua zaj twg
    Ncauj cuag tswg---------------------los pab tsis tau

    Chim siab dhau-----------------ces thiaj kawg quaj
    Kuv tsis muaj-------------------vaj huam yuav pab
    Thiaj rov qab---------------------los mus looj ceeb
    Luag thiaj txeeb---------------koj ntawm kuv mus

    Ua luag tus---------------------mus nrog luag nyob
    Siab thiaj mob---------------------los txog hnub no
    Kuv thiaj nco------------------koj nyob nruab siab
    caij ntuj tshiab------------------------lub hli xiab ib

    teb kab tsib------------------------nrog koj mus lov
    caij sawv ntxov---------------------wb kuj sib cuag
    tsaus ntuj zuag-------------------tuaj tim npoo ntuj
    kuv siab yuj---------------------tsis xav ncaim mus

    Hmoob leej nus------------------teev me kua muag
    Ntws nrov tsuag------------------yam teev dej lwg
    Txawm leej twg----------------yeej tsis nrog paub
    Ncauj tsis saub-----------------kua muag teev yees

    Txoj kev plees----------------------ces tag zaum no
    Xyov yuav nco-----------------mus txog hnub twg
    Tej phooj ywg--------------------kuj pab mob siab
    Kua muag iab-------------------thiaj ntws dai daub

    Koj puas paub---------------------tias kuv hlub koj
    Lub plawv ntoj--------------------ces siav yuav yaj
    Mob siab tshaj-----------------------los hais tsis tau
    Chim siab dhau---------------------kuv uv tsis taus

    Hmoob tej laus------------------txoj kev txhav poj
    Twg zog loj--------------------thiab twg npab ncab
    Yog twg nyab---------------kuv ntxub tshaj plaws
    Ua rog raws------------------------tua kom tu noob

    Raws kom poob-----------------rau qab tsuas tuag
    Siab thiaj tsuag------------os phawg hmoob aw!!/.

    ( xaus li no )

    .


    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 15th February 2013, 2:31 pm

    ......Ua tsaug os...Phooj ywg!...Hmoob ntuj tshiab...Tug siab zoo...Koj muab kuv zaj dab neeg...Nkauj nraug zoo...Mos wb sib ncaim...June 14, 1972...Kuv rov tiaj nrag moos cab...Yuav nce dav hlau ya...Nqeg kawm qab teb...Nroog paj xes...Sau ntxhais ua...Lug paj huam...Hais cuam tshuam txog...Mos wb lub neej nkauj nraug zoo...Tsi sib tau...Vim raug neeg..."Ntuj tshw"...txeeb txhav yuav lawm...Lub neej txwj nkawm...Thiaj tshwm sim tsi taug...Rau neeg ntiaj teb ntsia...Yog lwm tiam muaj tias...Seb puas sis ntsib...Rov lwm txheej tiam neej tom ntej...Phooj ywg!...Hmoob ntuj tshiab...Wb ib leeg...Nim muaj ntau zaj dab neeg...Kev nkauj nraug..."Hlub nco tshua"...Ua neej nrog...Lub kua muag...Nco txog hnub tuag...Ib nplooj siab...Tsi lwj ncug npaum mob rwj...Es rwj tsi paim...Mob cuag riam hlais...Mob cuag kua txob ntsim...Kuv tseem tshuav ntau zaj dab neeg...Nkauj nraug zoo...Muaj sij hawm...Kuv mam sau ntxiv...Rau koj txhais ua lug paj huam...Ua puav pheej tseg...Rau neeg ntiaj teb...Tau nyeem khaws cia os mog...Nyob zoo...Mam sis ntsib dua nawb...Phooj ywg...Hmoob ntuj tshiab aws...Nyeem koj zaj paj huam...Ua kuv npe...Kua muag yuav poob...Yam txooj qoob...Tsi tau dej nag yug...Nplooj ntsws ntsee...Daj tseem yuav tuag os.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 15th February 2013, 2:57 pm

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Img12
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 15th February 2013, 3:14 pm

