HMOOB TSAV NTUJ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

google-site-verification: googlefbfddf59e706b96b.html

Latest topics

» Ib tsoom Phoojywg Nej Nyob Licas lawm
by Liajntsuab 7th October 2019, 9:45 am

» NCIG XYUAS HMOOB NYAB LAJ TEB TSEEM UA LUB NEEJ NYOB TOJ SIAB
by Tub kev deb 3rd October 2019, 7:19 am

» Tshuaj Ntsuab
by PIJPAUJ 27th November 2018, 11:17 am

» NYOB ZOO OS
by cwjmemdub 10th October 2018, 9:37 pm

» TUS KAB MOB CANCER TXOV HMOOB LOS TAU ZE 600 TAWM XYOO & TSEEM YUAV MUAJ NTXIV
by Liajntsuab 13th April 2018, 11:57 am

» ***UA NEEB***
by shung 8th March 2018, 5:49 pm

» Neeb Saub ua rau neeg vwm
by shung 4th February 2018, 2:58 pm

» Xiong Chang
by koobpovtxuj 10th December 2017, 11:00 am

» Koobpovtxuj.
by koobpovtxuj 19th November 2017, 1:34 am

» kuv cov duab.
by koobpovtxuj 18th November 2017, 11:30 am

» KHAWV KOOB
by koobpovtxuj 30th September 2017, 4:29 pm

» tus Tswv Cheem Rog yog leeg twg ?
by koobpovtxuj 13th August 2017, 9:03 pm

» Nco txog Phas Nyas Tub Npis Lis Foom Txiaj Ntsim.
by Admin 1st August 2017, 5:12 pm

Tsev seev PajHuam

Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Nraug_11

Hmong beauty nature

Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Dsc08613

Compteur visitor

hnub 18/09/2010 los mus

3 posters

    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    MayPaj
    MayPaj
    Spammer
    Spammer


    Messages : 488
    Date d'inscription : 2010-02-25

    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    Post  MayPaj 5th June 2011, 5:11 am

    Tooj Thoj - Nco Koj Tus Neeg Siab Zoo

    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab, thov nej ua lub siab ntev ua nej lub neej mog, txawm khuv xim npaum twg los sij hawm tig tsis tau rov qab, peb txawm hlub hlub nej npaum twg los tuav tsis tau npab lawm ces cia nej ua ib siab so kua muag, muab txoj kev lwj siab zais kiag tuaj rau nruab siab es so nej lub kua muag txhob quaj, lub neej thiaj tsis raug luag tej hais ,lub neej thiab tsis raug lawv tej luag yus.


    Yug khub niam txiv,Lub cuab yig txhob pub lwm tug hnov, txhob pub lwm leej paub li, hauv zaj lus txhawb zog, nplig siab, ruaj siab, thiab cia siab lawm, txawm poj niam npau tawg, xub cem ua ntej, Koj cuab pob ntseg zoo mloog, poj niam chim heev lawm, yus yeem ua tug swb ua ntej, poj niam cem txaus siab kiag, lus xaus lawm, tsi muaj lus cem lawm, koj mam ua tib zoo hais, ua tib zoo ntuas, taw qhia txog qhov yog thiab tsi yog ,piav qhov zoo thiab qhov phem tom ntej, yov zoo li cas thiab piv txog thaum ua nkauj nraug txhua yam yog tsi xav yuav txawm txhob tham thaum ntawd, thaum ntawd twb zoo siab lees lus tas, txhua tsav yam zoo siab swb cev sib hlub ua ke yuav sis hlub ib txhis yog leej twg xub lauj lus xub rhuav tshem cuab yig kom khaum npam no, ua li puas nco lawm los tsi nco, tsi xav tus laus los ob leeg xav saum tej tub ntxhais, yog ob leeg roj ntsha tov ua ke lawv thiaj tshwm sim yug lLos ua neeg, tub ntxhais tsi paub dab tsi, tim yug ob tug laug xwb twb tsi yog wb ib leeg tuag, Ob leeg tseem rua muag pliav ntsia ntuj ntsoov, yuav muab tej tub ntxhais cais , ho xav li cas? wb tsi hlub wb los thov hlub tej tub ntxhais nawb, yog tsi hlub txhob yug lawv ua neeg ua ntsuag ciaj ntiaj teb, ib tug tau niam tsi muaj txiv, ib tug muaj txi los ib tug tsi tau niam, tus mus yug luag xub ntiag luag cev kaum npib nyiaj, tug coj txiv tom ntej los xyov puas tau ib npib, tus nrog txiv nyob ne yuav tau niam tshiab, niam tshiab hlub niam tshiab tug, niam tshiab tsi hlub koj tug, koj xav li cas?

