HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Nraug_11

Hmong beauty nature

Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

2 posters

    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    avatar
    Liajntsu
    Guest


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  Liajntsu 4th March 2010, 7:57 am

    Nyob zoo Koojziagkabzaug thiab Maypaj,

    Hnub no kuv tuaj saib neb. Kuv tuaj pom neb lub tsev tseem tshiab heev li zoo li tsis tau muaj kwvtij neejtsa nkag los saib neb, xam tias cia kuv yog neb thawj tug qhua tuaj hauv no. Kuv ntseeg tias tus Neeg hais lus qab zib txhua tus yeej xav tuaj ntsib, tus neeg hais lus zoo txhua leej txhua tus yeej xav hnov lub moo.

    Yog li kuv tuaj xyuas neb hnub no pom qab lawm ces yuav niajhnub tuaj saib neb os nawb. Very Happy

    Nyob zoo neb mam li rov sib ntsib dua
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  koojziagkabzaug 4th March 2010, 11:17 am



    Nyob zoo Liaj Ntsuab,

    Wow...! Cas nws yuav tuaj poob zoo rau kuv lub zos twj cuab os me phooj ywg e!
    Yog kawg, nws yog thawj tug qhua tuaj xyuas Zos Hmoob Tshav Ntuj,
    Vam tias yuav tau hnov nws txuj,
    Nws yog thawj tug neeg los tsev,
    Vam tias yuav tau nyeem nws kev txawj ntse.

    Maypaj siab zoo ua tau lub tsev Hmoob Tshav Ntuj
    Rau kuv ntim Hmoob txuj
    Maypaj yuav mus tshaj Tswv Ntuj Lus
    Kom kuv kwv dej tuab txhuv
    Yog muaj qhua tuaj kuv ua mov tos
    Maypaj mus tsis ntev nws yuav rov los.

    Kuv nyob ib leeg tsis tau luag
    Ntshai dab ntxoog kaus vuam
    Ntshai tsov txaij nraum ev ntxoog
    Ntshai neeg dua kev siab nyoos...

    Tab sis hnub no zoo hnub hmo no zoo hmo
    Cas muaj me noog liaj noog luv ntsuab
    Yas ntxuaj tis li plho tuaj txog
    Yuav ua rau kuv zoo sia ua luaj...


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj M63qhlpn
    avatar
    Liajntsu
    Guest


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  Liajntsu 4th March 2010, 3:06 pm

    Nyob zoo Koojziagkabzaug,

    Kuv tuaj kuv coj tsis tau tus kev txawj nrog kev ntse...los kuv yuav tuaj txhawb neb lub me dagzog kom neb nyob mus muaj koob rov nto npe.
    Hnub no tsis yog kuv tuaj poob zoo.... nws twb yog kuv tuaj nrhiav kuv me phoojywg tus siab zoo.
    Hnub no tsis yog kuv tuaj yuamkev....nws twb yog kuv tuaj nrhiav kuv me phooywg tus siab ntev.
    Kuv tuaj txog lawm neb ua lub me siab kom loj.... kuv li mam tuaj ua lajkab thaiv tsov txaij nraum thiab pojntxoog tuaj rau toj.... kom neb tau zoo mus ua noj.
    kuv tuaj txog lawm neb tso siab kom dav.... kuv mam li tuaj ua lajkab thaiv tsov txaij nraum thiab me dab pojntxoos rau nraum hav.... kom neb tau zoo mus ua hnav.

    Mam sib ntsib dua nawb.





    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  koojziagkabzaug 4th March 2010, 10:17 pm



    Nyob zoo LiajNtsuab,

    Zoo siab rau nws lub siab loj
    Nws lub txiaj lub ntsig yuav nco txog
    Ua tsaug rau nws lub siab dav
    Nws txiaj ntsha txiaj ntsim nqa

    Yog muaj nws tuaj ua kuv luag
    Yuav txhawb kuv lub zog nquag
    Yog muaj nws tuaj thaiv tsov
    Yuav ua rau kuv siab loj

    Lub neej pib tshiab
    Dab tsi los ua tsis tiav
    Lub neej pib lig
    Dab tsi los khwv tsis tau txhij
    Los nws tseem muaj lub siab zoo
    Yuav pab Peb Tsev Hmoob

    Neeg muaj thoob ntuj
    Tsawg tus thiaj muaj lub siab hlub
    Neeg muaj thoob teb
    Tsawg tus thiaj muaj lub siab ntev
    Li me Liaj Ntsuab
    Txawj hais txawj qhuab...rau txoj kev zoo nas lawv!