    ......Daim duab nov...Yog ib tug qub hluas nkauj...Kawm ntawv ua ke...Nrrog looj ceeb...September 2, 1967 To April 30, 1968...Sib ncaim cim peb caug...December 31, 1969...Rov sis ntsib ua nkauj nrag...January 1, 1972 And June 14, 1972....Nws lub npe..."Mos"
    Hmong ntuj tshiab
    Hmong ntuj tshiab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 537
    Date d'inscription : 2011-05-25

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Hmong ntuj tshiab 15th February 2013, 8:42 pm

    Tsab xov xa moo tshua

    Tus ntawm no------------------yog xwm tub ceev
    Yuav los seev-----------------------ib zaj dab neeg
    Hais kom deeg-----------------mus thoob ntiaj teb
    Xa mus deb-------------------------txog ntuj tim ub

    Tus kuv hlub --------------------koj dua twg lawm
    tsis pom tawm------------------------ncig li yav tas
    puas xeev ras----------------------nco wb kev hlub
    ntuj thaum ub------------------wb kev nkauj nraug

    tham nrov yaug----------------nyob ntawm nej zos
    Leej muam mos-------------------tus neeg kuv nco
    Sib ncaim hmo---------------hnub tim kaum plaub
    Tau sib haub----------------------thaum lub rau hli

    Suav txij li-----------------------xyoo xya caum ob
    Tuav tes nyob---------------------taug kev ib hmos
    Tej lus ntos--------------------wb tham khee kawv
    Tuav tes rawv------------------thiab qaim koj npab

    Tau sib thab---------------------tham seev yuj yees
    Tsis nco nkees---------------------ib hmos kaj ntug
    Yeej tsis nrug-----------------txog caij sawv ntxov
    Kuv yuav rov---------------------los mus moos cab

    Rho nyiaj pab------------------yog tsib puas txhiab
    Coj mus xiab--------------------koj txoj kev kawm
    Mos thiaj tawm----------------tuaj roog Vientiane
    Thaum kawm tas------------------wb mam sib sau

    Txhob siab yau-----------------------ua lub siab loj
    Kuv thiab koj------------------------zoo tam ib tsev
    Tho txoj kev---------------------kom koj mus dhau
    Thaum kawm tau-----------------wb neej yeej zoo

    Kuv rov loo------------------------los rau moos cab
    Npaj phaj tshab---------------rov mus kawm ntxiv
    Muaj npe chiv---------------------raug mus qab teb
    Yuav ncaim deb------------------siab uv kom dhau

    Kuv thiaj tau---------------------sawv nce dav hlau
    Ya mus rau------------------------lub nroog paj xes
    Thaum ntawd ces---------------tsuas rau siab ntso
    Kawm tag nrho-------------------kuv rov looj ceeb

    Los tuav txheeb-------------------lub luag dej num
    Raws yeej cum--------------ntawm tub ceev xwm
    Keeb txheej tshwm----------------saib fab tub rog
    Coj lus tog-----------------------dej num khiav zoo

    Txog lub xyoo-------------------qab tsiab peb caug
    Kev nkauj nraug-------------------tau plam tu ncua
    Txoj kev tshua-------------------ntawm wb ob leeg
    Kuv tau ntseeg-----------------------wb nco ib yam

    Hnov luag tham---------------mos kev kawm nres
    Vim raug ntes--------------------mus ua luag nyab
    Kuv siab fab-------------------------ntuj tsaus li nti
    Zoo xws li-------------------------lub ntuj tsis tshav

    Vim luag txhav-------------------kuv txoj kev hlub
    Neeg siab dub--------------------txoj kev txhav poj
    Npav zog loj------------------thiab nws npab ncab
    Ua nws nyab-----------------chim siab tshaj plaws

    Rho phom raws--------------------tua kom tu noob
    Yog neeg Hmoob---------------yeej tsis khuv xim
    Pauj kev chim-------------------mam hais tom qab
    Xav mus pab--------------------vaj huam tsis txaus