    Ib xyoos ntuj zeeg txog tub ntxhais lub hnub yug, luag muaj niam uag npaj ziag luag tub ntxhais, ua koj tug ne leej twg yov npaj rau? Pom luag muaj niam hlub, tub yov tu siab, pom luag muaj txiv , ntxhais yov tu plawv quaj twb ywm, muab xav txog yus lub neej ua tub ntsuag ntsoj, nkauj ntsuag nog, xav tias yuav cov muaj niam txiv tsam tsi txawj sis hlub. Tub ntsuag ntsoj thiaj sau siab hlo yuav nkauj ntsuag nog. Zoo phem ob leeg lub neej, sib puag xub pwg sib dai txog hnub tuag ncaim ntiaj teb no thiaj tsim nyog sib yuav ib zaug. Ua neej kom xws luag, muaj koob nto npe qhov zoo txhob poob lub npe poj nrauj yawg fav, poj tso yawg dim, tsi zoo mloog. Thaum nyob deb uag taw tes, thaum nyob ze luag taw ncauj, ntshe yov kub pob ntseg tas li.

    Cia Ob leeg sib hlub , thaum zoo siab, sib hlub ua si kom txaus siab ntsws, ob leeg yuav sib pab ua zaub mov siav kom rau tiav log, zaum ua ke, noj luag nyav. Thaum noj tas, ob leeg sib pab ntsaig sib pab ntxuav taig diav khaws cia, ob leeg hnav tiab ris tsho tshiab nce tsheb tawm rooj kav kiab ncig khw ua si, luag ntxhwb ntxhi, luag sab nraum tsi paub, cav qhuas tias ob niam txiv ntawd txawj sib hlub kawg ua ke nraim li no xwb ces lub neej zoo lawm nyog.
    avatar
    qubswm
    Guest


    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty Re: Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    Post  qubswm 1st July 2011, 6:03 am

    Yog koj muaj lus qhuab cov txiv, yuav tsum muaj lus ntuas cov niam, nrog rau cov ntxhais thiab cov tub. Feem ntau yog rau cov txiv thiab cov ntxhais li nej, vim nej ua rau peb siab qaug lais rau nej xwb ne, thiaj li nrhiav rawv nej los mas, yog nej zoo heev lawm ces, peb txawm yuav tham nej npaum cas los thov nej txhob tham peb, peb caum caum nej tsis muaj qab hau ces kawg rov mus hlub peb me nploojsiab hauv tsev xwb tiag. Nej tos tsis nyhoo peb caum kiag nej xwb ces nej tig loo los thiab ne. Thaum paub tias peb muaj cuab yim lawm los nej yeej tsis kam tso li thiab, vim nej hais tias, leej twg kom thaum ntej peb tsis qhia, nim no nej hlub peb lawm ces nej tsis kam tso thiab no ne. Muab xav los txawm tim peb ib nrab los yeej tim nej ib nrab thiab. Thaum tso daj tso luag mas nws muaj nws ib yam, tiam sis thaum yuav hlub tiag yuav tau nug, yog tias luag muaj neej lawm, yuav tau txhob mus cuam tshuam ntxiv lawm.
    MayPaj
    MayPaj
    Spammer
    Spammer


