HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Nkauj Nag Tuaj Lawm os Nraug_11

Hmong beauty nature

Nkauj Nag Tuaj Lawm os Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

+4
Hmoob ntuj qub qab
LajLim
koojziagkabzaug
NkaujNag
8 posters

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 7th April 2010, 3:42 pm

    NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  koojziagkabzaug 8th April 2010, 8:46 am

    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .


    Nyob zoo Nkauj Nag,

    Ua tau lub tsev taug laj luas rau toj taim toj roob kub nyhiab,
    nim niaj hnub xauj qhov rooj du tag seb puas pom nws tuaj ib pliag.
    Tuaj ua tau lub tsev taug laj luas rau toj taim toj roob quav hlawv, nim tos tos seb puas pom nws tuaj npauj ib qho chaw.

    Txuj ces khwv tsis muaj, lam sau qoob sau loo los sib tsuam.
    Ci ces kawm tsis tau, lam xawb ub xawb no los sib sau.

    Me noog liaj noog luv sau ib tug khaub zuj zus, ib hnub nws yuav ua tau lub tsev khaws txuj.

    Nws khoom no pab nrhiav txuj tuaj tso thiab nawb...
    avatar
    Invité
    Guest


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Invité 18th November 2010, 8:03 am

    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo, Nkauj nag es koj lub npe hu ua li cas os
    avatar
    Invité
    Guest


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Invité 18th November 2010, 8:05 am

    Nyob zoo koojziagkabzaug
    ua cas koj lub npe no yuav zoo ua luaj li os...
    koj lub npe puas yog txais txiv qeej txiv nruas nas...
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  koojziagkabzaug 18th November 2010, 9:02 am



    Hahahah...!Monevue,

    Kuv lub npe ces tsis yog tub xa moo rau Sis Nab, yog me nkauj hmoob tes ntxhib xws nas ntab
    Txiv nraug Sis Nab me tub xa moo lub npe yog Koojzaugkabziag, tes txawj tes yiag.
    Kuv me koojziagkabzaug yog kab tauj caum kab txhiav nyob toj taim toj rooj siab, yuav tsis txawj xa moo li me kab kaim nyob nram tiaj...Ua li Manevue puas yog me tub kos duab tes yiag tes txawj sau yuas?
    avatar
    Invité
    Guest


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Invité 18th November 2010, 6:57 pm

    koojziagkabzaug wrote:

    Hahahah...!Monevue,

    Kuv lub npe ces tsis yog tub xa moo rau Sis Nab, yog me nkauj hmoob tes ntxhib xws nas ntab
    Txiv nraug Sis Nab me tub xa moo lub npe yog Koojzaugkabziag, tes txawj tes yiag.
    Kuv me koojziagkabzaug yog kab tauj caum kab txhiav nyob toj taim toj rooj siab, yuav tsis txawj xa moo li me kab kaim nyob nram tiaj...Ua li Manevue puas yog me tub kos duab tes yiag tes txawj sau yuas?

    kuv lub npe yog moo. Hmoob txhais tau moo. yog meskas muaj txhais yog HERO.
    avatar
    Invité
    Guest


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Invité 18th November 2010, 7:00 pm

    [quote="monevue"]
    koojziagkabzaug wrote:

    Hahahah...!Monevue,

    Kuv lub npe ces tsis yog tub xa moo rau Sis Nab, yog me nkauj hmoob tes ntxhib xws nas ntab
    Txiv nraug Sis Nab me tub xa moo lub npe yog Koojzaugkabziag, tes txawj tes yiag.
    Kuv me koojziagkabzaug yog kab tauj caum kab txhiav nyob toj taim toj rooj siab, yuav tsis txawj xa moo li me kab kaim nyob nram tiaj...Ua li Manevue puas yog me tub kos duab tes yiag tes txawj sau yuas?