    Uv tsis taus-----------------------ntuj tsaus li nciab
    mob kuv siab---------------------yeej tsis paub zoo
    ntau lub xyoo---------------------tsis hnov koj xov
    ntuj nram ntxov-----------------------wb tej lus cog

    puas nco txog-------------------------tej me lus zoo
    tsis muaj hmoo------------------thiaj tau ncaim koj
    tso wb txoj------------------------kev hlub rau luag
    lawv thiaj puag--------------------koj rau kuv ntsia

    tus mob ntxhia----------------hlais rhe nplooj siab
    ua mob iab------------------txhua hnub txhua hmo
    kuv thiaj nco--------------------------koj tag ib sim
    ntshe yog vim------------------wb hmoov tsis tiam

    es koj niam----------------------thiab koj txiv lawv
    thiaj yuam rawv-------------------koj mus rau luag
    lub kua muag-----------------ntws nto ntawm plhu
    tsa ncauj hu------------------------tsis hnov koj teb

    tej lus ntxheb------------------hlub koj tshaj plaws
    tsis paub tsaws-----------------------zaj lus pab koj
    kua muag loj-------------------------koj thiaj tau so
    ua kev nco----------------------mus txog hnub tuag

    ho yuav zuag---------------------txog koj tus kheej
    koj lub neej--------------------------zoo li cas lawm
    cev nkauj ntxawm------------------puas zoo li qub
    yav thaum ub----------------------wb tuav tes rawv

    lub caij sawv--------------------tham seev yuj yees
    txoj kev plees--------------------ncig mus yuj yeev
    tsis nco seev--------------------txoj kev nyuab siab
    nyob ntuj tshiab------------tawm plaws ntuj tsaug

    tej kev taug--------------------------ua ke tas hnub
    tshav tsis kub-----------------------tsis hnov cua no
    caij ntuj so---------------------------los yeej ib yam
    txoj kev tham------------------yeej tsis pov khawv

    ntuj yuas lawv----------------kuv nplooj siab hlub
    txiv leej tub--------------------xav ntsoov txog koj
    thaum tuaj ntoj------------------txog roob vaub kib
    kuv rov ntsib------------------------koj ua zaum ob

    neej pov plob----------------thiaj muaj qhov tseeb
    kev thaj yeeb-------------------wb kev nkauj nraug
    thiaj pib raug---------------------ua phooj ywg zoo
    tham lub xyoo--------------------mus dhau lub niaj

    neej sawm txhiaj------------------wb tau teem tseg
    tuav rawv leg----------------------sib pab tsim kho
    kuv thiaj rho-----------------------pob peev rau koj
    tuam tus choj-----------------ncav cuag kev kawm

    koj thiaj tawm------------------tuaj mus Vientiane
    thaum kawm tas-------------------mam sau ua neej
    kuv tus kheej-------------------pab koj kawg nkaus
    vim tej laus----------------------txoj cai quab yuam

    nto ntoo tsuam-------------------kuv txoj hauv kab
    txoj kev tab-------------------------lub cuab lub yig
    nws thiaj tig------------------------mus rau lwm tus
    Hmoob leej nus------------------thiaj mob lub siab

    Kua muag iab----------------------thiaj ntws tsis tu
    Tsa ncauj hu------------------------lub ntuj tsis pab
    Tsis pom qab-----------------------yuav ua zaj twg
    Ncauj cuag tswg---------------------los pab tsis tau

    Chim siab dhau-----------------ces thiaj kawg quaj
    Kuv tsis muaj--------------------txoj kev yuav pab
    Thiaj rov qab---------------------los mus looj ceeb
    Luag thiaj txeeb---------------koj ntawm kuv mus

    Ua luag tus---------------------mus nrog luag nyob
    Siab thiaj mob---------------------los txog hnub no
    Kuv thiaj nco------------------koj nyob nruab siab
    Nco ntuj tshiab-------------tawm plaws ntuj qhua

    Txoj kev tshua------------------tsis paub yuav ploj
    Nco wb txoj-----------------------kev nyob sib zov
    Sib xa xov------------------------txog txoj kev hlub
    Nyob nruab hnub----------------thiab ntuj tag hmo