    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Gd-aigle
    avatar
    Liajntsu
    Guest


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Hais kwvtxhiaj pub koj mloog

    Post  Liajntsu 22nd March 2010, 11:51 am

    Nyob zoo koojziagkabzaug,

    Ntev lawm tsis tau khoom tuaj cuav zos thiab ua koj luag yog li hnub no kuv rov tuaj cuav zos saib koj, kuv tuaj pom koj muab ntau yam coj los teeb twb zoo saib kawg lawm os. Cia kuv tuaj qw ib zaj kwvtxhiaj ua koj luag thiab ua kom sov koj thiaj li tau luag nawb.

    Ntuj ne me Koojziagkabzaug tshav ntuj me luavnyug qw los nag me nluagnyug nkaum........tav ntuj li no koj me nraug nus ntoj tawg tuaj txog nej rab niag teb tuam rooj ntug no nim tuaj pom tag luag ntiaj tag qaum pes sib yaum npoj ntws mus uasi es tshuav tag kuv me nkaujmuam Hmoob li koj hajtseem rau siab ntsuj ntso mus nrhiav tag peb Hmoob li txuj kom tsimnuj es tus mov los koj tsis tau noj lub caij los tsis tau nrog luag zaum.

    Los nag me luavnyug nkaum tshav ntuj me luavnyug qw.......tav ntuj li no koj me nraug nus ntoj tawg tuaj txog nej rab niag teb tuam rooj ntug no nim tuaj pom tag luag ntiaj tag qaum pes niam ua qajqaug nyog tej mus npoo lav es tshuav tag kuv me nkaujmuam Hmoob li koj hajtseem rau siab ntsuj ntso mus nrhiav tag peb Hmoob li txuj kom tsimnuj es tus mov los koj tsis tau noj lub caij los tsis tau nrog luag pw.

    Ntuj ne me Koojziagkagzaug yeeb vim yog niag Niaj Suavliab thiab Nyablaj Cobtsib siab tsis zoo nim muab peb Hmoob li Huabtais tua tuag li nthi coj mus log li nkaus cev nqaij cev tawv lwj mus tiv av..... nimno peb Hmoob li zoo tam ntua me noog Qejqawg poob qab nras, leej hlob los tau kev quaj leej yau los tau ntshai thiaj li quaj quaj peb qhovmuag nyob mus tawm nthav mus thoob rau 8 meem av.

    Ntuj ne me Koojziagkagzaug yeeb vim yog niag Niaj Suavliab thiab Nyablaj Cobtsib siab tsis zoo nim muab peb Hmoob li Huabtais tua tuag li nthi coj mus log li nkaus cev nqaij cev tawv lwj mus tiv hleb.....nimno peb Hmoob li zoo tam ntua me noog Qejqawg poob qab zeb, leej hlob los tau kev quaj leej yau los tau ntshai thiaj li quaj quaj peb kuamuag ntxaum lis ntseb mus thoob rau 8 meem teb.

    Ntuj ne me koojziagkabzaug chim lub lajxeeb npaum luaj twg los tseem tsis tau xav tuag cwj txoj me siav tos lis ntsoov seb peb me kwvtij thiab nkaujmuam Hmoob puas rov tau los sib cuag.







    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  koojziagkabzaug 22nd March 2010, 11:50 pm


    Nyob zoo Liaj Ntsuab,

    Ntev ntev nws tsis xyeej tuaj cua zos
    Los nws me muam twj cuab tseem nyob tos
    Ntau hnub nws tsis khoom tuaj tsham
    Los nws me muam twm zeej tsis maj

    Nws nim txawj hais me kwv txhiaj lus taum
    Doog diaj lub siab ti nkaus lub raum
    Nws txawj hais paj lug txhawb siab
    Nim zoo cuag hnub ci rau ntiaj teb nrog tsuag ciaj

    Nws me muam twm zeej los twb tshuav nws tuaj xyuas
    Es twb tsis nco ntshai mab dub suav ruas
    Nws me muam twj cuab los tseem muaj nws tuaj saib
    Twb tsis nco ntshai niam mab dawb lawm suav dub ncaig

    Nws mus tsev nco ntsoov txog nws me muam twj cuab
    Xyeej tes thaum twg nco ntsoov tuaj xyuas
    Tsam nws me muam lam tsaug zog tog kev
    Tsis muaj neeg pom ov miv lam cev tes de...


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Sasuke_Uchiha_by_beethy

    Liaj Ntsuab, tau 10 hnub los nov, Txiaj Looj rov ua nws ib tug ntxhais yuav Hmoob Lis Tshoob. Lawv hu neeg coob thiab ua tau zoo kawg li.
    Lub week end tag los nov, Txiaj Looj tus muam tus tub yuav nyab thiaj nws txau txais nws daim Diplôme Master, peb kuj tau mus nrog lawv ua kev zoo siab thiab. Peb kuj thaij duab ua ke lom zem...Peb sawv daws zoo siab tau sib ntsib.