    Es koj hais tias koj yog Txiv Nraug Sis Nab
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 24th November 2010, 10:28 am

    monevue wrote:
    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo, Nkauj nag es koj lub npe hu ua li cas os

    Nyob zoo os tus phooj ywg " monevue " zoo siab ua koj tuaj txog rau hauv lub tse Hmoob Tshav Ntuj no os ,zoo siab txais tos koj os ,
    Oh koj nug hais tias ua li kuv yog leej twg no , Kuv lub Npe yog Nkauj nag os ,
    zoo siab tau paub koj nawb ua li koj nyob qhov twg tuaj na lod , koj yog hmoob xeeem Vwj los
    kav tsij tuaj hauv no es tuaj nrog peb sib fim txuj os nawb , Xav hais tias koj yeej yuav muaj zoo txuj es yuav coj tuaj nthua qhia rau peb thiab no os

    Mam sib ntsib dua os .

    Nkaujnag .
    avatar
    Invité
    Guest


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Invité 24th November 2010, 9:29 pm

    NkaujNag wrote:
    monevue wrote:
    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo, Nkauj nag es koj lub npe hu ua li cas os

    Nyob zoo os tus phooj ywg " monevue " zoo siab ua koj tuaj txog rau hauv lub tse Hmoob Tshav Ntuj no os ,zoo siab txais tos koj os ,
    Oh koj nug hais tias ua li kuv yog leej twg no , Kuv lub Npe yog Nkauj nag os ,
    zoo siab tau paub koj nawb ua li koj nyob qhov twg tuaj na lod , koj yog hmoob xeeem Vwj los
    kav tsij tuaj hauv no es tuaj nrog peb sib fim txuj os nawb , Xav hais tias koj yeej yuav muaj zoo txuj es yuav coj tuaj nthua qhia rau peb thiab no os

    Mam sib ntsib dua os .

    Nkaujnag .

    Nyob zoo kuv nyob Amesliskas teb chaw tuaj os
    Nyob lub zog Fresno xeev California
    Es koj nyob qhov twg tuaj los nav
    Thiab koj muaj pes tsawg xyoo nav
    kuv tsis muaj txuj npaum koj hais os
    ces koj muaj txuj muaj ci...
    Kuv hais tias koj muaj txuj muaj ci
    es koj kuj qhia kuv mog...kuv xav cov
    nas...
    avatar
    LajLim
    Visitor
    Visitor


    Messages : 44
    Date d'inscription : 2010-12-01

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  LajLim 2nd December 2010, 4:15 pm

    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo os nkaujnag, koj twb tuaj ua ntej lawm los? Kuv tuaj lawm thiab os nkaujnag. Koj tuaj txog lawv twb cog qoob loo ntau kawg lawm, kuv tuaj txog nej twb nrho nroj hu si lawm thiab las nkaujnag.
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 4th December 2010, 3:00 pm

    LajLim wrote:
    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo os nkaujnag, koj twb tuaj ua ntej lawm los? Kuv tuaj lawm thiab os nkaujnag. Koj tuaj txog lawv twb cog qoob loo ntau kawg lawm, kuv tuaj txog nej twb nrho nroj hu si lawm thiab las nkaujnag.


    Nyob zoo os " lajlim " Yog los mas kuv twb tuaj ua ntej lawm os , tab sis kuv tsis khoom thiab es kuv tuaj tsis cuag ncua thiab os , Vim kuv tsis muaj caij li thiab tsuas yog tos luag tuaj ua tau du lug ces yus kuj tuaj ua poov xwb thiab las as , yog khoom no yuav tuaj nrog lawv txeeb liaj txeeb teb nrog luag ua kom tau noj no , tab sis tsis khoom li thiab tiag
    " lajlim " zoo siab ua tau paub koj os xav tias koj twb tuaj txog tsev lawm ces ho

    tuaj pab peb Cog zoo me qoob kom nrog luag nto moo
    Tuaj pab cog zoo txuj ci kom peb nrog luag muaj nqis
    Ib leeg nqa ib yam txuj tuaj cog ces peb thiaj yuav nrog luag muaj zog
    Ib leeg nqa ib yam txij tuaj tseb ces peb thiaj yuav nrog luag nto npe os
    Xav hais tias koj yuav tuaj qhia koj tej txuj ci
    rau peb tau khaws tseg cia mus ib sim no os

    Mam sib ntsib dua .