    Yeej tsis nco-----------------------tuaj tus dab ntub
    Tus kuv hlub----------------------nplooj me siab ib
    teb kab tsib------------------------nrog koj mus lov
    caij sawv ntxov---------------------wb kuj sib cuag
    tsaus ntuj zuag-------------------tuaj tim npoo ntuj
    kuv siab yuj---------------------tsis xav ncaim mus
    Hmoob leej nus------------------teev me kua muag

    Ntws nrov tsuag------------------yam teev dej lwg
    Txawm leej twg----------------yeej tsis nrog paub
    Ncauj tsis saub-----------------kua muag teev yees
    Txoj kev plees----------------------ces tag zaum no

    Xyov yuav nco-----------------mus txog hnub twg
    Tej phooj ywg--------------------kuj pab mob siab
    Kua muag iab-------------------thiaj ntws dai daub
    Koj puas paub---------------------tias kuv hlub koj

    Lub plawv ntoj--------------------ces siav yuav yaj
    Mob siab tshaj-----------------------los hais tsis tau
    Chim siab dhau---------------------kuv uv tsis taus
    Hmoob tej laus------------------txoj kev txhav poj

    Twg zog loj--------------------thiab twg npab ncab
    Yog twg nyab---------------kuv ntxub tshaj plaws
    Ua rog raws------------------------tua kom tu noob
    Raws kom poob-----------------rau qab tsuas tuag

    Siab thiaj tsuag---------------os neeg txhav poj!!/.

    ( xaus li no )






    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 15th February 2013, 10:28 pm

    ......Kuv zoo siab...Ua koj tsaug nawb...Leej phooj ywg!...Hmoob ntuj tshiab...Koj pab txhab zaj paj huam ntxiv puv ntoob...Thov foom koob hmoov zoo...Pub koj ua kwv...Nrog tug hlub...Kom noj qab nyob zoo...Mus thawm xyoo 2013...Tawm xyoo tshiab 2014...Lub neej nkauj nraug...Yav ntuj tas lawm...Zoo yam zaj npau suav...Yeej tham tsi dhuav...Txawm nws ploj tuag...Ncaim ntiaj teb...Tau kaum peb xyoos...Txawm tshaj xov...Nug nws hmoo...Los tsi hnov nws teb...Qhov twg tuaj...Suav daws nyeem...Kuv tug zoo...Phooj ywg zaj paj huam...Ua chaw nco tshua tas tiam...Nws daim duab no...Tau plaub caug xyoo lawm...Suav daws saib dab muag xwb os mog.
    xiongchang
    xiongchang
    Moderator
    Moderator


    Messages : 5005
    Date d'inscription : 2012-04-16

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  xiongchang 16th February 2013, 8:05 pm

    ......Paj ntshua nplaim...Yog ib lub paj tsw qab...Kuv nyiam tshaj txhua yam paj...Ntiaj teb no...Txoj kev nco lub qawv nplooj siab...Wb tau cog lug cia...Hnub tim 1 /1/ 1972...Nyob nram dej tsua noog roov...Wb koom haus...Ib taus nplooj dej ua ke...Qaum zog av xuav...Txawm ciaj tuag...Pes tsawg tiam...Wb txoj kev sis hlub ntwg nto...Yam dej tsua noog roov...Pua txhiab tiam..."Tsi tu"...Txawm tuag ntxeev ntuj twg?...Mam rov sis nrhiav kom tau...Ua nkauj nraug...Sib sau ua niam txiv txwj nkawm.
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 17th February 2013, 5:12 pm

    koojziagkabzaug wrote:


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Valent10

    Nyob zoo Paj Yeeb Laim,

    Txhob mus ntev ntev tuaj nrog koojziagkabzaug zov tsev
    Txhob ncaim ploj rov tuaj nrog kuv zov zos

    Yog koj tsis tuaj, kuv nyob ib leeg tsis tau luag
    Yog koj tsis tshwm, kuv tos tos tsis pom koj qhwv twg

    Koj mus deb deb los nco txog kuv uas tos tos koj ntsia ntsoov kev
    Koj mus pom qhov zoo los nco txog tus nyob twj cuab tos yos koj tsis hnov moo.