    Messages : 488
    Date d'inscription : 2010-02-25

    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty Re: Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    Post  MayPaj 1st July 2011, 8:02 am

    qubswm wrote:Yog koj muaj lus qhuab cov txiv, yuav tsum muaj lus ntuas cov niam, nrog rau cov ntxhais thiab cov tub. Feem ntau yog rau cov txiv thiab cov ntxhais li nej, vim nej ua rau peb siab qaug lais rau nej xwb ne, thiaj li nrhiav rawv nej los mas, yog nej zoo heev lawm ces, peb txawm yuav tham nej npaum cas los thov nej txhob tham peb, peb caum caum nej tsis muaj qab hau ces kawg rov mus hlub peb me nploojsiab hauv tsev xwb tiag. Nej tos tsis nyhoo peb caum kiag nej xwb ces nej tig loo los thiab ne. Thaum paub tias peb muaj cuab yim lawm los nej yeej tsis kam tso li thiab, vim nej hais tias, leej twg kom thaum ntej peb tsis qhia, nim no nej hlub peb lawm ces nej tsis kam tso thiab no ne. Muab xav los txawm tim peb ib nrab los yeej tim nej ib nrab thiab. Thaum tso daj tso luag mas nws muaj nws ib yam, tiam sis thaum yuav hlub tiag yuav tau nug, yog tias luag muaj neej lawm, yuav tau txhob mus cuam tshuam ntxiv lawm.

    Hehehe...kuv tseem tab tom tsi ib lub topic qhuab qhia txwj nkawm kom sib hlub txhob xyaum ua hluas nyob rau ntawm : url]http://hmongcatholique.forumdediscussions.com/t867-kev-ntshaw-ua-hluas-zaum-ob-hauv-niam-txiv-lub-neej#6649[/url].......yog koj khoom no mus saib thiab mas.

    Hos hais txog ntawm qhov tim txiv neej los kuj tim hluas nkauj ib nrab thiab los kuj muaj mas yeej yog li koj hais thiab los mas. Tiam sis yog cov tseem tseem hluas nkauj kiag tsis tau muaj cuab muaj yig dua los no kuv xav tias thaum lawv paub tias nej muaj poj niam lawm lawv yeej yuav tsis kam hlub nej ntxiv lawm.
    avatar
    qubswm
    Guest


    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty Re: Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    Post  qubswm 5th July 2011, 4:48 am

    Ua tsaug uas koj tseem muab lub topic koj tsim qhia kev txij nkawm kom sib hlub no los pub rau kuv mus nyeem thiab. Yog thaum twg xyeej no kuv li mus nyeem.

    Txhua yam hauv yus lub neej txoj kev ua neeg, yus yog tus txiav txim siab. Txoj kev yus taug yus yog tus xaiv. Tiam sis txhua yam yus ua nws yeej muaj purpose.
    avatar
    hlub tshaj txhua yam
    Visitor
    Visitor


    Messages : 1
    Date d'inscription : 2011-07-11

    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty koj puas xav tham uasi na los

    Post  hlub tshaj txhua yam 11th July 2011, 10:20 am

    qubswm wrote:Ua tsaug uas koj tseem muab lub topic koj tsim qhia kev txij nkawm kom sib hlub no los pub rau kuv mus nyeem thiab. Yog thaum twg xyeej no kuv li mus nyeem.

    Txhua yam hauv yus lub neej txoj kev ua neeg, yus yog tus txiav txim siab. Txoj kev yus taug yus yog tus xaiv. Tiam sis txhua yam yus ua nws yeej muaj purpose.
    koojziagkabzaug
    koojziagkabzaug
    Moderator
    Moderator


    Messages : 3529
    Date d'inscription : 2010-02-28

    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty Re: Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    Post  koojziagkabzaug 12th July 2011, 11:38 am



    Nyob zoo Hlub Tshaj Txhua Yam,

    Zoo siab txais tos koj tuaj xyuas peb lub tsev twj cuab os.
    Koj muaj txoj kev hlub tshaj txhua yam, koj puas kam qhai kom peb ras?
    Koj puas muaj paj huam tuaj ua cuam txwv khuam?
    Koj puas kam qhia txuj rau peb lub ntuj?

    Zoo siab txais tos koj tuaj xyuas peb txhua hnub...

    Sponsored content


    Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab Empty Re: Muab zaj nkauj no rau cov me txiv tsev lwj siab

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 11th May 2024, 6:51 pm