    Nkaujnag .
    avatar
    LajLim
    Visitor
    Visitor


    Messages : 44
    Date d'inscription : 2010-12-01

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  LajLim 6th December 2010, 9:28 am

    NkaujNag wrote:
    LajLim wrote:
    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo os nkaujnag, koj twb tuaj ua ntej lawm los? Kuv tuaj lawm thiab os nkaujnag. Koj tuaj txog lawv twb cog qoob loo ntau kawg lawm, kuv tuaj txog nej twb nrho nroj hu si lawm thiab las nkaujnag.


    Nyob zoo os " lajlim " Yog los mas kuv twb tuaj ua ntej lawm os , tab sis kuv tsis khoom thiab es kuv tuaj tsis cuag ncua thiab os , Vim kuv tsis muaj caij li thiab tsuas yog tos luag tuaj ua tau du lug ces yus kuj tuaj ua poov xwb thiab las as , yog khoom no yuav tuaj nrog lawv txeeb liaj txeeb teb nrog luag ua kom tau noj no , tab sis tsis khoom li thiab tiag
    " lajlim " zoo siab ua tau paub koj os xav tias koj twb tuaj txog tsev lawm ces ho

    tuaj pab peb Cog zoo me qoob kom nrog luag nto moo
    Tuaj pab cog zoo txuj ci kom peb nrog luag muaj nqis
    Ib leeg nqa ib yam txuj tuaj cog ces peb thiaj yuav nrog luag muaj zog
    Ib leeg nqa ib yam txij tuaj tseb ces peb thiaj yuav nrog luag nto npe os
    Xav hais tias koj yuav tuaj qhia koj tej txuj ci
    rau peb tau khaws tseg cia mus ib sim no os

    Mam sib ntsib dua .


    Nkaujnag .

    Nkaujnag, lawv nquag lawv txawm pib peb tau me liaj teb zoo mus ntsuab xiab, los cia peb cov me nquag zog li peb mam li tuaj nrog lawv cog nrog lawv nthua kom nyob tau luag xwb tiag nkaujnag. Kuv los zoo siab tau ntsib koj thiab os nkaujnag.

    Nkaujnag, qoob loo, me txuj me ci, kuv twb tsis muaj li yuav ua li cas nrog nej cog. li cas los cia kuv mam li tuaj nrog nej zov teb, hnub dhau hmo kom peb muaj zoo phoojywg nyob sov siab mus ua chaw nco mas mog.
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 6th December 2010, 10:12 am

    LajLim wrote:
    NkaujNag wrote:
    LajLim wrote:
    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo os nkaujnag, koj twb tuaj ua ntej lawm los? Kuv tuaj lawm thiab os nkaujnag. Koj tuaj txog lawv twb cog qoob loo ntau kawg lawm, kuv tuaj txog nej twb nrho nroj hu si lawm thiab las nkaujnag.


    Nyob zoo os " lajlim " Yog los mas kuv twb tuaj ua ntej lawm os , tab sis kuv tsis khoom thiab es kuv tuaj tsis cuag ncua thiab os , Vim kuv tsis muaj caij li thiab tsuas yog tos luag tuaj ua tau du lug ces yus kuj tuaj ua poov xwb thiab las as , yog khoom no yuav tuaj nrog lawv txeeb liaj txeeb teb nrog luag ua kom tau noj no , tab sis tsis khoom li thiab tiag
    " lajlim " zoo siab ua tau paub koj os xav tias koj twb tuaj txog tsev lawm ces ho

    tuaj pab peb Cog zoo me qoob kom nrog luag nto moo
    Tuaj pab cog zoo txuj ci kom peb nrog luag muaj nqis
    Ib leeg nqa ib yam txuj tuaj cog ces peb thiaj yuav nrog luag muaj zog
    Ib leeg nqa ib yam txij tuaj tseb ces peb thiaj yuav nrog luag nto npe os
    Xav hais tias koj yuav tuaj qhia koj tej txuj ci
    rau peb tau khaws tseg cia mus ib sim no os

    Mam sib ntsib dua .


    Nkaujnag .

    Nkaujnag, lawv nquag lawv txawm pib peb tau me liaj teb zoo mus ntsuab xiab, los cia peb cov me nquag zog li peb mam li tuaj nrog lawv cog nrog lawv nthua kom nyob tau luag xwb tiag nkaujnag. Kuv los zoo siab tau ntsib koj thiab os nkaujnag.