    Ua tsaug koj zaj nkauj zoo heev
    Thov kom txoj kev sib hlub nyob mus li hauv cov txwj nkawm
    Kom Peb Hmoob muaj txoj kev vam meej li lub siab ntshaw
    Qhov twg muaj kev sib hlub qhov ntawd muaj kev kaj siab
    Kev sib hlub yog tshuaj qab ntug kho txhua yam mob
    Thov kom leej txiv cog ib tsob, leej niam cog ib tug
    Kom siv tsis tag, kom kev sib hlub loj li dej cag
    Kom siv tsis kug, kom lub neej kaj siab lug li nkauj ntsuab nraug nab nruab ntug...

    PajYeebLaim, nws nrog kuv mloog zaj nkauj ...

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 B8ff3a03aa4937a74de0c9d4e5a9fd94

    Nyob zoo os KoojZiagKabZaug Cas qaug qaug kuv lub zog
    txawm noj ntau npaum cas loszoo li yuav ntog.Cas
    kuv yuav kho siab ualuajtxawm noj tshuaj los
    twb tsis pab xyov tim neej los yog tim dab

    cas kuv pheej tsis kaj siab li.tsav ntuj
    nrig puag tim tej roob kua muag poob vim ntxhov
    lub siab,hnub ntsa tshiab me kua muag si ,tsis paub
    li yog vim li cas.pom paj nras tawg dawb pes vog kuv nco

    txog lub neej dhau los.siab raug kos ua
    caws pliav cia,ntshe mob ntxhia thiaj los caum
    cuag lub kua muag thiaj li poob xwb.xav tau tshuajlom hlwb
    kom txhob xav txog xav muab npogkom nws ploj mus,
    tsis xav pus tus mob ntxiv lawm puas yuav cawm tau ne los .


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 062e30a0de032d73b7d132a5e6cd4ee6



    ]
    Ua tsaus uas nws tseem tos tos pajyeeblaim rov tuaj nawb mog
    yuav tsis mus twg os twb tsis muaj chaw mus li os kawg tuaj nov


    Last edited by PajYeebLaim on 19th February 2013, 8:13 pm; edited 5 times in total
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 17th February 2013, 5:41 pm

    Hmong ntuj tshiab wrote:
    PajYeebLaim wrote:

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 6cb993d8ced7dc0268647692454e6d1d


    Tsab xov xa moo

    Tus ntawm no------------------kuv yog xyooj tsab
    Yuav los tshab-----------------------ib zaj dab neeg
    Hais kom deeg-----------------mus thoob ntiaj teb
    Xa mus deb-------------------------txog ntuj tim ub

    Tus kuv hlub --------------------koj dua twg lawm
    tsis pom tawm------------------------ncig li yav tas
    puas xeev ras----------------------nco wb kev hlub
    ntuj thaum ub------------------wb kev nkauj nraug

    tham nrov yaug---------------nrog lub xyoo tshiab
    mob kuv siab---------------------yeej tsis paub zoo
    tau ntau xyoo----------------------tsis hnov koj xov
    ntuj nram ntxov-----------------------wb tej lus cog

    puas nco txog-------------------------tej me lus zoo
    tsis muaj hmoo------------------thiaj tau ncaim koj
    tso wb txoj------------------------kev hlub rau luag
    lawv thiaj puag--------------------koj rau kuv ntsia

    tus mob ntxhia----------------hlais rhe nplooj siab
    ua mob iab------------------txhua hnub txhua hmo
    kuv thiaj nco--------------------------koj tag ib sim
    ntshe yog vim------------------wb hmoov tsis tiam

    es koj niam----------------------thiab koj txiv lawv
    thiaj yuam rawv-------------------koj mus rau luag
    lub kua muag----------------ntws tuaj ntawm plhu
    tsa ncauj hu--------------------------koj tsis zoo teb

    tej lus ntxheb------------------hlub koj tshaj plaws
    tsis paub tsaws-----------------------zaj lus pab koj
    kua muag loj-------------------------koj thiaj tau so
    ua kev nco----------------------mus txog hnub tuag