    Liajntsu wrote:Nyob zoo koojziagkabzaug,

    Ntev lawm tsis tau khoom tuaj cuav zos thiab ua koj luag yog li hnub no kuv rov tuaj cuav zos saib koj, kuv tuaj pom koj muab ntau yam coj los teeb twb zoo saib kawg lawm os. Cia kuv tuaj qw ib zaj kwvtxhiaj ua koj luag thiab ua kom sov koj thiaj li tau luag nawb.

    Ntuj ne me Koojziagkabzaug tshav ntuj me luavnyug qw los nag me nluagnyug nkaum........tav ntuj li no koj me nraug nus ntoj tawg tuaj txog nej rab niag teb tuam rooj ntug no nim tuaj pom tag luag ntiaj tag qaum pes sib yaum npoj ntws mus uasi es tshuav tag kuv me nkaujmuam Hmoob li koj hajtseem rau siab ntsuj ntso mus nrhiav tag peb Hmoob li txuj kom tsimnuj es tus mov los koj tsis tau noj lub caij los tsis tau nrog luag zaum.


    Los nag me luavnyug nkaum tshav ntuj me luavnyug qw.......tav ntuj li no koj me nraug nus ntoj tawg tuaj txog nej rab niag teb tuam rooj ntug no nim tuaj pom tag luag ntiaj tag qaum pes niam ua qajqaug nyog tej mus npoo lav es tshuav tag kuv me nkaujmuam Hmoob li koj hajtseem rau siab ntsuj ntso mus nrhiav tag peb Hmoob li txuj kom tsimnuj es tus mov los koj tsis tau noj lub caij los tsis tau nrog luag pw.

    Ntuj ne me Koojziagkagzaug yeeb vim yog niag Niaj Suavliab thiab Nyablaj Cobtsib siab tsis zoo nim muab peb Hmoob li Huabtais tua tuag li nthi coj mus log li nkaus cev nqaij cev tawv lwj mus tiv av..... nimno peb Hmoob li zoo tam ntua me noog Qejqawg poob qab nras, leej hlob los tau kev quaj leej yau los tau ntshai thiaj li quaj quaj peb qhovmuag nyob mus tawm nthav mus thoob rau 8 meem av.

    Ntuj ne me Koojziagkagzaug yeeb vim yog niag Niaj Suavliab thiab Nyablaj Cobtsib siab tsis zoo nim muab peb Hmoob li Huabtais tua tuag li nthi coj mus log li nkaus cev nqaij cev tawv lwj mus tiv hleb.....nimno peb Hmoob li zoo tam ntua me noog Qejqawg poob qab zeb, leej hlob los tau kev quaj leej yau los tau ntshai thiaj li quaj quaj peb kuamuag ntxaum lis ntseb mus thoob rau 8 meem teb.

    Ntuj ne me koojziagkabzaug chim lub lajxeeb npaum luaj twg los tseem tsis tau xav tuag cwj txoj me siav tos lis ntsoov seb peb me kwvtij thiab nkaujmuam Hmoob puas rov tau los sib cuag.







    MayPaj
    MayPaj
    Spammer
    Spammer


    Messages : 488
    Date d'inscription : 2010-02-25

    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  MayPaj 23rd March 2010, 1:59 pm

    Liajntsu wrote:Nyob zoo Koojziagkabzaug thiab Maypaj,

    Hnub no kuv tuaj saib neb. Kuv tuaj pom neb lub tsev tseem tshiab heev li zoo li tsis tau muaj kwvtij neejtsa nkag los saib neb, xam tias cia kuv yog neb thawj tug qhua tuaj hauv no. Kuv ntseeg tias tus Neeg hais lus qab zib txhua tus yeej xav tuaj ntsib, tus neeg hais lus zoo txhua leej txhua tus yeej xav hnov lub moo.

    Yog li kuv tuaj xyuas neb hnub no pom qab lawm ces yuav niajhnub tuaj saib neb os nawb. Very Happy

    Nyob zoo neb mam li rov sib ntsib dua

    Nyob zoo Liajntsu, kuv yog Lub Paj Ntshua Nplaim...zoo siab tau ntsib koj tuaj ntawm no, welcome to you.

    avatar
    Liajntsu
    Guest


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  Liajntsu 30th March 2010, 6:47 pm

    Nyob zoo Lub Paj Ntshua Nplaim,

    Kuv yog Liajntsuab zoo siab ib yam thiab. Ua tsaug ntau uas koj tseem welcome tos txais kuv thiab. Yog muaj sijhawm no ho tuaj ncig qw kom Koojziagkabzaug nkawv lub tsev sov thiab os. Kuv los tsis khoom li thiab tuaj tsawg tsawg xwb.

    Nyob zoo nawb
    .[b]

    Sponsored content


    Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj Empty Re: Zoo Siab Tau Tuaj Nej Lub Zos Hmoob Tshav Ntuj

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 26th April 2024, 6:24 pm