    Nkaujnag, qoob loo, me txuj me ci, kuv twb tsis muaj li yuav ua li cas nrog nej cog. li cas los cia kuv mam li tuaj nrog nej zov teb, hnub dhau hmo kom peb muaj zoo phoojywg nyob sov siab mus ua chaw nco mas mog.

    Nyob zoo os "Lajlim" zoo siab uas tau ntsib koj dua os
    Ua li los mas mog kav tsij tuaj nrog peb zov tsev es kom tsev thiaj li sov os

    Ab ....... Lajlim es hais txog txuj ci ces Ib leeg yeej muaj zoo ib yam os nawb tsuas yog hais tias tej zaum nws ho yuav tsis zoo sib xws xwb os
    Ua li Nyob rau lub teb chaws koj nyob nws yeej muaj zoo chaw
    Es koj hos muab tsham Tuaj rau peb sawv daws
    Koj lub teb chaws muaj zoo zos nyob zoo Nkauj no ces
    Hos muaj tsham rau peb tau saib mas nawb
    Zoo siab hais tias koj yeej muaj zoo tswv yim yuav tuaj nrog peb sib fim no os


    Nkaujnag .
    avatar
    LajLim
    Visitor
    Visitor


    Messages : 44
    Date d'inscription : 2010-12-01

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  LajLim 6th December 2010, 10:43 am

    [quote="NkaujNag]
    Nyob zoo os "Lajlim" zoo siab uas tau ntsib koj dua os
    Ua li los mas mog kav tsij tuaj nrog peb zov tsev es kom tsev thiaj li sov os

    Ab ....... Lajlim es hais txog txuj ci ces Ib leeg yeej muaj zoo ib yam os nawb tsuas yog hais tias tej zaum nws ho yuav tsis zoo sib xws xwb os
    Ua li Nyob rau lub teb chaws koj nyob nws yeej muaj zoo chaw
    Es koj hos muab tsham Tuaj rau peb sawv daws
    Koj lub teb chaws muaj zoo zos nyob zoo Nkauj no ces
    Hos muaj tsham rau peb tau saib mas nawb
    Zoo siab hais tias koj yeej muaj zoo tswv yim yuav tuaj nrog peb sib fim no os


    Nkaujnag .[/quote]

    Nyob zoo rau koj thiab os nkaujnag, kuv los zoo siab tau tuaj tsham nej dua hauv hmoobtshavntuj. Lub vaj lub tsev muaj tus zov ces yeej sov dua tiag nkaujnag. Cia siab tias kuv tuaj nrog nej zov los nyaj nej yuav tuaj nrog kuv zov thiab, thiaj tsis laj nyob thiab thiaj li sov dua qub.

    Nkaujnag, hais tiag hos, txuj kuv twb tsis muaj ci kuv twb kawm tsis tau, thiaj tsis muaj ib yam dab tsi zoo tuaj paiv nrog nej. Ib hnub nram ntej twg, yog muaj xov xwm deb tsi ntawm peb lub zos kuv li coj tuaj piav qhia rau nej nrog paub nawb mog.
    Hmoob ntuj qub qab
    Hmoob ntuj qub qab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 687
    Date d'inscription : 2010-03-30

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Hmoob ntuj qub qab 24th January 2011, 10:59 pm

    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo os NkaujNag

    Tuaj lawm lov, tuaj xyuas peb mas txawm tias peb lub zos no rhawv tshiab los peb yeej nyob tau kaj siab muaj tej phooj ywg zoo zoo tuaj nrog peb nyob tuaj xyuas peb thiab os

    KZKZ peb sawv daws tsim tau ntau yam tsim nuj ntau yam tsim nqi muaj caij tuaj ncig xyuas peb lub zos tshiab no mas lov.

    Muab Zaj kwv txhiaj sib ntsib no rau nws mloog








    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 26th January 2011, 7:59 am

    Hmoob ntuj qub qab wrote:
    NkaujNag wrote:NYOB ZOO OS ,AMIND , KZKZ THIAB COV PHOOJ YWG .