    ho yuav zuag---------------------txog koj tus kheej
    koj lub neej--------------------------zoo li cas lawm
    cev nkauj ntxawm------------------puas zoo li qub
    yav thaum ub----------------------wb tuav tes rawv

    lub caij sawv--------------------tham seev yuj yees
    txoj kev plees--------------------ncig mus yuj yeev
    tsis nco seev--------------------txoj kev nyuab siab
    nyob ntuj tshiab------------tawm plaws ntuj tsaug

    tej kev taug--------------------------ua ke tas hnub
    tshav tsis kub-----------------------tsis hnov cua no
    caij ntuj so---------------------------los yeej ib yam
    txoj kev tham------------------yeej tsis pov khawv

    ntuj yuas lawv----------------kuv nplooj siab hlub
    txiv leej tub--------------------xav ntsoov txog koj
    thaum tuaj ntoj------------------txog roob vaub kib
    kuv rov ntsib------------------------koj ua zaum ob

    neej pov plob----------------thiaj muaj qhov tseeb
    kev thaj yeeb-------------------wb kev nkauj nraug
    thiaj pib raug---------------------ua phooj ywg zoo
    tham lub xyoo--------------------mus dhau lub niaj

    neej sawm txhiaj------------------wb tau teem tseg
    tuav rawv leg----------------------sib pab tsim kho
    kuv thiaj rho-----------------------pob peev rau koj
    tuam tus choj-----------------ncav cuag kev kawm

    koj thiaj tawm------------------tuaj mus Vientiane
    thaum kawm tas-------------------mam sau ua neej
    kuv tus kheej-------------------pab koj kawg nkaus
    vim tej laus----------------------txoj cai quab yuam

    nto ntoo tshuam----------------phiaj thaiv kuv kab
    txoj kev tab-------------------------lub cuab lub yig
    nws thiaj tig------------------------mus rau lwm tus
    Hmoob leej nus------------------thiaj mob lub siab

    Kua muag iab----------------ntws tuaj ntawm plhu
    Tsa ncauj hu------------------------lub ntuj tsis pab
    Tsis pom qab-----------------------yuav ua zaj twg
    Ncauj cuag tswg---------------------los pab tsis tau

    Chim siab dhau-----------------ces thiaj kawg quaj
    Kuv tsis muaj-------------------vaj huam yuav pab
    Thiaj rov qab---------------------los mus looj ceeb
    Luag thiaj txeeb---------------koj ntawm kuv mus

    Ua luag tus---------------------mus nrog luag nyob
    Siab thiaj mob---------------------los txog hnub no
    Kuv thiaj nco------------------koj nyob nruab siab
    caij ntuj tshiab------------------------lub hli xiab ib

    teb kab tsib------------------------nrog koj mus lov
    caij sawv ntxov---------------------wb kuj sib cuag
    tsaus ntuj zuag-------------------tuaj tim npoo ntuj
    kuv siab yuj---------------------tsis xav ncaim mus

    Hmoob leej nus------------------teev me kua muag
    Ntws nrov tsuag------------------yam teev dej lwg
    Txawm leej twg----------------yeej tsis nrog paub
    Ncauj tsis saub-----------------kua muag teev yees

    Txoj kev plees----------------------ces tag zaum no
    Xyov yuav nco-----------------mus txog hnub twg
    Tej phooj ywg--------------------kuj pab mob siab
    Kua muag iab-------------------thiaj ntws dai daub

    Koj puas paub---------------------tias kuv hlub koj
    Lub plawv ntoj--------------------ces siav yuav yaj
    Mob siab tshaj-----------------------los hais tsis tau
    Chim siab dhau---------------------kuv uv tsis taus

    Hmoob tej laus------------------txoj kev txhav poj
    Twg zog loj--------------------thiab twg npab ncab
    Yog twg nyab---------------kuv ntxub tshaj plaws
    Ua rog raws------------------------tua kom tu noob

    Raws kom poob-----------------rau qab tsuas tuag
    Siab thiaj tsuag------------os phawg hmoob aw!!/.