    OH , KZKZ TAU NTEV LAWM KUV TSIS TAU TUAJ XYUAS LUB TSEV NO LI LAWM ES ZOO SIAB HAIS TIAS HNUB NO KUV ROV TUAJ TXOG NA HAS NEJ TWB TUAJ COG TAU QOOB TAU LOO NTAU KAWG LI LAWM OS YUAD !!!
    KZKZ , KUV KHOOM TSO KUV LI MAM TUAJ XYUAS NEJ KOJ NTAU DUA NOV OS NAWB .

    NKAUJNAG .

    Nyob zoo os NkaujNag

    Tuaj lawm lov, tuaj xyuas peb mas txawm tias peb lub zos no rhawv tshiab los peb yeej nyob tau kaj siab muaj tej phooj ywg zoo zoo tuaj nrog peb nyob tuaj xyuas peb thiab os

    KZKZ peb sawv daws tsim tau ntau yam tsim nuj ntau yam tsim nqi muaj caij tuaj ncig xyuas peb lub zos tshiab no mas lov.

    Muab Zaj kwv txhiaj sib ntsib no rau nws mloog










    Nyob zoo os Hmoob Ntujqubqab .

    Yog os , tau ntev heev li ua kuv tsis khoom es thiaj li tsis tau tuaj nrog nej tu vaj tse li os , ua li cas kuv rov tuaj txog na has , ua cas nej yuav nquag ua luaj li os , Koj kuj tuaj pab kzkz tu tu me vaj ntse du lug xwb , Nws xis nyob heev lawm os , ua tsaug nawb , tus me nraug hmoob ntujqubqab aw !!! koj muaj siab zoo es kuj tseem tuaj nthuav koj tej txuj ci rau peb khaws thiab os Peb nyob teb chaws no nco txog nej Hmoobntujqubqab kawg li nawb , Ua tsaug ntau rau koj os .

    Ua tsaug rau koj daim vidéo kwv txhiaj os lod , nws zoo mloog kawg mas , tab sis kuv ces txawj mloog meme thiab os tab sis ib sim neej tsis txawj hais li os tus tij laug es , es cia kuv muab ib zaj nkauj rau koj mloog xwb os , Ua tsaug ntau os mog .




    NkaujNag.



    Last edited by NkaujNag on 31st March 2011, 8:27 pm; edited 1 time in total
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 31st March 2011, 7:26 am


    nyob zoo os KZKZK Thiab cov Phooj ywg txhua tus .

    Zoo siab hnub no kuv rov tuaj ntsib nej dua os , Cov me phooj ywg mov tshua , Oh !! Nej kuj lom zem kawg thiab os yuad . Nej kuj tuaj tsim tau ntau yam zoo kawg li os ,Hnub no kuv muaj zoo caij yuav tuaj tsham nej os , Ntev ntev lawm tsis muaj ab tsi tuaj piav rau nej mloog li os , Twb yog nco nco nej sawv daws xwb os , Hnub no kuv yuav muab ib zaj nkauj rau nej mloog os , Zoo li kuj lom zem kawg li os .




    NkaujNag .
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  koojziagkabzaug 31st March 2011, 7:30 am


    Nyob zoo Nkauj Nag,

    Nws tuaj lov! Zoo siab nws rov tuaj xyuas peb os, nws khoom no tuaj nrog peb nyob zov tsev tos Maypaj mog, Maypaj muaj me ntsis hauj lwm es ntshe yuav ntev me ntssi, nws mam rov tuaj...Peb nco nco nws li...Ua tsaug rau koj zaj nkauj mog.
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 31st March 2011, 8:58 am

    Nyob zoo os ; Hmoobntujqubqab , KZKZ, Lajlim , Zoo siab tau ntsib nej os ;


    Hnub no zoo li Nquag heev li yuav ua kob noom taub dag tuaj rau nej noj os cov phooj ywg es !!
    Nej ho pab saj thiab os , Es ho coj mus ua dua tuaj rau peb noj thiab os lod , Oh .......... zoo siab zoo li nej tuaj coob kawg li thiab os yom , Zoo siab kawg li hnub no peb tau luag kawg li nawb , Thov kom peb tuaj sib ntsib txhua txhua hnub kom coob coob li no os yod !!!


    KobNoom Taub Daj

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Citrou10

    Cov khoom yuav coj los xyaw Muaj li nram no:

    1) Taub dag chais tawv li 400g
    2)Kua moj phaub 2 diav noj mov
    3)Hmoov nplej txua 55g
    4) Hmoov nplej (Tapioca) 20g
    5)Piam thaj hmoov 100g
    6)Ntsev 1/4diav kasfes
    7)Mob phaub kuam tau mo mo 25g (Kuam tau ces muab coj los xyaws me me ntsev tso tseg ib chim mam coj los tso rau saum cov taub ua yuav qhuav)
    8)nplooj tsawb , ntawv ci , los me nyuam tais los kuj tau nyob ntawm koj muaj xwb.

    Muab cov nlpooj tsawb coj los so kom huv huv cia,
    Muab cov taub daj 1/4 coj los hau kom siav ( Kuv muab ci hauv Microwave) xwb li 5 -6 nas this xwb siav lawm thiab thiaj tsis muaj dej ntau na ,
    Cov taub daj uas seem ntawm 1/4 ntawd muab coj los kaus kom mo mo li kaus qaub na , Ces muab cov siav thiab cov nyoos Coj los sib xyaws ,Thiab 2 co hmoov nplej , Piam thaj , Thiab ntsev me me , Muab nws do sib xyaws kom tag


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Kanom_10

    ces coj los qhwv rau hauv nplooj tsawb , los puas ib yam li nej nyiam thiab muaj xwb os ; Thaum qhwv yuav tsum nco ntsoov muab ib qho moj phaub kuam tau xyaws ntsev ntawd tso me me rau saum toj ua ntej yuav qhuav nawb,

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os 38895910

    Ces coj mus cub li 20 nas this xwb ces siav noj tau lawm , qab kawg li ho, Nej mam ho coj mus sim os lod ,

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os 38895911

    Noj kub los tau , Noj txias los yeej qab kawg li os , Yog ntshai tsam ntshav qab zib no ces ho rau Piam thaj tsawg duas los tau nawb

    Mam sib nstib dua os . Thov txim os tos kuv mus ntev ntev los twb yog kuv tseem mus ua Kanoom rau nej noj lawm na ua siab ntev os lod !!

    NkaujNag .
    Hmoob ntuj qub qab
    Hmoob ntuj qub qab
    Sponsor
    Sponsor


    Messages : 687
    Date d'inscription : 2010-03-30

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Hmoob ntuj qub qab 31st March 2011, 10:09 pm


    Nyob zoo NkaujNag

    Wow...! cas kuv cia li los qaub caug li lawm nab NkaujNag aw ....hahaha,
    Nws txawj ua qab cuag zib ntab
    noj tas los xav kom txhab zoo li tsis txawj puv plab
    nws mas tej lim ua yam twg los muaj txiaj ntsim
    nws lub neej thiaj tsis nkim nws leej nkawm thiaj tuav rawv tsis pub nws dim
    yuav tau kawm ntawm nws coj mus ua thiaj yuav chaw tws
    seb ua tau puas qab li cas mam li tuaj hais rau nws kom tas
    nco ntsoov nws lub txiaj mus thawm niaj
    nco ntsoov nws lub moo mus thawm xyoo
    Zoo siab nws tuaj qhia kev ua qaub noom taub dag os NkaujNag


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os 78b96_10

    NkaujNag wrote:Nyob zoo os ; Hmoobntujqubqab , KZKZ, Lajlim , Zoo siab tau ntsib nej os ;


    Hnub no zoo li Nquag heev li yuav ua kob noom taub dag tuaj rau nej noj os cov phooj ywg es !!
    Nej ho pab saj thiab os , Es ho coj mus ua dua tuaj rau peb noj thiab os lod , Oh .......... zoo siab zoo li nej tuaj coob kawg li thiab os yom , Zoo siab kawg li hnub no peb tau luag kawg li nawb , Thov kom peb tuaj sib ntsib txhua txhua hnub kom coob coob li no os yod !!!