    ( xaus li no )

    .


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 5b65d74c986d8f54a6abc4e06c22feb5

    wow..me tijlaug HmoobNtujTshiabcas koj sau tau pajhuam zoo ua luaj li na los ab..
    ua tsaug nawb mog uas nws tseem nqa tej paj huam tu tu siab los los kua muag li no los pub pajyeeblaim read thiab os mog.Cas kuv yuav pab koj tu siab thiab khuv xim tag npaum li os tej me kev hlub zoo tag npaum li neb ko es txawm tuag tsawg tiam los yeej tshuav 1 nplooj me siab tsis lwj ,Me ntshav khiav yeev tos xwb tiag yom.Tu siab uas pajyeeb tuaj loj nyob rau sab thaib xwb es pajyeeb tsis paub tej me teb chaw kho kho siab li koj hais es xyov nyob rau qhov twg li lauj.koj zaj lus seev no mas hais tau ua kuv pab koj mob siab heev li ,kuv cia li hlub hlub neb heev li os .Tijlaug hmoobntujtshiab thov txim os mog pajyeeb tsis keej seev es ntshe yuav seev tsis tau 1 zaj zoo zoo li ko los pub koj .pajyeeb kuj muaj ntau yam nyob hauv pajyeeb siab ,tab sis tsis keej sau es ntshe yuav sau tsis tau ntau los rau nws nyeem tab sis ua tsaug rau nws zaj zoo pajhuam nawb mog muaj lwm zaj los ho nqa los pub paj yeeb read ntxiv os ua tsaug nws los nrog pajyeeb nyob sov tsev mog koj nyiam zaj nkauj kuv nyiam thiab los ...



    Txhob tu siab mog mam ntsib lwm tiam os ....
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 17th February 2013, 5:48 pm

    xiongchang wrote:......Daim duab nov...Yog ib tug qub hluas nkauj...Kawm ntawv ua ke...Nrrog looj ceeb...September 2, 1967 To April 30, 1968...Sib ncaim cim peb caug...December 31, 1969...Rov sis ntsib ua nkauj nrag...January 1, 1972 And June 14, 1972....Nws lub npe..."Mos"

    vuag tijlaug xiongchang...
    Koj tseem khaws tau tej duab no txov tav zij ceeb no ntag ?

    koj ma keej khaws duab heev li os
    zoo heev li thiaj tau saib ua dab muag os mog

    Zoo li pajyeeblaim ces twb khaws tsis tau 1 yam dab tsi
    tau sab ua dab neeg li os pab koj zoo siab ...
    PajYeebLaimKabNoog
    PajYeebLaimKabNoog
    Member
    Member


    Messages : 82
    Date d'inscription : 2012-12-19

    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  PajYeebLaimKabNoog 17th February 2013, 5:51 pm

    xiongchang wrote:......Paj ntshua nplaim...Yog ib lub paj tsw qab...Kuv nyiam tshaj txhua yam paj...Ntiaj teb no...Txoj kev nco lub qawv nplooj siab...Wb tau cog lug cia...Hnub tim 1 /1/ 1972...Nyob nram dej tsua noog roov...Wb koom haus...Ib taus nplooj dej ua ke...Qaum zog av xuav...Txawm ciaj tuag...Pes tsawg tiam...Wb txoj kev sis hlub ntwg nto...Yam dej tsua noog roov...Pua txhiab tiam..."Tsi tu"...Txawm tuag ntxeev ntuj twg?...Mam rov sis nrhiav kom tau...Ua nkauj nraug...Sib sau ua niam txiv txwj nkawm.

    oH....koj tseemnco tau hnub thiab hli ntawm txoj kev phooj ywg thiab tijlaug xiongchang........
    Xav kom lam yog khaws tau pajyeeblaim li ma ntshe wb yuav muaj 1 zaj zoo pajhuam seev ntag heheh

    Sponsored content


    PajHuamNrhiavTus KuvHlub - Page 2 Empty Re: PajHuamNrhiavTus KuvHlub

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 26th April 2024, 5:24 pm