    KobNoom Taub Daj

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Citrou10

    Cov khoom yuav coj los xyaw Muaj li nram no:

    1) Taub dag chais tawv li 400g
    2)Kua moj phaub 2 diav noj mov
    3)Hmoov nplej txua 55g
    4) Hmoov nplej (Tapioca) 20g
    5)Piam thaj hmoov 100g
    6)Ntsev 1/4diav kasfes
    7)Mob phaub kuam tau mo mo 25g (Kuam tau ces muab coj los xyaws me me ntsev tso tseg ib chim mam coj los tso rau saum cov taub ua yuav qhuav)
    8)nplooj tsawb , ntawv ci , los me nyuam tais los kuj tau nyob ntawm koj muaj xwb.

    Muab cov nlpooj tsawb coj los so kom huv huv cia,
    Muab cov taub daj 1/4 coj los hau kom siav ( Kuv muab ci hauv Microwave) xwb li 5 -6 nas this xwb siav lawm thiab thiaj tsis muaj dej ntau na ,
    Cov taub daj uas seem ntawm 1/4 ntawd muab coj los kaus kom mo mo li kaus qaub na , Ces muab cov siav thiab cov nyoos Coj los sib xyaws ,Thiab 2 co hmoov nplej , Piam thaj , Thiab ntsev me me , Muab nws do sib xyaws kom tag


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Kanom_10

    ces coj los qhwv rau hauv nplooj tsawb , los puas ib yam li nej nyiam thiab muaj xwb os ; Thaum qhwv yuav tsum nco ntsoov muab ib qho moj phaub kuam tau xyaws ntsev ntawd tso me me rau saum toj ua ntej yuav qhuav nawb,

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os 38895910

    Ces coj mus cub li 20 nas this xwb ces siav noj tau lawm , qab kawg li ho, Nej mam ho coj mus sim os lod ,

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os 38895911

    Noj kub los tau , Noj txias los yeej qab kawg li os , Yog ntshai tsam ntshav qab zib no ces ho rau Piam thaj tsawg duas los tau nawb

    Mam sib nstib dua os . Thov txim os tos kuv mus ntev ntev los twb yog kuv tseem mus ua Kanoom rau nej noj lawm na ua siab ntev os lod !!

    NkaujNag .
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  koojziagkabzaug 1st April 2011, 12:50 am


    Nyob zoo Nkauj Nag thiab Hmoob Ntujqubqab,

    Wow...! Tes txawj tes npliag, neeg txawj neeg nkiag, tus ua kuj txawj tus hais kuj npliag, ua tsaug rau neb ob leeg nawb Nkauj Nag thiab Hmoob Ntujqubqab...Zoo kawg li, yog peb ib leeg tuaj tham ib yam, ntshe peb lub tsev nov yuav yog ib lub tsev txuj rau Peb Hmoob tuaj sib tuav xam...Thov kom sawv daws rho tej yam loj loj thiab me me uas nej paub los rau peb khawd cia ua Hmoob teeg tug nawb mog cov me phooj ywg kwv luag.

    Nkauj Nag, ua nws tsaug nawb mog, ua tau ntxim qab thiab zoo nkauj thiab...Npaj siab tias peb yuav tau noj sai sai nov, tab sis ib lub taub loj loj li ces ntshe yog thaum Koom Haum muaj sab laj ua thiaj noj tag xwb...hahahah...!
    Kuv hais qhia nws tias kuv muab nws qhov txuj nov nqa mus tso rau nram lub tsev ua Ncuav qab zib lawm, kom lwm hnub thiaj nrhiav tau yooj yim.
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 1st April 2011, 6:57 am

    Hmoob ntuj qub qab wrote:

    Nyob zoo NkaujNag

    Wow...! cas kuv cia li los qaub caug li lawm nab NkaujNag aw ....hahaha,
    Nws txawj ua qab cuag zib ntab
    noj tas los xav kom txhab zoo li tsis txawj puv plab
    nws mas tej lim ua yam twg los muaj txiaj ntsim
    nws lub neej thiaj tsis nkim nws leej nkawm thiaj tuav rawv tsis pub nws dim
    yuav tau kawm ntawm nws coj mus ua thiaj yuav chaw tws
    seb ua tau puas qab li cas mam li tuaj hais rau nws kom tas
    nco ntsoov nws lub txiaj mus thawm niaj
    nco ntsoov nws lub moo mus thawm xyoo
    Zoo siab nws tuaj qhia kev ua qaub noom taub dag os NkaujNag

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os 78b96_10

    [/quote]



    Nyob zoo os , Tus nws " HmoobNtujqubqab "

    Ua tsaug rau nws cov me lus zoo os mog

    Kuv Me niam nkauj nag ces tsuas nkaum plooj tsawb xwb
    Twb nrhiav tsis tau lub caij tuaj nrog nej nrhiav nej xawb
    Txuj ci tsis nrog luag kawm dab tsi los tsis txawj
    Xav tuaj nrog nej tham me kev txuj kev ci los
    Xav ntshai tsam nej tsis nyiam es nej ho chim
    Vim twb tsis muaj zoo tus txuj tuaj qhia nej kom tsim nuj
    Vim twb tsis muaj zoo tswv yim tuaj qhia rau nej kom tsim nqi
    Cia kuv mam ho kawm nej es seb kuv puas yuav txawj me me
    Mam li khiav caum nej seb puascaum cuag nej txoj hauv kev
    Seb Nkauj nag puas yuav Nrog nej tsuj tau ib tug hneev taws tseg os Tij laug .

    Ua tsaug rau koj ntau ntau os , Tij laug " Hmoobntujqubqab " Tus Txawj tham



    NkaujNag .

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Thank_12

    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 13th April 2011, 10:42 am

    Nyob zoo os , Cov phooj ywg sawv daws , Nej dua twg lawm os Cas tsis pom nej tuaj li os , Ntshe nej los tsis khoom ib yam li kuv thiab os yuad , Hnub no tsis muaj ab tsi tuaj piav rau nej mloog os ,

    Ah .....!! Hnub no kuv yuav tuaj qhia me ntsis tshuaj rau nej Thaum nej noj qij thiab dos , Dos hauv paus dos , Thaum noj mas zoo li qab qab li tab sis thaum noj tag mas tsis xav tsw li na yod ,


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Ail10
    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Oignon10

    Tsis ua li cas zoo li nws kuj muaj tshuaj zoo coj los Cawm kom tsis txhob tsw thiab os ,

    1/ Thaum nej noj qij thiab dos tag no ces Yuav tsum tau Haus ib khob mi lawv qab rau ces nws yuav tsis tsw lawm os


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Milk_g10

    2/ Thaum nej noj qij dos tag no ces yuav tsum Tau haus Ib khob dej kua mab naus ( Citron - Lemon ) ces kuj ua rau nej tsis tsw qij dos hauv qhov ncauj lawm os

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Citron10

    3/Thaum noj qij dos tag yuav tau haus Ib khob Café dub ( Café noir- black coffee ) tag ces nej lub qhov ncauj yuav tsis tsw lawm os

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os A_smal10


    Nej ho coj mus sim seb ho puas Work os ,

    Zoo siab hnub no tau tuaj ntsib nej sawv daws os cov phooj ywg , Mam sib ntsib dua nawb mog .


    NkaujNag .
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  koojziagkabzaug 13th April 2011, 12:39 pm



    Nyob zoo NkaujNag,

    Wow...Nws yuav tshaj lij ua luaj...hahhaah...! Li nov mas yuav tsis txhawj noj qij dos ua ntej yuav muaj kev sib ntsib lawm lauj...hahahah...!Zoo kawg li, yog ib hauv tshuaj zoo heev, tseem pab kom yus muaj zog thiab...Ua tsaug nawb mog.
    NkaujNag
    NkaujNag
    Member
    Member


    Messages : 80
    Date d'inscription : 2010-03-11

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  NkaujNag 12th October 2011, 3:39 pm

    Nyob zoo os cov phoojywg sawv daws , Hnub no NkaujNag tuaj lawm os yuav nqa qe qaij tuaj rau nej saj xwb os . Vim tsam no lig heev li lawm ces cia tag kis es muaj caij no li mam tuaj qhia nej ua noj os nawb , Nej ua siab ntev nawb lod .

    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Lookch10


    Sponsored content


    Nkauj Nag Tuaj Lawm os Empty Re: Nkauj Nag Tuaj Lawm os

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 16th May 2024, 9:18 pm